Recommended Posts

Ljudi

Potrebna mi je pomoc. Moram da menjam zadnje diskove, plocice i zadnje opruge na mom autu (BMW 320D E46 100KW limuzina 2000. godiste). Posto mi je ovo prvi BMW i prvi auto za koga sam iskljucivo ja zaduzen za odrzavanje imam dilemu sta da kupim.

Zvao sam oko 20 radnji i svi mi nude razlicite marke delova, a ja nisam upoznat koje su dobre, a koje ne i naravno koje vrede te pare sto treba da dam. Verujem da ovde ima iskusnih BMW vlasnika pa cu vam poredjati marke po ceni od najjeftinije do najskuplje. Ovo su zadnji diskovi.

KINA

JURID

WAGNER

MEYLE

BREMBO

SWAG

TEXTAR

AT

Izvinjavam se ako sam negde pogresio ime proizvodjaca. Evo i liste zadnjih plocica po istom principu.

KINA

LPR

MEYLE

JURID

BELGIJA

SWAG

TEXTAR

AT

BREMBO

Takodje posto treba da menjam i zadnje opruge mislio sam da uzmem polovne medjutim polovne najjeftinije sto sam nasao su 60Eur par i pitanje je koliko ce da traju. Najjeftinije nove su KAYABA koje su oko 3900 din po komadu. Sta predlazete da uradim. Da li su dobre te Kayaba opruge jer bih iskreno pre uzeo nove njih nego neke polovne malo jeftinije.

Iskreno ove tri stavke su mi bas izdatak, ali zelim da resim ovo sto pre je moguce.

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hvala na odgovoru. Na kraju sam uzeo Textar diskove, ali i textar kocnice jer me mrzelo da se cimam do drugog kraja grada po Jurid i naravno nove Kayaba opruge. Mogu da kazem da sad to izgleda mnoooggooo bolje.

Link to post
Share on other sites

Textar ti je odlican izbor.

Pazi malo u pocetku prvih 100-200 km, bez naglih i jakih kocenja, vrelih diskova i bara i sl. kombinacija,

a posle cepaj. ;)

Link to post
Share on other sites