Recommended Posts

Imam Bmw e34 520i M50 benzin/plin, limarija je 1991god a ubacen je motor 1995god.

Problem je u tome sto vergla ali nece da upali. Pre nekoliko dana nije hteo da upali na benzin pa sam ga 2 dana palio i vozio na plin. Posle toga 2 dana ga uopste nisam vozio i kad sam pokusao opet da ga upalim (na plin) nije hteo da upali. Zamolio bi svakog ko je imao iskustva sa slicnim problemom, da pise na temu. Hvala unapred !

Link to post
Share on other sites

Proveri da ti nije pumpa crkla pa zato nece da upali na benzin,a koji je plin u njemu,sekkvent?

+1

I da dopunim Bobana, mislio je covek na pumpu za benzin, ona hoce da vrisne kada se auto vozi pretezno na plin sa minimumom benzina u rezervoaru,

koji inace sluzi i da hladi tu pumpu od pregrevanja,

ali takodje i te pumpe imaju vek trajanja, elektricni uredjaj je to...cetkice, lezajevi...itd, dodje i to na zamenu na svakih par stotina hiljada Km, nista strasno i neuobicajeno.

Nemoj ga paliti direkt na plin kada je ovako hladno, ako je sekvent. Mozda napravis vecu stetu od kostanja nove pumpe(alnaser, plinski uredjaj itd...)

Link to post
Share on other sites

Proveri da ti nije pumpa crkla pa zato nece da upali na benzin,a koji je plin u njemu,sekkvent?

Odslepao sam ga do majstora, crkla pumpa, pa sam uz nju narucio i novo sito i plovak, a i ocisticu rezervoar. A sa plinom jos uvek ne znam sta cu. Ima sekvent plin i sad nadam se da je mozda doslo do neke konfuzije i da ce proraditi kad ga upalim na benzin. :huh:

Link to post
Share on other sites

+1

I da dopunim Bobana, mislio je covek na pumpu za benzin, ona hoce da vrisne kada se auto vozi pretezno na plin sa minimumom benzina u rezervoaru,

koji inace sluzi i da hladi tu pumpu od pregrevanja,

ali takodje i te pumpe imaju vek trajanja, elektricni uredjaj je to...cetkice, lezajevi...itd, dodje i to na zamenu na svakih par stotina hiljada Km, nista strasno i neuobicajeno.

Nemoj ga paliti direkt na plin kada je ovako hladno, ako je sekvent. Mozda napravis vecu stetu od kostanja nove pumpe(alnaser, plinski uredjaj itd...)

Aha, nisam znao to za sekvent, ustvari nisam znao ni kako da ga upalim. Nadam se da nisam jos gore napravio, 2 dana sam ga vozio tako paleci ga na plin, valjda je sve ok ! :)

Link to post
Share on other sites