Recommended Posts

Cudno je to sto kazaljka normalno i polako ide DO sredine....a kad krene OD sredine na desno pocne da poskakuje i treperi.

Provericu ipak celu rashladu u nekom servisu.

promeni ti celu instrument tablu

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja imao slican problem. zimi nije radilo grejanje kako treba ako ga ukljucim da greje padala je temp motora. termostat kad sam zamenio kazaljka stizala skoro do crvenog. drugar se potrudio nabavio neku sondu za merenje temperature (ne laser nego iridijumsku) i sa onim starim termostatom koji je bio razbusen kad je kazaljka bila na sredini temp vode je bila 68c. za novim termostatom kad dodje nesto malo preko 3/4 bilo je 86-88 stepeni. na kraju sam menjao termodavac koji ide do pokazivaca na tabli i od tad stoji na pola. termodavac koji je bio nije ni bio od ovog motora... vidi ako si u prilici da izmeris kolika je temp kad dodje preko 3/4 bar da ti znas sta je i koliko

Link to post
Share on other sites

Evo opet citajuci ovu zadnju stranu, rekao bih da je kod tebe LJiljo sve u redu...To sto kazaljka poskakuje, kao sto sam rekao mislim da je neki kontakt...Ako i digne temperaturu kad stanes, normalno je zbog manjeg strujanja vazduha, te blagog zagrejavanja motora(u granicama normale). Temperaturu moze da ti izmeri mehanicar, to je nikakav posao i videces kolika je temp. rashladne tecnosti. Ako je to ok....Onda nema sta da se cimas...To sto je rekao Bojan76. Ja bih prvo to ili ne bih nista tu dirao...

Link to post
Share on other sites
kad je kazaljka bila na sredini temp vode je bila 68c. za novim termostatom kad dodje nesto malo preko 3/4 bilo je 86-88 stepeni. na kraju sam menjao termodavac koji ide do pokazivaca na tabli i od tad stoji na pola. termodavac koji je bio nije ni bio od ovog motora... vidi ako si u prilici da izmeris kolika je temp kad dodje preko 3/4 bar da ti znas sta je i koliko

ok...a kolika treba da bude temperatura vode kad kazaljka stoji na pola? Odnosno, do koje temperature je ok..a od koje je problem??

Link to post
Share on other sites

Na ovom mom m20 motoru po knjizi je termostat koji otvara na 80c i taj sam i stavio. Neki drugari su stavljali od 71c kakav je i bio kod mene samo sto je taj bio razbusen pa je voda stalno picila kroz hladnjak. Ovaj sad otvara kako treba i kad treba. Merili smo temp i sve to radili letos kad su bas bile vrucine i ni u jednom trenutku nije bilo preko 88c. Voda kljuca na 100 a ovako sa antifrizom valjda na nesto vecoj. Ja bi na tvom mestu opet cimao branka ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

U servisima su mi uvek nalivali antifriz do gornje crte na posudi. Jednom kad sam proveravala nivo vode napravila sam glupost tj. zaboravila da vratim cep na posudi i vozila bez cepa. Nakon toga se nivo vode smanjio i sada je na nivou srednje crte Cold na posudi. Neki serviseri preporucuju da je taj nivo optimalan. Ja sam dosla do zakljucka da, od kad mi je nivo vode do crte Cold, crevo nije toliko tvrdo kao ranije.

@Nirvana

"Cevcicu ili crevo malo iz posude za pustanje vazduha stavi negde na vidljivo mesto. Proveri onda kad nabije temperaturu jel pusta po malo tecnosti tu"........

Nisam uspela da lociram gde je to crevo za ispustanje vazduha....ako neko hoce da postavi sliku i da mi obelezi poziciju tog creva na e30 m40...hvala

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Na M10. Pre neki dan sam izmenjao 3 termostata i napokon nadjoh pravi -temp. na pola, a i grejanje o.k.

Imao sam problem sa mojim koji otvara ranije, pa mi temp. nikad nije isla preko 1/4 (prve crte), iako imam tesku nogu na gasu, a imam i fiksni ventilator sa e21, koji je dobro resenje i za m40.

Samim tim mi je i grejanje u autu bilo slabije, a mozda i potrosnja veca.

Tako da ako hoces da probas sa ovim termostatom, verovatno ce motor biti hladniji; ako mozda nije problem i u visku!?

-POKLANJAM

Ali ako kazaljka brljavi, a auto ne kuva i temp motora u redu, onda je termodavac.

Samo neko iskusniji da ispipa creva kada je motor zagrejan.

Link to post
Share on other sites

Da iznesem ja i svoje iskustvo, meni se grejao auto i to na sledeci nacin po gradu i na otvorenom sam mogao da ga ganjam koliko sam hteo skala je bila prikucana za sredinu tj. na 12h. Ali kada se ide uz brdo konstantno nekih 15-20 min skala temperature odjednom pocne da se se penje bord pisti hladnjak pisti...katastrofa. Nesto slicno Ljijinom problemu. Recimo isao sam na Zlatibor, i skoro pri kraju uspona odjednom mi je popeo temperaturu u nekih 200m je usla u crveno. Kod mene je problem bio u ventilatoru za klimu, postoji termodavac na hladnjeku koji ukljucuje ventilator klime kada visko nije u stanju da oduva hladnjak. To se desava pri penjanju na velike uspone malom brzinom. Takodje je bitno da cep posude za vodu bude odgovarajuc, tj za taj model i da bude ispravan i to zna da pravi probleme u nekim uslovima. Naravno termostat i vodena pumpa se podrazumevaju.

Link to post
Share on other sites

i ja sm bio skoro kod mehanicara,temperatura mi je bila preko pola za 2 kazaljke i tu je stajala stalno kad je motor zagrejan. Zamenio mi je termostat i opet je bilo tako. Mehanicar kaze da je sve u redu i da je problem kod table.

Link to post
Share on other sites

Mislim da nije problem u tabli, jer kada skala pocne da laze onda se ponasa jako cudno. Pocne da trza puno, ne penje temperaturu ravnomerno i nije fixirana za jedno mesto vec ima oscilacija. Pokusaj meracem da izmeris temperaturu. Ili nek ti to izmeri neki majstor. A od kada ti tako stoji skala?

Link to post
Share on other sites

merio je,pipao creva i predamnom je promenio termostat stavio novi i isto. Tako je od kada sam ga uzeo. Presao sam sa njim oko 40000,nikad nije dizao temperaturu preko toga cak i kad sam se prosle godine zaglavio u Beogradu na sajmu automobila oko 2 sata sam isao od gazele do sajma presao je samo malo preko toga.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
merio je,pipao creva i predamnom je promenio termostat stavio novi i isto. Tako je od kada sam ga uzeo. Presao sam sa njim oko 40000,nikad nije dizao temperaturu preko toga cak i kad sam se prosle godine zaglavio u Beogradu na sajmu automobila oko 2 sata sam isao od gazele do sajma presao je samo malo preko toga.

evo i meni slican problem kao kod ljilje a i motor je isti M40 B 18 zamenjen termostat stavljen bmw kupljen kod radulovica,tabla komplet prelemljena vise ne igra kazaljka kao pre onako bez veze ali opet nije na 12 sati vec celo polje ulevo a kad se cepa na 4000 u kontinuitetu ide na 12 ili guyva u gradu ide na 12 pa i preko 12 sto me brine.Inace nisam reko pre dve godine kompletno predihtovan motor i obradjena glava stavljen i sachs visko pre godinu dana i cuje se da dobro radi ostalo mi je jos da yamenim termodavac na bloku motora ne znam sta da radim vise

Link to post
Share on other sites
Na koliko ti otvara termostat?

Na svaki termostat imas stepen otvaranja.

ne znam tacno mislim 80 i nesto da yaboravio sam da kayem da sam letos yamenio vodenu pumpu stavljena je nova mislim da je swag

Link to post
Share on other sites

Meni je takodje skazaljka za temperaturu na jednoj crti ispod polovine i retko kad predje tu crtu za jednu debljinu skazaljke, menjao sam termodavac koji nije original bmw (kupio sam ga u alone-u), jel moguce da mi zbog toga pokazuje manju temperaturu nego sto zaista jeste ili imam termostat koji otvara na nizoj temperaturi?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
Termostat koji otvara na niz....

najgore sto mi se cini da kada je kazaljka tacno na polovini auto mnogo bolje ide nego li kada je jedno polje ulevo

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Resio sam da menjam termostat, jer mi slabo greje, ali sam se malo zbunio oko temperature na kojoj otvara. Naime termostat za m40 e30 otvara na 88, a termostat za m40 e36 otvara na 92 stepena. E sad ja mislim da je moj motor 93 godiste i da je to motor iz E36, pa pitam ima li mnogo uticaja ta razlika od 4 stepena i koji da narucim, i dal se mozda razlikuju po dimenzijama?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites