523i 99' problem sa pregrejavanjem


Recommended Posts

Drugari,pozdrav svima.

Pre 2 meseca sam kupio e39 99' godiste 523i koja je bila okej sve osim spoljasnosti jer je malo iscukana,nego to nije ni bitno,cureo mi je dihtung dekla koji sam ubrzo zamenio i od tada je sve okej,ali pre dva dana sam imao cudan problem jer je auto poceo da dize temperaturu preko sredine i odmah sam stao sa strane,od tada imam svakodnevni problem i od danas ga necu voziti vise da ga ne sjebem,uglavnom desava se to da su creva koliko god da ozracivao i dosipao vode konstantno pretvrda,pumpa za vodu radi kao i termostat i visko sve je u redu,juce sam jedino primetio da ima malu rupicu na kucistu termostata gde se spajaju dva creva od hladnjaka te sam je za prvu ruku dok sutra ne dodje prelio zivom gumom :) da nebi uvlacila vazduh i izbacivala vodu i uspeo sam ali idalje imam isti problem,pretvrdih creva i neobjasnjivog gubitka vode,da li je neko imao slican problem i da li je to dihtung glave ili sama glava,i gde to moze da se odradi i koja je cena..

Pozdrav !

Link to post
Share on other sites

Spremaj se da skidaš glavu,ako te zanima koliko će da te košta to najviše zavisi od tebe.Ako ćeš da se krpiš spremi do 200e,najviše te koštaju ruke a kupuješ samo dihtung.Ako ćeš ozbiljno i domaćinski da ga središ onda od 500-1000e.

Link to post
Share on other sites

Spremaj se da skidaš glavu,ako te zanima koliko će da te košta to najviše zavisi od tebe.Ako ćeš da se krpiš spremi do 200e,najviše te koštaju ruke a kupuješ samo dihtung.Ako ćeš ozbiljno i domaćinski da ga središ onda od 500-1000e.

Posteno, mene je otvarenje na e46 kostalo oko 600 evra.

Link to post
Share on other sites

Ja sam ga imao sa 528 dva srafa sto drze glavu kao da su se pocupala iz navoja,kad sam skinuo glavu imao sam sta da vidim dva cilindra je ispolirala voda.isto simptom dizanje temperature i tvrda creva i naravno gubitak vode.samo pogledaj auspuh kako ga je voda ocistila

Link to post
Share on other sites

Ja sam ga imao sa 528 dva srafa sto drze glavu kao da su se pocupala iz navoja,kad sam skinuo glavu imao sam sta da vidim dva cilindra je ispolirala voda.isto simptom dizanje temperature i tvrda creva i naravno gubitak vode.samo pogledaj auspuh kako ga je voda ocistila

Danas sam pogledao auspuh,standarno je prljav iznutra,ali sam isto tako i primetio danas da na rasprsivacu za plin kod ulaznog creva za vodu curenje vode,ne znam da li to ima ikakve veze sa tim,i danas sam zvao dosta maistora niko nemoze sa sigurnoscu da potvrdi da je otisao dihtung ili da je glava kriva,a da ima dajem 80e za ruke i jos 20,30 eur za dihtung a da mi opet bude isti problem...nemam pojma,jer ne znam da li je dihtung mogao bas odjednom da progori i da se glava iskrivi....

Link to post
Share on other sites

Nisi mi jasan. Imas problem sa tvrdim crevima i gubitkom tecnosti, tu definitivno imas dve mogucnosti dihtung ili nedao Bog glava. Moras da otvaras motor i gotovo. Jeftinija varijanta dihtung nov sa ravnanjem glave ili varenje glave-kupovina polovne sa ispitivanjem i ravnjanjem i dihtung. A kada si otvorio motor tu idu i gumice, vodjice ventila...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Drugari bili ste u pravu,otisao dihtung,glava kriva,zatezaci lanca napukli,pumpa za gorivo riknula u medjuvremenu u servisu,visko iscureo itd,itd...i sada sam laksi za nekih 600-700e ali sam i za toliko srecniji, :))...pozdrav

Link to post
Share on other sites