LUK PLIVAJUCI ZAMAJAC


Recommended Posts

Uzeo sam novi set kvalica marke LUK .

majstor je zamenio ceo set kvacila medjutim auto jos gore radi , danas smo skinuli (zamajac , korpu , lamelu...) i vratili ,sutra nam stize drugi zamajac. MNG LOSE IKSUSTVO SA LUK zamajcem,

Kakav je VALEO ?

Link to post
Share on other sites

Pre otprilike tri godine sam na Astru H (1.7 cdti) montirao Luk-ov komplet.

Nije bilo kao pre, nesto nemirnije je radio, kao blage vibracije.

Sve u svemu na drugu je montiran Valeo sa boljim ishodom.

E sad, to su svega dve montaze, ipak nedovoljno za realnu sliku,

ali da ja moram ponovo menjati uzeo bih Valeo.

Pozdrav ...

Link to post
Share on other sites

Na koji si auto montirao zamajac?=?=???

Link to post
Share on other sites

Mozda ti je radilica na izdisaju.....trese li ti kvacilo pod nogom..

Link to post
Share on other sites

Na m47d motor si ugradio fiksni zamajac????????

Link to post
Share on other sites

Po cemu se taj agregat razlikuje od dizel agregata konkurencije?

Ja licno poznajem nekolicinu ljudi koji su zamenili plivajuci zamajac fiksnim (vw tdi, pezo hdi itd..), i nisam cuo da je neko imao problem takve prirode...

Pricu o pucanju radilice na m47d sam cuo ali bez konkretnog primera...

Postoje automobili kojima je zamajac izbalansiran kao kontra teg, i po rupama na radilici ima jedinstven polozaj montiranja, konkretno sam to video kod Alfe V6, tu ima logike zbog vibracija, ali ako je zamajac klasicne prirode i montaze, zasto bi pravio problem, na mesto stare fiksne lamele koja je u set-u sa plivajucim, dolazi obicna lamela sa federima i fiksni zamajac, nema trzaja i udaraca, vozio sam nov 407 sa tim setom, aposolutno nisam primetio razliku u odnosu na plivajuci!

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio plivajuci zamajac marke luk . Set sam platio 56 000 dinara. Majstor je postavio zamajac , medjutim imao sam iste probleme . Zamajac je bio kriv fabricka greska, zatim majstor je skinuo zamajac I zamenio ga za fiksni marke valeo. Nisam mu ja rekao da ga mennja za fiksni. Ne bi mi on to postavio da nije siguran u kvalitet.

Link to post
Share on other sites

Zelim ti srecu i nadam se da gresimo. Auto nikad na hladno ne cepaj, to je najgore za radilicu. Komsija je na 407 takodje pre neki dan stavio fixni pa cemo videti sta ce biti. Ako nesto nedaj boze bude napisacu

Link to post
Share on other sites

Da, da . Majstor je korektan I posten . On mi je sam rekao da necu da imam probleme. Samo da vodim racuna da ga ne drzim na kvacilo mnogo I da ga ne silim mnogo pri startu. Razlika je negde oko 6000dinara.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...