Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Nikolaus,

Ja sam video i cuo za e-light na sajtu car solutions. To mi izgleda vrlo interesantno ali nisam imao iskustva. Mozes da postavis isto pitanje i na www.e-39forum.de. Cini mi se da ces tamo pre naci adekvatan odgovor - pogotovo sto razumes nemacki jezik.

Reci mi kako i gde se u vozilu ugradi I-BUS?

Pozdrav...

Link to post
Share on other sites
Nikolaus,

Ja sam video i cuo za e-light na sajtu car solutions. To mi izgleda vrlo interesantno ali nisam imao iskustva. Mozes da postavis isto pitanje i na www.e-39forum.de. Cini mi se da ces tamo pre naci adekvatan odgovor - pogotovo sto razumes nemacki jezik.

Reci mi kako i gde se u vozilu ugradi I-BUS?

Pozdrav...

Pa vrlo prosto i jednostavno........

Ovo cudo se ne ugradjuje to jest ugradjuje se samo toliko koliko ti je potrebno da odradis posao!Inace I-bus je vec ugradjen u tvoj auto ova sprava samo pomaze pri komunikaciji sa I-busom!Znaci najlaksi pristup I-busu je iz gepeka imas ga na cd sarzeru ili na tv modulu skines dzek prikacis jedan kraj na ovaj uredjaj a drugi kraj za komp i stvar je gotova!Imam slike negde oko cele procedure ali posto sam upravo stigao iz Srbije prvo da operem ljubimca i da konzerviram u garazu,malo da odmorim pa kacim slike gde i kako da iscupas I-bus kabal da bi ga prikljucio na ovu spravicu!

Link to post
Share on other sites
Unapred hvala :)

Sad cu ja tebi Tapika da to probam da objasnim najjlakse uz par slika....Ako vec resis da pokusas ako negde zapne vici!!!Znaci prvo je da oslobodis cd sarzer (na slikama su kablovi od cd sarzera)inace ibus se moze naci i na tv modulu!Meni licno je bilo lakse da razmontiram cd sarzer pa cu na tom primeru pokusati da objasnim....

Znaci,razmontiras cd sarzer to jest izvadis ga da bi lakse dosao do zica....Pozadi imas dva dzeka jedan je ibus (manji)drugi je cd kontrola cini mi se ali nisam siguran!Uglavnom tebi treba onaj manji to sam 100% siguran!E sad,posto su barem u mom slucaju kablovi bili skroz izolovani ja sam malo skinuo izolaciju da bih utvrdio boje zica za Ibus!Na jednom od foruma sam procitao da ti trbaju 3 zice.....Crvena + ziva struja,Braon GND ili ti uzemljenje i ona presudna Belo zuta Ibus!!!E sad ne mora da znaci da ce kod tebe biti isti slucaj mozda bude jedna zica vise nikako manje.....Zavisi koji je model u pitanju MK4 je kod mene!E sad lepo taj dzek ustekas tamo na onaj adapter na jedan kraj a drugi usb i u laptop!Pokrenes program i vidis kako ibus komunicira sa kompijuterom!Sve to pod uslovom da si prethodno instalirao program i da program na lap topu radi....Tamo lepo otkacis opciju koju zelis u tvom slucaju tv in motion i das mu da to lepo odradi....Cini mi se ako se dobro secam da citav postupak traje oko 20 sekundi....Valjda zavisi dosta od brzine laptopa koji koristis....Najvaznije je da se kad sve spakujes nazad pre pokretanja tv opcije sve uradis na hladan start a to znaci sledece....Sacekas da se sto bi reko moj drug Bmw ceo ugasi....Znaci da ne gori vise ni lampica pored menjaca na P polozaju....E sad kad si to sve obavio trebalo bi da imas tv i dok vozis....Barem je kod mene tako bilo.....E sad da te neplasim sa igrankom da je na mom laptopu bila preinstalirana vista koja nikako nije htela da saradjuje sa BMW-om pa sam morao da je ubijam!Pa onda dodjem do zakljucka da ne postoje drajveri za moj lap top za obican xp i tako dalje i tako blize....Poenta je da laptop i vista i bmw nikako ne saradjuju ni ne pokusavaj....Znaci iskljucivo xp......i samo lagano....Evo par slika kako je to kod mene izgledalo....

ibusint1ov9.th.jpg

ibuscopyxx4.th.jpg

E sad ako negde zapne pisi pa cemo videti dali ja sa mojim skromnim znanjem mogu jos negde da ti pomognem.....

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Evo Ljilja me zatekla sa mailom kod kuce na vikendu.....Nisam imao vremena da trazim pogodan ambijent niti da se smaram sa pravljenjem miliona slika pa onda izbor na par dobrih itd......Ove su u roku 3 minuta na placu......

dsc00975.jpg

dsc00976n.jpg

dsc00978usb.jpg

dsc00979k.jpg

dsc00981z.jpg

dsc00983uss.jpg

dsc00984.jpg

dsc00985flg.jpg

dsc00986x.jpg

dsc00988tlv.jpg

dsc00990k.jpg

Toliko od mene sad odoh da gledam tekmu.....

Link to post
Share on other sites

Loootka, najlepsa kombinacija 39ke, siva, M optik,3.0d, ma perfektan.

Jesi ti farbao tvoje lajsne ili su tako fabrika, kod mene mahagoni al me vec nervira i reshavam se da ga prelepim nekom folijom.

Link to post
Share on other sites

Fabricki ima 193 ks..moj konkretno ima cip pa je snaga 231ks i 500nm obrtnog momenta...Sa voznjom od juce kilometraza je dostigla 195.000 km sto ce reci 25.000 posle ugradnje cipa...Nikakvih problema nema za sada...A upozoravali su me da kardan nece izdrzati taj obrtni momenat....Doduse auto se vozi uglavnom po autoputu,sa par izleta gradcke voznje kad se ide kuci....

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Doslo vreme da izvucem temu iz naftalina.....U petak radio servis,poslagao gomilu nekih sitnica koje su camile cekajuci da nadjem vreme da namontiram.U nedelju standardno maltretiranje i ispitivanje koliko majstori dobro obavljaju svoj posao.....Izabrana lokacija Villacher AlpenStrasse i vrh Dobratsch 2167 m krivudav put i 16% nagiba skoro celo vreme.......Majstori polozili ispit nista nije pokazalo znake aljkavosti....:pleasantry:

Posto je bila nedelja a nedelja je obicno bez stresa.......nastale su ove slike......Malo Bmw,malo prelepa priroda tromedje A,SLO,I.....

2159r.th.jpg

2074b.th.jpg

2168.th.jpg

2169l.th.jpg

2176y.th.jpg

p6271312.th.jpg

p6271313.th.jpg

p6271315.th.jpg

2059w.th.jpg

2064f.th.jpg

2064f.th.jpg

2064f.th.jpg

2093g.th.jpg

2093g.th.jpg

p6271400.th.jpg

p6271419.th.jpg

p6271393.th.jpg

p6271383.th.jpg

2179.th.jpg

2053j.th.jpg

p6271333.th.jpg

Link to post
Share on other sites
Odlican Bimmer , prelijep je ..

Koliko si presao poslije chipa i imali kakvih problema i gdje si radio chip , i ja kontam na svom uraditi ..

Od ugradnje nesto vise od 40.000 km.Do sada nisam imao problema sa motorom niti menjacom zbog cipa mada su me upozoravali na raznorazne posledice a najvise na propadanje kardana koji kao nije projektovan za toliki obrtni momenat......Kod mene jos uvek sve laufa bez problema.Doduse auto se ne cima po gradu u guzvi i na kratkim relacijama.....Uglavnom samo jurcanje otvorenim putevima,al nesto mislim da to nije od preterane vaznosti.

Ako ti je motor zdrav ugradjuj i nema da mislis jos ces se iznenaditi kako auto mlogoooo bolje vuce a trosi manje za litar

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dugo nisam pisao u svojoj temi ali sad me muka naterala:)

Dakle ovako izgleda M Branik posle kratkotrajnog susreta sa Vojvodjanskom Lisicom od jedno 20kg.....

126vq.jpg

127kh.jpg

129mv.jpg

Osim branika nastradalo je svetlo za maglu,senzor spoljne temperature,plastika ispod branika koja nosi senzor,razvodnik vode za pranje farova,verovatno krajnji desni parking senzor i senzor istrosenosti kocionih plocica to jest samo kabal koji je otkinut......Trenutno cekam na red kod trapadzije koji treba da proveri dali je sve u redu sa viljuskama i ramenima jel se zadnji kraj lisice zavukao izmedju ovih delova....Na prvi pogled sve deluje ok auto ne trese i ne vuce u stranu ali ipak treba proveriti.....

Ono sto me muci je popravka......Zvao sam par radnji koje sam uspeo da nadjem preko foruma i nigde nema nista od potrebnih delova na stanju.....sve se narucuje i sve stize za 7 do 10 dana.....Ustvari prica je ta da oni narucuju od Delete koju sam takodje zvao pa cak ni oni nemaju branik na stanju nego se mora naruciti i ceka se najmanje 5 radnih dana....Sto u praksi bude obicno duplo duze....

Toliko o tome.....

Ljudi iz Bmw Line i Bmw Alone me ubedjuju da se nov branik ne isplati i da je najbolje kupiti polovan...Pitanje na koje niko nema odgovor je gde u Srbiji naci ovakav polovan branik?

Ako neko ima neki predlog nek slobodno pise u temi ili na PM....

Pzdrav

Link to post
Share on other sites

Bilo je suvise opasno kupiti bilo sta jel je bila mrkla noc a na toj deonici se uopste ne vozi polako.....Dok sam navuko prsluk i sklonio lesinu sa puta prosla su 3 auta....Ni jedan nije ni usporio...tako da od skupljanja delova nije bilo nista

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bilo je suvise opasno kupiti bilo sta jel je bila mrkla noc a na toj deonici se uopste ne vozi polako.....Dok sam navuko prsluk i sklonio lesinu sa puta prosla su 3 auta....Ni jedan nije ni usporio...tako da od skupljanja delova nije bilo nista

tema je verovatno vec zastarela ali nema veze.. imao sam isti ovakav automobil, u fabrickom M paket-u

sto se tice porucivanja, Delata ispostuje sto kaze, ako su rekli 5 dana, bice 5 dana.

jedino sto taj branik kosta kao pola automobila, zato su ti rekli ovi iz Alonea da se ne isplati kupovati taj branik nov.

Ima tih prednjih branika od M paketa po srbiji sigurno, samo ih treba naci, dakle zivkas redom sve. Stenka znam da je imao jedan i to srebrn. A crni imas kod Mie, tj. bio je, ne znam ima li ga jos uvek..

pozdrav

Link to post
Share on other sites