Zamena benzin sa dizel motorom


Recommended Posts

Vozim BMW 318i, 92 godiste, 1.8 sa benzin motorom i ugradjenim plinom.

Hocu benzin motor da zamenim sa dizelom iz sledecih razloga: motor je zbog voznje na plin vec pri izdisaju tako da bi u skorije vreme trebalo izvrsiti "generalku", na svakih 5 god treba pucati po 200 jura za atest + sto ce opet motor stradati.

Mene zanima koliko je sve ovo izvodljivo, mislim na zamenu, koliko bi to otprilike kostalo, koji bi motor trebalo ugraditi (sa vecom zapreminom ili istom) i da li je tacno da se sve osim skoljke mora zameniti (instalacija, hladnjak, i td)? Dodao bih da je menjac automatski, ako je to iz nekog razloga bitno.

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

imam ceo ato sa tds motorom 1.8 pa ako si zainteresovan da vozis dizela javi se. mada dizel je sada najisplativiji u odnosu na ostala goriva

Link to post
Share on other sites

imam ceo ato sa tds motorom 1.8 pa ako si zainteresovan da vozis dizela javi se. mada dizel je sada najisplativiji u odnosu na ostala goriva

Meni konkretno treba motor. Koja bi cena bila tog auta? Pitam cisto informativno.

Link to post
Share on other sites

Druze, sam si pitao odakle mi to.

Nisam te pitao, ali nema veze. Plin ti nije skenjao motor, mozda mu treba kvalitetan servis. Taj 1.8tds ne mozes da uparis sa automatikom iz benzinca, treba ti i menjac od dizela. Moj nekadasnji gazda je imao e36 1.8 tds, dosta sam se navozao tim autom, to je penzionerski bmw. Nikako ne vuce (a i kako ce kad ima 90ks), sve preko 130-140 spada u maltretiranje motora, a motor kad krene da te ubija, haos. Te nece da pali hladan, te nece da pali vruc, te ovo te ono...Jedino sto jako malo trosi (a i kako da trosi puno kad je dizel i ima 90ks). Sve u svemu, mislim da je bolja prica 318i nego 318tds.

Link to post
Share on other sites

Nisam te pitao, ali nema veze. Plin ti nije skenjao motor, mozda mu treba kvalitetan servis. Taj 1.8tds ne mozes da uparis sa automatikom iz benzinca, treba ti i menjac od dizela. Moj nekadasnji gazda je imao e36 1.8 tds, dosta sam se navozao tim autom, to je penzionerski bmw. Nikako ne vuce (a i kako ce kad ima 90ks), sve preko 130-140 spada u maltretiranje motora, a motor kad krene da te ubija, haos. Te nece da pali hladan, te nece da pali vruc, te ovo te ono...Jedino sto jako malo trosi (a i kako da trosi puno kad je dizel i ima 90ks). Sve u svemu, mislim da je bolja prica 318i nego 318tds.

Znam ja da je bolje benzinac. Naveo sam vec da je najveci problem plin, tj sva ta davanja oko odrzavanja istog (atesti i ostala papirologija).

+ Obzirom da je auto na Kosmetu, onda i ovde mora da se radi atest (siptarski) i tu se namece problem...jer atest koji se ovde radi na teritoriji centralne Srbije ne vazi i obratno. Da ne bude sad da vas smaram time, ali je to jedan od problema zbog kog sam primoran da radim zamenu.

U svakom slucaju hvala i na ovim informacijama. A i svaka druga informacija je dobro dosla.

Link to post
Share on other sites