Recommended Posts

Pozdrav momci!

Ja sam Klemen iz Slovenije. Veliki sam fan BMWa otkada sam prvi put još kao mališan seo u E39. Otada mi je bio cilj što pre kupiti vlastiti BMW, a tu želju sam i ostvario pre malo više od 3 godine. Trenutno vozim E92, a u garaži me čeka i E34 projekat, na kojem su radovi već započeli, ali trenutno zbog nedostatka vremena sve ide vrlo sporo.

Pridružio sam se kako bih lakše pratio datume skupova i sl., mnogo bi voleo doći, jer sam čuo da su vrh :)

Ako vas bilo šta interesuje (bilo o meni, mojim autima, ili nećem sasvim trećim) pitajte slobodno. Molim samo da me ispravite kad god vidite neku grešku u mojim post-ovima, da vežbam srpski. :thumbsup:

Veliki pozz,

Hoonigan

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,dobrodosao na forumpreved.gif

A sto se tice tvoga projekta u vezi e34 lepo bi bilo videti poneku sliku,naravno ukoliko imas vremena.

Kao sto rece kolega,srpski ti bolje ide od mnogih koji smo na forumupleasantry.gif

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,dobrodosao na forumpreved.gif

A sto se tice tvoga projekta u vezi e34 lepo bi bilo videti poneku sliku,naravno ukoliko imas vremena.

Kao sto rece kolega,srpski ti bolje ide od mnogih koji smo na forumupleasantry.gif

Dobro nam dosao :)

Hvala na dobrodošlici. :)

Što se tiče E34, još se nema šta videti - počeo sam da uklanjam rđu i sredio par manjih mana, kupio nov akumulator (naravno tek posle noćnog guranja kad nije upalio :D ) itd. Druge stvari još nisam stigao da uradim zbog vremena i nevremena (ovde kiša uopšte ne prestaje, a ja nažalost moram da radim pod milim nebom). Neku 'sitnu' ulogu ima u toj priči i nedostatak vitamina €, jer ipak imaju prioritet E92, godišnji, biznis i devojka (ne nužno tim redom)... Znači, stanje je manje više isto kao na dan kupovine.

Ukratko, krajem juna menjao sam E38 za ovaj E34 (uz doplatu). Radi se o 1991 E34 520i sa M50B20, kojeg će pre zime zameniti M52B28, praviće se i tuning. Spušten je Vogtland federima, na njemu su originalne Styling 32, prednje 8Jx17, stražnje 9Jx17, ali će verovatno uskoro biti zamenjene (iako mi se i ove sviđaju). Ugrađene su Strongflex bushes (bushes na srpskom?), K&N sportski filter... Auto ima veoma zanimljivu istoriju, prema brojilu ima 295k km, a prema mojoj oceni ima u realnosti bar 2x toliko. :D

Svakako ću se potruditi postaviti koju sliku, mogu i detajlnije da objasnim što sam ovde gore samo spomenuo, da pričam o planovima itd., ako nekoga interesuje, ali eto, da ne budem predugačak, to je sve za sada. Dole su 2 slike auta, bar da se vidi o čemu - odnosno na čemu i ispod čega - se radi. :D

Vlada, voleo bi saznati više o tom 3.0 strokeru :) još nisam najbolje upoznat sa forumom, da li postoji topic o tome?

(Neka mi neko samo javi, da li pokazuje slike kako treba)

photo-2.jpg

photo-3.jpg

Pozz

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobro nam dosao.

Kao sto su kolege rekle,srpski ti ide i vise nego odlicno. Sto se tice projekta,zelim ti puno srece i puno zdravlja (€). Auto i sada izgleda jako lepo. Predstavi nam oba auta ako zelis u topic-u "Automobili clanova".

Link to post
Share on other sites

Dobro dosao na forum.

Auto ti super izgleda, uzdravlje da te sluzi.

Pozdrav i dobro nam dosao.

Kao sto su kolege rekle,srpski ti ide i vise nego odlicno. Sto se tice projekta,zelim ti puno srece i puno zdravlja (€). Auto i sada izgleda jako lepo. Predstavi nam oba auta ako zelis u topic-u "Automobili clanova".

Hvala obojici na dobrodošlici i pohvalama. :)

Dok su mi auti manje više u fabričkom stanju, nema mnogo toga da se predstavlja, ali možda i hoću predstaviti, bar kad će se raditi tuning i styling. Nadam se da ćete ih moći videti i uživo na skupovima.

Kad sam već pokazao E34, neka i jedna slika E92 :) Imam velike planove za ovaj auto, ali sve u svoje vreme...

85b-img-20.jpg

Pozz

Link to post
Share on other sites

Polako,siguran sam da ces naci vremena i evrica za e34,ipak je u pitanju legendarni auto,a po mom misljenju najbolji i najlepsi koji je sisao sa proizvodnih traka BMW-a,takvi se vise naprave.

A sto se tice Strokera 3.0 bice uskoro predstavljen u "automobili clanova",trenutno se radi na eksterijeru i enterijeru.Ukratko osnova je e34 525i 89 god.,u full opremi,osnova za stroker motor je 2,7 eta blok,podignut na 3000 ccm...

i tako dalje,bice predstavljen uskoro.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Polako,siguran sam da ces naci vremena i evrica za e34,ipak je u pitanju legendarni auto,a po mom misljenju najbolji i najlepsi koji je sisao sa proizvodnih traka BMW-a,takvi se vise naprave.

A sto se tice Strokera 3.0 bice uskoro predstavljen u "automobili clanova",trenutno se radi na eksterijeru i enterijeru.Ukratko osnova je e34 525i 89 god.,u full opremi,osnova za stroker motor je 2,7 eta blok,podignut na 3000 ccm...

i tako dalje,bice predstavljen uskoro.

Pozdrav

Hoću, hoću, samo je pitanje vremena. :) upravo danas sam ga izvadio iz garaže i zamenio felne za crne ACS type II (replike), stražnje 10J, German style ;) sutra se radovi nastavljaju...

Jedva čekam taj topic. :thumbsup:

photo.jpg

Pozz

Link to post
Share on other sites

Evo, još par reči i neka slika mojih bivših 2 BMWa, da završim svoje predstavljanje. :)

Kao što rekoh, pre malo više od 3 godine kupio sam svoj prvi auto. Priča se o E90 320i sa N46B20 i 150KS, 2005 god. Imao je bogatu opremu (najviše sam voleo sport siceve i iDrive), a za 2 godine vlasništva i pređenih nešto manje od 50k km, modifikovao sam ga prema svom ukusu. Zamenio sam gomilu delova, ali sam hteo da se to ne primećuje odmah. Rezultat je vidljiv na slikama ispod.

Na kraju ipak nisam mogao da odolim priliki prelazka na 6 cilindara i 300+ KS te sam ga prodao.

img03.jpg

img02.jpg

img06.jpg

U maju prošle godine naišao sam na priliku da povoljno kupim dobru E38. Pre nego što sam uopšte imao vremena razmisliti, auto je već bio u mojoj garaži. :D Bila je to E38 735i, '96. god, znači sa M62B35 motorom i (najverovatnije realnih) tek 212k pređenih kilometara. Sem V8 motora i (meni dragog) ručnog menjača, auto je bio skoro go - CD wechsler, tempomat, multifunkcija i automatski 2-zonski klima uređaj, i to je manje više bilo sve od opreme. Ja sam onda zamenio komplet interijer i stavio originalan interijer u lavender grau lederu (koži).

U međuvremenu, država je poskupila registraciju i ostalo, zato 7ice nisam nikada registrovao. Kada sam kupio E92, postalo mi je jasno, da E38 još neko vreme neću moći vratiti na cestu, gde joj je i mesto. Gore pomenuti troškovi bili su razlog, zašto sam je prodavao više od 9 meseci, dok je nisam konačno zamenio za E34. Tada je imela 213k km, znači nisam ni hiljadu km prevozio u njoj...

dzv0675.jpg

dzv0670.jpg

dzv0670.jpg

Pozz

Link to post
Share on other sites

svaka cast za automobile,lepo izgledaju na slikama,nadam se jos bolje uzivo.

E34 je stvarno u dobrom stanju,bar sto se iz izlozenog da videti.Ukakvom je stanju enterijer,motor,trapovi...Napisi nesto o tome.

Pozz

Link to post
Share on other sites

svaka cast za automobile,lepo izgledaju na slikama,nadam se jos bolje uzivo.

E34 je stvarno u dobrom stanju,bar sto se iz izlozenog da videti.Ukakvom je stanju enterijer,motor,trapovi...Napisi nesto o tome.

Pozz

Hvala, trudim se da su mi kola uvek u top stanju. :) E90, E38 i E92 uživo izgledaju jednako dobro, ako ne i bolje, ali slagao bih da isto važi i za E34...

Enterijer je inače solidan, samo je sedište vozača u užasnom stanju i malo je pocepana tapeta na vozačevim vratima.

Prednji trap je odličan, obnovljen ove godine (još pre mog vlasništva,) stavljene su Strongflex 'bushes' (još uvek ne znam srpsku reč), a stražnji trap još treba obnoviti... Sva 4 federa su nova (Vogtland), amortizeri još su ok. Isto važi i za kočnice. Sve u svemu, auto se ne vozi toliko loše, ali nije ni blizu ispunjavanja mojih zahteva.

Naravno, ima i rđe, ma da nije toliko strašno. Standardna mesta, znači pragovi, pod vratima, oko poklopca rezervoara i neka tačka na haubi.

Napuknuta je prednja šoferka, nedostaju lajsne na donjem rubu vrata i onaj 'poklopac' pored maglenke, pod hitno mi trebaju nove gume. Skoro zaboravih, nekome je smetala antena, koja beše uklonjena. Naravno, za kit i farbanje nakon uklanjanja antene, pobrinuo se Stivi Vonder lično. :D

A motor... :unsure: Šta reći, koju posluku porati? :D Kao što rekoh, prema brojilu auto ima 295 hiljada pređenih kilometara, u realnosti možda čak i preko 700, ali sigurno ih ima bar 400k. Prethodni vlasnik i njegovo društvo namerno su ovoj staroj dami je*ali kevu, jer su planirali da ubacuju drugi motor, a ovaj M50B20 (bar kod nas) nema nikakvu vrednost. Iznenađujuće, motor uvek pali iz prve bez dužeg verglanja i ne troši ulje (verujem na reč prethodnom vlasniku, ja još ne mogu da sudim, jer sam napravio tek par stotina km). Stanje motora mi nije toliko bitno, jer će ga u svakom slučaju zameniti M52B28, koji sam već rezervisao kod drugara, koji prodaje po delovima svoj (nikada završeni) drift projekat. Ali, prilikom vožnje E34, svaki put me boli pomisao, šta su sve prošli ovaj motor i menjač - motor prema mojoj oceni nema ni 80 od onih fabričkih 150 KS, a ubacivanje u 3. je napor za uši jer ne radi synchro ring (je li sinhron prava reč?).

Znači, ima posla, ali sredićemo sve to polako. :) Zimu sigurno provodimo na cestama, a naredne godine upoznaću ovu E34 sa driftom i time attackom, ali će ipak ostati (bar u što većoj meri) street legal. Ukratko, auto mi izgleda kao i ostale stare bembare momaka iz solitera (što i jesam). :pleasantry:

Postavljam slike, da možete sami da presudite...

Nedostatak lajsni, oštećen stražnji branik... M značku na gepeku sam odstanio odmah nakon kupovine

img6378.jpg

img6364.jpg

Rđa...

img6356.jpg

img6371.jpg

Gde se nekada nalazila antena... Naravno, radio (nije ni loš, JVC) ne radi, ali mi ni ne treba pored CD-a i AUX-a. :)

img6367.jpg

Projekat se radi na minimalnom buđetu, zato sam našao povoljnije rešenje nego da se farba cela stražnja leva strana... Nalepnice, odnosno tzv. stickerbombing. Biće i driftmobil, mora da bude jedinstven. (Naravno nisam stavio samo jednu nalepnicu, ali mi ova slika ispala baš onako umetnička) :P

img6489.jpg

Još najgore u kategoriji eksterijer i kategoriji enterijer...

img6396.jpg

img6368.jpg

Pozz svima iz konačno sunčane Ljubljane :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

E34 sam stavio u prodaju, ako nekoga slučajno interesuje... S jedne strane mi je žao ali s druge strane dobar je razlog zašto.

Link: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8880315&show=1&avto=BMW%20serija%205:%20520i%20%20%20528i%20BERI%20OPIS

Znači, cena sa M50B20 i bez 17'' AC Schnitzer Typ 2 replika jeste 599€. Sa letnim setom (ACS) cena vam je 899€, a doplata za M52B28 motor sa ručnim menjačem je 400€. Motor je obnovljen i spreman na narednih xxx hiljada km bez ikakvog problema.

Pozz

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Drugari, da li ima u Srbiji još poneka E12 petica? Trebaće mi par delova za projekat...

Krajem prošle godine mi se pojavila prilika kojoj nisam mogao da odolim, zato sam nažalost prodao gornju Kockicu... Ali sada sam konačno našao to što sam tražio, čeka me još puno posla ali i to je deo veselja. :) U međuvremenu javiću se s ponekom slikom napredka. B)

Pozz!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...