Recommended Posts

Evo kao sto sam obecao da predstavim moj auto. :rolleyes: Inace ovo mi je prvi BMW,pre njega sam vozio par automobila koji su manje bitni i nisi bili BMW.

Ovaj auto mi je inace zelja od kad znam za sebe,i to bas sa ovim motorom i u beloj boji.

Godiste:1993

motor:m50 24v

Od opreme ima klimu,4x podizaci,ABS,el.retrovizori,centralna-daljinsko-alarm. . .

Inace auto je stvarno u dobro stanju,menjac perfektan,motor,trapovi takodje.

Ima ubacen obican plin,atestiran,nije sekvent i svako ko je video se cudio da auto dobro radi na tom plinu,uglavnom su me svi pitali jel puca,ima li detonacije,ja nikad nisam imao tih problema.Potrosnja je na otvorenom oko 10-11,gradska 13-14 normalne voznje,a mesana (gradska,otvoren put) sa upaljenom klimom 12,5 l\100,izracunao pre neki dan.

Od ulaganja sam promenio visko ventilator,termostat i kuciste termostata,bord koji nije radio,i naravno ulje i filteri.

Evo nesto slika iz kakav je bio kad je kupljen

image.jpg

78deb1d92eff_308x231.jpg

big_p3140171_1365530641.jpg

big_p3140175_1365530914.jpg

Na slici se ne vidi jer nisu nekog kvaliteta kakav je stvarno bio,jos je slikan posle kise pa se ne vidi koliko je farba bila matirana i puna nekih sitnih flekica,steta je sto nemam neku sliku da se vidi kako to izgleda,ali bela boja koja je skroz potamnela,je cini mi se najgora boja za odrzavanje.

Prvo sto sam uradio je bilo detaljno pranje i poliranje,zatamnio stakla,promenio one odvratne presvlake pa je to onda izgledalo ovako.

image.jpg

PA060008.jpg

PA060010.jpg

PA060013.jpg

PA060014.jpg

PA060022.jpg

Nakon toga su dosli poklopci na prednjem braniku kod kuke sa slepanje,obe prednje nisam imao,takodje i zadnji poklopac,namucio sam se dok sam ih nabavio.

Onda su na red stigle felne,odlucio sam se za HARTGE TYPE A-16" sa gumama 205\60 sve 4. Prednje felne su 7/5 J et 13 a zadnje 8 j et 20.Pomalo mi prednje deluju izbacenije od zadnjih,ali mozda je to zbog gume.Kupio sam ih bez poklopaca jer ih vlasnik nije imao pa mi je ostalo da ih napravim.Pitanje je kako?Ako neko ima ideju,neka kaze.

DSC_0015.jpg

I jedna slika da se od prilike vidi kako bi bilo sa poklopcima:

DSC_0026.jpg

Posto me je volan smorio,svako ko je vozio sa ovim volanom e34 zna o cemu pricam resio sam i kupio pre neki dan mt1 volan.Za odabir su mi pomogli pojedini clanovi foruma,kojima se zahvaljujem na brzom odgovoru.Nisam se razocarao sto se tice volana,osecaj u voznji je skroz drugaciji drugi volan-drugi auto.

Koza je u odlicnom stanju,nigde pocepana,malo je samo izgubila sjaj,moram neki sredstvom da povratim to ako je moguce,probao nekim sprejem ali slabo to nesto.

10311368_10203226042389952_2567816988103228812_n.jpg

10302178_10203231403003964_1534571022134545174_n.jpg

Kupljen je i spojler koji ceka ugradnju i farbanje:

DSC_0223.jpg

U planu su jos xenoni-uskoro,maglenke,neka lepa sedista-kozna ako naleti nesto zanimljivo,farbanje sajtni i donji deo branika u belo. . i jos par sitnica...

Link to post
Share on other sites

Pa on je naoglasima sada,jel ga ti prodajes ili si ga ti kupio?

ove poslednje slike su na oglasima,inace cale je gledao da ga uzme za sebe

Link to post
Share on other sites

Ja sam ga stavio u oglase jer sam imao par kombinacija za zamenu,pa da ne bi slao slike na mail,lakse mi je bilo da postavim u oglase. Inace nije na prodaju,niti ce da ode u neku zamenu. ;)

Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo sem te potrosnje koje je po mom misljenju nerealna...

Ja imam takav auto sa tim agregatom ali sa sekvent plinom i vise trosi nego taj tvoj sa obicnim sto mislim da nije realno...

U svakom slucaju izgleda dosta ocuvano, u zdravlje da te sluzi i mnogo km da predjes sa njim bez da ga ti se kvari.

Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo sem te potrosnje koje je po mom misljenju nerealna...

Ja imam takav auto sa tim agregatom ali sa sekvent plinom i vise trosi nego taj tvoj sa obicnim sto mislim da nije realno...

U svakom slucaju izgleda dosta ocuvano, u zdravlje da te sluzi i mnogo km da predjes sa njim bez da ga ti se kvari.

Jeste nerealna,ja imam isto sekvent sa istim motorom,ispod 15-16l ne ide pa makar ga gurao

Link to post
Share on other sites

Ko ne veruje u potrosnju neka dodje kod mene da se uveri. . .trosi i moj 20 l na 100 kad je gas non stop u patos,ja ga na otvorenom obicno vozim 80-100 lagano,i potrosnja mi je oko 10-11 l...na praznu bocu sam sipao 11 l plina i prosao 95 km. . .

Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo sem te potrosnje koje je po mom misljenju nerealna...

Ja imam takav auto sa tim agregatom ali sa sekvent plinom i vise trosi nego taj tvoj sa obicnim sto mislim da nije realno...

U svakom slucaju izgleda dosta ocuvano, u zdravlje da te sluzi i mnogo km da predjes sa njim bez da ga ti se kvari.

Ne cudi me za tvoj auto da trosi toliko jer je automatik.

E sad ne znam mozda manje trosi jer je oznaka motora m50tub20,dakle vanos,dal ima veze sa tim pojma nemam. .

Link to post
Share on other sites

Svaka cast na masini,stvarno je bombona! Ono sto meni bode oci su lose odradjene folije. Presvlake ne volim, kakve god bile,ali to je samo moj ukus :) U svakom slucaju to su samo male sitnice,auto izgleda lepo i atraktivno ;) Moja preporuka: ozbiljniji auspuh, ozbiljnije felne i to je to.

Link to post
Share on other sites

Ne cudi me za tvoj auto da trosi toliko jer je automatik.

E sad ne znam mozda manje trosi jer je oznaka motora m50tub20,dakle vanos,dal ima veze sa tim pojma nemam. .

I moj ima istu oznaku, i ja imam vanos, ali iskreno sa obicnim plinom po gradu tesko da moze ispod 14..

Naravno moze i preko 20 da trosi ali penzionerska voznja tesko da moze, dodao bi ja tu po litar dva na te tvoje mere :D

Link to post
Share on other sites

I moj ima istu oznaku, i ja imam vanos, ali iskreno sa obicnim plinom po gradu tesko da moze ispod 14..

Naravno moze i preko 20 da trosi ali penzionerska voznja tesko da moze, dodao bi ja tu po litar dva na te tvoje mere :D

bez problema i ispod 10 L ali sa nasim gorivom ne verujem da bi isao ovako ;(

Link to post
Share on other sites

Moja 34 ka je imala one bmw presvlake,da kazes dosta kvalitetne i profi uradjene,neko je to lepo platio,prvo sto sam uradio kad sam kupio auto je da sam ih demontirao nozem za 30 sekundi :) bez milosti. Sto se tice potrosnje meni je sa obicnim bila 13-14 mesovito (gradska-medjugradska). Sekvent 11-12... Inace lep ti auto!

Link to post
Share on other sites

I moj ima istu oznaku, i ja imam vanos, ali iskreno sa obicnim plinom po gradu tesko da moze ispod 14..

Naravno moze i preko 20 da trosi ali penzionerska voznja tesko da moze, dodao bi ja tu po litar dva na te tvoje mere :D

Necu da se raspravljam sto se tice potrosnje,nema potrebe,niti imam neke potrebe da vas forumase lazem,rekoh vam ko ne veruje neka dodje da se uveri. ;) Inace kad sam ga uzeo trosio je dosta vise od potrosnje koju mi je trenutna,bio je mnogo trom na niskim obrtajima dok ne dodje do 2000 rpm,pa posto me je smaralo tako,dok ubrza,isao sam kod jednog dobrog majstora koji je mi je stelovao plin,prvenstveno sam otisao da bi mi ustelovao da ne bude mrcina.Obecao je da ce mi i smanjiti potrosnju,a da auto nece izgubiti na snazi,u sta sam sumnjao ali dobro,nista me nije kostalo da probamo,i stvarno je ispunio obecano.Ne znam ni sta je radio ni kako,jer je auto ostao kod njega preko noci,tako da samo on zna sta je radio.Dakle plin je bio rastelovan.Inace lik koji mi je stelovao plin je odlican mehanicar,ljubitelj BMW-a,mnogo ih dobro poznaje,vozi e36 320i coupe.Radio je auto od Milice Tikic-drift girl :lol: verovatno znate o kome pricam. ;)

Link to post
Share on other sites

Svaka cast na masini,stvarno je bombona! Ono sto meni bode oci su lose odradjene folije. Presvlake ne volim, kakve god bile,ali to je samo moj ukus :) U svakom slucaju to su samo male sitnice,auto izgleda lepo i atraktivno ;) Moja preporuka: ozbiljniji auspuh, ozbiljnije felne i to je to.

Presvlake ne volim ni ja,ali posto je vozacevo sediste u losem stanju,moraju da budu tu gde su,dok ne legnu neka lepa sedista.

Folije su radjene amaterski,kucna varijanta dok se ne skupi neka kinta pa odradi u pro varijanti. Auspuh bi trebao da legne neki zadnji lonac lep,i imam u planu da sredim katalizator tj. da ga se resim ali ne znam kako.Katalizator je prazan,pa ga tu nista ne prigusuje,kao da tu razbija zvuk,ne znam dal da se on otvori pa da se ubace u njemu neki prigusivaci,tesko mi je da nadjem neki lonac umesto njega jer je onaj sa dve cevke.

Felne ce za sad ostati ove,samo ce dobiti poklopce,ali u neko skorije vreme planiram 17". B)

Link to post
Share on other sites

eto rekose ti oni , rucicu menjaca bih mogao isto da promenis i ona bode oci bar meni,enterijer promeni kad dodjes do kesa mozes na bmw otpadu ok da nadjes ili kod nekog ko rastura 34ke ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...