Recommended Posts

Pozdrav dobri ljudi.

Ako bi mogao neko da kaze svoja iskustva ili saznanja u vezi slucaja gde se klip otopio.U pitanju je restajling 320d,klip se istopio,navodno zbog dizne.Dizne sam nosio kod bosiste i kaze da nijedna dizna nije mogla da prouzrokuje taj kvar. Da li neko zna sta moze da bude uzrok? Motor je potpuno rastavljen,radim mu komplet generalku pa bi dobro bilo da razresim i ovu misteriju.

Ocekujem odgovore.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav dobri ljudi.

Ako bi mogao neko da kaze svoja iskustva ili saznanja u vezi slucaja gde se klip otopio.U pitanju je restajling 320d,klip se istopio,navodno zbog dizne.Dizne sam nosio kod bosiste i kaze da nijedna dizna nije mogla da prouzrokuje taj kvar. Da li neko zna sta moze da bude uzrok? Motor je potpuno rastavljen,radim mu komplet generalku pa bi dobro bilo da razresim i ovu misteriju.

Ocekujem odgovore.

Imao sam slican problem. Propisala mi je dizna, sprzila klip i pokrivila 4 ventila. Velika je zajebancija da se sve to uradi, ali nije da ne moze. Ja sam kupio ceo motor, ocarinio, a ostatke starog prodao u delove i skoro pokrio sve troskove i bio na nuli.

Link to post
Share on other sites

Ako propisa dizna, baca gorivo na jednu tacku na klipu, tu je posledicno najveca temperatura i klip izgori, tj. napravi se rupa. Samo,to se ne dogadja trenutno, to je proces koji traje neko vreme. Da si bolje slusao motor, mogao bi verovatno da procenis da ne radi idealno, pa bi otisao kod majstora, testirali bi dizne i spasili bi motor.No, sta je-tu je,desava se

Link to post
Share on other sites

Ako propisa dizna, baca gorivo na jednu tacku na klipu, tu je posledicno najveca temperatura i klip izgori, tj. napravi se rupa. Samo,to se ne dogadja trenutno, to je proces koji traje neko vreme. Da si bolje slusao motor, mogao bi verovatno da procenis da ne radi idealno, pa bi otisao kod majstora, testirali bi dizne i spasili bi motor.No, sta je-tu je,desava se

U pravu si,ali ja sam auto kupio u takvom stanju,tj.rastavljenog u komade. A na proveri dizni bi se to trbalo pokazati. Ne?

Link to post
Share on other sites

Da, kad proverava diznu, proverava kako rasprsuje gorivo i koju kolicinu.

Ako je dizna OK, onda je problem napravilo nesto drugo.

Dizne su ok,A to drugo je...??? Poslao sam i turbo na pregled-remont posto je on bio masan, pa kazu veliki majstori da je moguce da je motor vec bio na izdisaju i da je od uljne pare dobijao iberturu(blazi oblik toga) Da li neko zna sta jos da gledam?

Link to post
Share on other sites

Glava kompletno odradjena,novi klipovi,busenje,radilica odradjena,turbo na remontu,dizne bile na proveri..zaptivaci...sutra narucujem zaptivac glave,pa ako sve bude po planu za dva dana sastavljanje pa sta bude!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo da javim,auto upaljen dance3.gif,ali...cuje se uljma pumpa sad.gif. Kupeljena je druga pa jos samo i vremena da nadjem pa da je zamenim. Inace sam odusevljen sa autom.Sve radi kao doksa i polako ga vozikam (kao baba) bar 1000km da malko razradim motor posto je sve u njemu zamenjeno novim delovima. A klip se kod prethodnog vlasnika istopio iz,za sada,nerazjasnjenih razloga.

Link to post
Share on other sites