530d M-Paket Silber


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam više u Srbiji,nazalost bio sam na produženi vikend :( ovde u Bmw-u košta oko 60 eura taj termostat.

@vladabmwe30: Auto me je koštao 3900 plus put,plave table,idt... Jos nekih 250. Što znači oko 4150 eura me koštao auto. Lično mislim da vredi toliko, jer dobio sam nove zimske gume u vrednosti od 500 eura sa računom. Takodje je i servisna knjiga tu.

Vredi sigurno kod za te pare kod nas nema ocuvanim i dobrih.

Link to post
Share on other sites

E drugari danas zamenjen termostat, ali i ustanovljeno da turbina ima lufta. Kaze majstor: "Uuuuuuuuuuuuuuuu ovo ne valja, moraa da se menja" , ali isto tako je rekao da je auto dobro odrzavan, i da skoro nije video auto da ima sve schutz plehove ispod : :prankster2: U subotu idem kod drugog majstora da pogleda, jer mi gazda ovog servisa gde sam bio poceo da deluje kao vacaros, prica mi neke price kao mora i ulje da se menja(planira da mi proda neko svoje), ukoliko se ne menja ulje kao ne vazi garancija,itd....tako da cu da ga menjam.

E sad pitam ja vas , iskusnije, koliko bi me izaslo da sredim problem u Srbiji? Ovde bi bilo negde oko 600-700 eura

Link to post
Share on other sites

Jos nije nista ali moglo bi da bude, tako kaze majstor. Ovde remontovana turbina kosta oko 350 eura, ima i na ebay-u neke za od 250-300 eura,takodje se dobija garancija 12meseci. Ali kad se stavi sve na papir izaslo bi kao i u Srbiji da radim. U subotu imam termin kod drugog majstora, pa cemo videti sta ce biti dalje.

Danas kupljeni LED markeri i zamenjen znak na haubi.

dsc0153-1.jpg

Juce kod majstora:

dsc0149.jpg

dsc0148.jpg

Link to post
Share on other sites

Jao kako mi fali ovo potkrilo, gde ide senzor temp.... Gde parkiraš auto u Srbiji :ph34r: :ph34r:

Samo sam te cekao kad ces da se javis. :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

Nisi trebao uzimati LED markere. Sranje su tesko. Meni su 4 komada pregorela za 3 meseca. Ja sam popizdeo i na kraju kupio COB prstenove. Rasklopio farove i ubacio njih umesto fabrickih. Uklapaju se odlicno, skines fabricke i ubacis njih. Istih su dimenzija. Sijaju kao Las Vegas.

Link to post
Share on other sites

FBH.jpg

Ljudi kod mene ima samo standluftung, i ne greje kad se podesi tajmer. Video sam ispod Haube da ima nalepnica gde piše Webasto,pa pretpostavljam da ima grejanje (standheizung). Negde sam čitao da mora da se aktivira,ali mi nije bilo baš najjasnije.

Link to post
Share on other sites

Podesis temperaturu namestis vreme i trebalo bi da greje...

I kod mene izgleda neradi kako treba, sednem u auto i kad se upali cuju se ventilatori duva hladno/mlako ali nemoze da ugreje kabinu.

Kad ostavis auto u leru da li ti posle 15/20min ugreje kabinu ili samo u voznji? Navodno bi trebao da upali webasto i brze ugreje kabinu.

Link to post
Share on other sites

Definitivno ne greje. Danas sam ga programirao da krene u 15:20 , a radim do 15:40. Nista od grejanja. Citao sam ne ovim svapskim forumima da hoce da se desi ukoliko je slab akumulator da se grejanje automatski iskljuci, negde pise da mora i da se "freischalten" odnosno da se otkljuca-Kodira i onda bi trebalo da pise u Meniju Standheiz/luftung

Link to post
Share on other sites

E pa nakon nekoliko dana mucenja sa raznim softwerima i problemima sa instaliranjem Windows XP-a i AHCI-a,uspeo sam da kodiram zmigavce :dance3: :dance3: :dance3: Preko NCS Experta . Ima puno opcija koje mogu da se deaktiviraju i aktiviraju. Video sam da je i Standheizung (odnosno grejanje) iskljuceno stoji Standheizung nicht_activ Moracu samo da vidim koji to modul treba da se kodira. Za svetla je naravno LCM

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Danas se radilo malo, stigao je MP3 Changer sa AUX ulazom. Ostalo mi je da resim kako cu da pricvrstim uredjaj. A to planiram sa cicak trakom. Ako imate neki bolji predlog , izvolite.

20141215170942.jpg

20141215171922.jpg

20141215173731.jpg

20141215171928.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

E pozdrav drugari, evo da osvezim malo temu. Bio sam 2 nedelje u Srbiji. Zamenjeno ulje , svi filteri. Na prednjem trapu zamenjena ramena, stabilizatori,spone.... na zadnjem trapu samo stabilizatori. Uradjena zastita od ispod, srednjena ogrebotina koja je bila kada sam kupio auto, farovi ispolirani, doduse zadnji farovi na gepek vratima nisu ispali bas nesto (kaze majstor da se trudio ali nije mogao da izvuce da budu kao ovi sa strane). Bubrezi ofarbani u Mat crno, i ceo auto je ispoliran. Krivo mi je sto od srede pa do nedelje svaki dan padala kisa i nisam uspeo da ga slikam kako treba. Ali evo nesto od slika sto sam uspeo da slikam.

Evo koliko je ostalo od punog rezervoara kad sam stigao kuci. Kilometraza resetovana, i presao sam 686 km i na slici se vidi koliko je ostalo goriva. Do rezerve sam presao ukupno 867 km.

20150315142714.jpg

Moram da se pohvalim novcanikom (poklon od taste :) )

20150317181037.jpg

20150326125322.jpg

Nakon sredjivanja

20150325173235.jpg

I evo par slika sa puta nazad ka Becu:

20150329143352.jpg

Selfi :)

20150329143558.jpg

Moj mali smesko:

20150329170223.jpg

E ovo mi je cudno, pa ako bi neko mogao da mi objasni. Tempomat ukljucen, i pritisnuo sam za preracunavanje potrosnje. Jel nesto nije ok sa autom , ja ne bih rekao da je to u redu, tice se potrosnje. Ili je pak gorivo u pitanju. Sipao sam evro dizel na Nis Jugopetrol pumpi.

20150329163954.jpg

Link to post
Share on other sites

Vidi druze nisam skontao na sta konkretno mislis, ali ako si ocekivao da ce ti tempomat napravi manju potrosnju, gresis. Manju potrosnju dobijem kad ja doziram papucicu gasa.

Link to post
Share on other sites

Svaki auto vise trosi na tempomatu. Na zadnja tri sam imao tempomat i probao sam. Proverena informacija.

Link to post
Share on other sites

Pri istoj brzini i u istim uslovima voznje, trosi isto, bez obzira na tempomat, ciglu na gasu ili puma patike.

To sto neko dozira nogom, ne znaci da auto trosi manje vec da se krece sporije a kao posledica toga, trosi manje.

Da ne ispadne kako tempomat trosi gorivo zasto sto je ukljucen.

Link to post
Share on other sites