servis menjaca kobra tj dzojstik


Recommended Posts

520d 177ks kobra menjac

interesuje me da li treba da se radi servis menjaca menjac je ok

sada zanima me sta se sve menja jer mi traze nekih 350e

navodno se menja filter karter i ulje , da li idu jos neke gumice itd?!

neko kaze da menjac ne sme da se dira da se ulje menja tek kad ima nekih simptoma npr trzanje itd

zvao sam ovlasceni pre nego sto sam uzeo auto kazu da se taj menjac ne odrzava, kad sam kuipo auto kazu da treba e sada zvao sam i u minehen ovlasceni kazu da nikako ne diram nista ako je sve ok takodje je zvao i drugar koji ima 520d f10 185ks i njemu su to rekli da navodno na f10 pise na kerteru da se ne otvara itd?!

molim neki savet

Link to post
Share on other sites

BMW kaze da se menjac ne servisira, ali servisi kazu da bi billo pozeljno posle 150.000km... Ja sam uradio servis menjaca kad sam ga kupio (e60 525d), tad je imao na satu nesto vise od 140.000km), od tad sam presao solidnu kilometrazu, i sve radi perfektno. Preporucujem da uradis servis, bolje par stotina za servis nego par hiljada za menjac.

sto se tice samog servisa, nisam siguran u evro koliko me je izasao, ali tu je oko 300e, ulje je dosta skupo i ide ga dosta u menjac, ostalo, gumice i filteri nisu toliko skupi + ruke (ima tu lepog rada).

U svakom slucaju, podrzavam servis menjaca :)

Link to post
Share on other sites

pa ja sam drugi vlasnik ,kupljen je nov u Srbiji.

lik mi je dao servisnu i sve racune sta je radjeno na auto .... gledao sam racune al nigde ne vidim da je menjao ulje menjaca....

auto je do pre nego sto sam ga ja kupio odrzavan u ovlascenom....

Link to post
Share on other sites