Recommended Posts

Pozdrav. Moze li pomoc, BMW 528i 1997 godina. Desava mi se sledece, nekad kad upalim auto sve radi perfektno, nekad kad upalim ne radi pola stvari (radio, brisaci, svirena...), onda nekada to radi ali ne rade zmigavci, radio radi ali ne mogu ni da pojacam ni smanjim, na kojem je volume ostao tako i stoji, i razne kombinacije (radi/ne radi). Pretpostavljam da je upitanju jedna stvar koja ne valja, jer se nekada desi da sve radi normalno.

I usput, da ne otvaram novi post, komande na volanu na su mi iz cista mira prestale da rade? Ima li neko ideju bar za neki od ova dva problema sta moze biti?

Hvala, pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Sta mi prvo pada na pamet, pogledaj glavne osigurace. One od 50 i 80 ampera, da li lepo leze, da li je postolje deformisano os grejanja...

Link to post
Share on other sites

Body modul,radio modul,sta imas od muzike,jel imas cd charger,navigaciju?

Imam cd changer. Jedino da probam da ga otkopcam pa da vidim par dana hoce li se sta poboljsati stanje ?

Link to post
Share on other sites

Sta mi prvo pada na pamet, pogledaj glavne osigurace. One od 50 i 80 ampera, da li lepo leze, da li je postolje deformisano os grejanja...

Pregledao sam sve osigurace, svi su ispravni i kruto im je leziste, jedan je bio za 15A slabiji nego sto pise da treba da bude, zamenio sam ga, ali opet poludi nekad

Link to post
Share on other sites

Sve to radi preko nekih modula, qraca ali sirena se ne uklapa tu. Ona je direktno na osigurace. To me vuce prema osiguracima, spojevima kod osiguraca. Imas na vise mesta osigurac koje mozda nisi video. Malo sam guglao i nadjoh ovo, neko je verovatno imao muke oko osiguraca i opisao http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=679306 . Mozda ti bude od koristi. Valjda te ne navodim na krivi put, sirena mene navodi na ovo razmisljanje :) . Tj svirena :D

Link to post
Share on other sites

Imam cd changer. Jedino da probam da ga otkopcam pa da vidim par dana hoce li se sta poboljsati stanje ?

Ne bi trebalo da je cd u problemu,nego modul,proveri modul kod suvozacevih nogu iza plastike sa desne strane,a modul za muziku nemogu da se setim tacno gde stoji,mozda ispod osiguraca kod kasete,neverujem da imas bm54 u gepeku ali i to proveri(velika siva kutija sa 1 dzekom).

Link to post
Share on other sites

Pregledao sam instalaciju, tj osigurace kao sto ste rekli. Sasvim je ok i lezi se na svom mestu. Izgleda da je nesto drugo upitanju.

Sto se tice modula, u gepeku nema nista, kod suvozaca sam menjao sa drugom i opet isto se ponasa. Modul za muziku nismo uspeli da pronadjemo gde stoji. Jos nesto novo sto sam danas primetio, cim upalim muziku desi mu se nekada da nema bass-a prvih 3-4 min, zatim sve normalno.

Link to post
Share on other sites