skocila potrosnja, problem sa temp.


Recommended Posts

E ovako. Od kako su krenuli ovi hladni dani imam problem sa radnom temperaturom. Dosta mu vremena treba da dogura do 90 stepeni, mozda oko pola sata.

Kada dostigne tih 90 stepeni i kada izadjem na autoput ona krene da pada i do 60 stepeni sto mi smrdi da ne valja. Inace grejanje u autu radi, sve okej, samo sto je digao potrosnju na 15 litara, prosle zime je trosio oko 11. Termostat, senzor temperature rada motora sta ne valja ? p.s vanos je poceo malo da se cuje, nece da povuce auto do 3000 obrtaja, pa i kada je preko 3 ni tad nije bog zna nesto

E46 320CI M52TU

Link to post
Share on other sites

Termostat? Ja sam zamenio na mom, otvarali su se prerano, tako da radna temperatura nije mogla da bude kako treba pa je nalivao vise goriva i trosio par litara vise.. Laicki sam objasnio, ali je namera najbolja.

Link to post
Share on other sites

Termostat? Ja sam zamenio na mom, otvarali su se prerano, tako da radna temperatura nije mogla da bude kako treba pa je nalivao vise goriva i trosio par litara vise.. Laicki sam objasnio, ali je namera najbolja.

Sve ti Djape rekao, tj. napisao.

P.S.

Gde na E60 pratis temperaturu? Javi se imam mape update 2015 CCC za tvoju makinu, da vidimo ima li sta novo u SRB.

Link to post
Share on other sites

Ako predje odredjenu temp pali mi obavestenje na displeju, a ustanovio sam za termostat tako sto ga je iscitao na dijagnostici. Isao je normalno, ali sam primetio nesto vecu potrosnju. Promenio sam mali i veliki termostat, kupio sam nove i za divno cudo nije bila velika investicija koliko sam ocekivao. A i na svakih par meseci ga vozim na pregled. ;)

Hocu te nove mape a i onaj znak kad budes u prolazu u BG-u? ;)

Sve ti Djape rekao, tj. napisao.

P.S.

Gde na E60 pratis temperaturu? Javi se imam mape update 2015 CCC za tvoju makinu, da vidimo ima li sta novo u SRB.

Link to post
Share on other sites

Ako predje odredjenu temp pali mi obavestenje na displeju, a ustanovio sam za termostat tako sto ga je iscitao na dijagnostici. Isao je normalno, ali sam primetio nesto vecu potrosnju. Promenio sam mali i veliki termostat, kupio sam nove i za divno cudo nije bila velika investicija koliko sam ocekivao. A i na svakih par meseci ga vozim na pregled. ;)

Hocu te nove mape a i onaj znak kad budes u prolazu u BG-u? ;)

U BG-u sam. Javi se sutra pred vece shodno obvezama.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Eeeee, hoću i ja nove mape E60 CCC navigacija profesional, u BG-u sam u ponedeljak u Delta Motors radim dijagnostiku zbog problema, turbina, DPF, EGR termostat, radio, usisna grana... (raspad sistema!?!?!!)?!?!

Ima li da skine sa torenta, prošle sam tako skinuo?

Temperatura rashladne tečnosti (KTMP MOM) se gleda u skrivenom meniju, evo link, ja to stalno koristim i ostale opcije tako sam utvrdio neke probleme.

Ako treba mogu i dodatno pojasniti, slično se tako mogu resetovati i servisni intervali za ulje, kočnice, pregled vozila, inspekciju filtera itd.

Link to post
Share on other sites