Recommended Posts

Malo je simptomaticno da pre promene termostata kazaljka nije skakutala.Da li ti ostale funkcije na satu rade dobro? Pokazivac je lako promeniti,ali je po meni vazniji davac koji je na hladnjaku ili motoru....koji salje signal tabli...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ok, kreni od pokazivaca temperature, pa ako nije on krivac, onda je sledeci termodavac na bloku, jer i on ume da luduje. Ukratko, moze biti i problem sa elektrikom, a cenim da su ti majstori znali da provere radi li visko ili ne, tako da ti ga vise necu pominjati, a mozes i malo opustenije voziti, jer rece da ti je skazaljka prelazila polovinu cak i pre dostizanja radne temperature, tako da nema opasnosti od nekog pregrevanja motora.

Link to post
Share on other sites
Malo je simptomaticno da pre promene termostata kazaljka nije skakutala.Da li ti ostale funkcije na satu rade dobro?

U medjuvremenu se upalila inspection lampica sa satom, nije resetovano nakon promene ulja

Link to post
Share on other sites

Izgleda da je bio problem u pokazivacu temperature. U to sam se i ja uverila jer je kazaljka mrdala levo-desno na neravninama. Popravili su pokazivac i sad je kazaljka na sredini... UFFFF....smorih se od ovoga...

Link to post
Share on other sites

Drugari promenjen te termostat i vodena pumpa je nova sutra stavnjam nov hladnjak. Pitanje: kako da ozracim ili ti ispustim vazduh da bi to bilo ok imam elplin-ov rasprsivac a u pitanju je E21 315. (dali da stavim crevo u gornjem delu i pustim da voda protece svuda da izbaci eventualnu necitocu necu li pre..bati nesto). HVALA

Link to post
Share on other sites

Na mom E 21 nedavno sam menjao termostat, sipam antifriz,ne ozračujem ništa posebno,upalim motor radi malo posle dolijem još...... a ceo sistem nisam nikad prao .....

Link to post
Share on other sites

opet je digo temperaturu u utorak cu reklamirati termostat mislim da on ne otvara kad treba iako je nov kupljen pre sedam osam dana zamenicu ga za drugi i probati ponovo onda ce sve biti novo term,pumpa,hladnjak ako i tad digne temperaturu STA DALJE????

Link to post
Share on other sites

najgora solucija je sledeca: meni se desilo pre 5 dana, danas sam uzeo auto od majstora.

CRKO dihtung glave i pravio pritisak u vodenom sistemu, usao vazduh, napravio haos, nema hladjenja, dize se temperatura... zamenih dihtunge razne, obrada glave - gumice, vodjice... nova vodena pumpa, nov zupcasti i spaneri...dace bog da nece biti slicnih intervencija u skorije vreme, majstori su dobri tako da sam miran.

Link to post
Share on other sites
To da drzi na pola to stoji, ali kada jednom predje tu polovinu :acute: drz'te se za dzep i to jako....

UH... :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

uhh ljudi, ako ste me citali, znate das am nov u ovome. gledao sam tecnost u boci mog BMW . Katastrofa, mutno, prljavo, bljak, kao da sam sipao vodu iz savskog jezera . pomagajte, sta da radim!!!! Znam, reci ce te menjaj, ali ovde pominjete ozracivanje, kako to da uradim. Recite mi koji antifriz, koja razmera, nov sam. Izvinite sto smaram!!!

Link to post
Share on other sites

E sto su ti nasi prodavci, obidjoh par prodavnica gde prodaju ulja, maziva, antifrize i dobih 100 razlicitih odgovora koji antifriz treb da kupim za bembaru. Sto je najgore, ni u BMW prodavnici nisu bili sto posto sigurni, sreca, nisu ga ni imali :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Konkretno pitanje: Kad je problem u dizanju temperature da li kazaljka POLAKO - UJEDNACENO ide prema 3/4 i dalje ?

Ja opet imam problem u kazaljki koja BRZO TREPERI od sredine ka 3/4 (napolju je 16C a voznja kreni-stani). U normalnoj voznji vraca se na polovinu, ali, cim se malo uspori opet kazaljka brzo treperi ka 3/4 i nazad do polovine.

Ventilator radi, u posudi ima dovoljno tecnosti, ono crevo je prilicno vruce, onako-odokativo sve normalno izgleda.

Ja sam vec imala problem u kazaljci koja je promenjena (ko procita post od pocetka).

Link to post
Share on other sites
Konkretno pitanje: Kad je problem u dizanju temperature da li kazaljka POLAKO - UJEDNACENO ide prema 3/4 i dalje ?

Ja opet imam problem u kazaljki koja BRZO TREPERI od sredine ka 3/4 (napolju je 16C a voznja kreni-stani). U normalnoj voznji vraca se na polovinu, ali, cim se malo uspori opet kazaljka brzo treperi ka 3/4 i nazad do polovine.

Ventilator radi, u posudi ima dovoljno tecnosti, ono crevo je prilicno vruce, onako-odokativo sve normalno izgleda.

Ja sam vec imala problem u kazaljci koja je promenjena (ko procita post od pocetka).

Ljiljo, pipni to crevo, jel tvrdo. Olabavi cep na posudi, ali malo. Mislim ne ono da ga stegnes, kako da kazem, dusmanski, veci onako. Da moze da ide levo-desno, kao do nekih granicnika. Cevcicu ili crevo malo iz posude za pustanje vazduha stavi negde na vidljivo mesto. Proveri onda kad nabije temperaturu jel pusta po malo tecnosti tu. Ili mozes da uradis i to da zategnes cep, zatim ga malo vozis, nabijes temperaturu, i onda otvoris haubu i taj cep lagano odvijaj, ali ne do kraja, jer mozda ima pritiska, i gledaj na crevo za ispustanje vazduha, jel krece tecnost iz njega. Ono, zategnes, nema nista, olabavis, ide voda. Probaj to, ali bas ovako kao sto sam ti rekao. Ganjas ga malo pri temperaturi i onda odmah proveri ovo ali dok je tako vruc.

Iskreno, sumnjam da ti je otisao dihtung

Link to post
Share on other sites
Ljiljo, pipni to crevo, jel tvrdo. Ili mozes da uradis i to da zategnes cep, zatim ga malo vozis, nabijes temperaturu, i onda otvoris haubu i taj cep lagano odvijaj, ali ne do kraja, jer mozda ima pritiska, i gledaj na crevo za ispustanje vazduha, jel krece tecnost iz njega.

Crevo nije tvrdo, ali je vruce, ne vrelo. Probacu ovo sto si rekao samo da lociram gde je to crevo za ispustanje vazduha. E da....da li ovaj test treba da radim dok motor radi ili dok je ugasen??

Sinoc je treperila kazaljka na 3/4...ja udarila po tabli odozgo i vratila se kazaljka na polovinu. GLupost!!!

Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde se nalazi termostat kod M50 motora i koliko ga je komplikovano zameniti jer kao sto sam rekao vec kod mene kazaljka za temperatruru ne prelazi 1/4 tj. izadje iz plavog i dodje do prve bele linije i tu ostaje a ventilator mi vrti svo vreme.

Ljiljo tebi se izvinjavam za mesanje u tvoj topik ali da ne otvaram novi sa istim imenom pa sam se "ogrebao" o tvoj. ;) :P

Link to post
Share on other sites