Recommended Posts

Zanima me potrosnja konkretnog motora od 110kw manuelni mjenjac i limuzina posto imam neku mogucnost da ga dobijem uz doplatu za moj 530d karavan tiptronik pa me interesuje koliko trosi ova benzinjara ali realno da mi neko kaze jer plin ne volim pa me zanima samo na benzin koliko trosi jer izgleda vrhunski i bas mi se svidio ali ne bih da mi srce goriva vise nego ovaj 3.0 dizel

Link to post
Share on other sites

Nazalost svjestan sam cinjenice koliko je 530d bolji plus je redizajn dakle onaj od 193ks ali muka kad natjera :( znam da taj 2.0 nije za jurnjavu ali iskreno ni sa ovih 200ks u ovom mom nisam divljao prosli su ti dani hehe :) nego me samo zanima potrosnja posto slabog iskustva imam sa benzincima pa me zanima koliko oce da popije neke normalne voznje

Link to post
Share on other sites

Ili 520i sa plinom ili 520d. Plin ti izadje kroz pare kao da trosi 5l benzina ili dizela, a u boljem su stanju motori vecinom nego dizeli od 2L. I jedna i druga varijanta su jeftiniji za registraciju 3-4 puta od 530d. Ali su skuplji u startu. 530 se bas, bas tesko prodaje, a cena im je zbog registracije jako mala. Ako imas musteriju, prodaji bez razmisljanja, ko zna kada ces je opet imati.

Link to post
Share on other sites

Ma imam ih ja dosta doduse vecina sa nekim krsevima sto uopste ne razmisljam a plin ne volim nikako tako da bi radije i da mi trosi ne znam koliko benzina nego to da stavljam plus uzima prostora u gepeku. Ne znam.moram dobro da razmislim sta cu u principu najveci problem mi je reg koja je 600e svake god

Link to post
Share on other sites

Plus je kod nas cijena nafte 1.23 a benzina mislim vise od 10 centi skuplja od nafte tako da je to onda velika razlika u potrosnji u odnosu na 3.0d

Link to post
Share on other sites