e46 320d fleksibilno crijevo


Recommended Posts

Poz drugari.

Imam jedno pitanje...otislo mi je fleksibilo crijevo na auspuhu danas sam sve one plastike povadio sa motora i kad upalim auto dimi tacno iz fleksibilnog.. Pa me interesuje da li je neko imo iskustava sa ovim i i gdje je kupio novo..da li od ovlastenog ili negdje u nekoj auto prodavnici...Cito sam negdje po stranim forumima da su vadili to fleksibilno crijevo i umjesto njega zavarili cijev odnerdjajuci celik. Kao ako jednom zamijenis to crijevo svake druge godine ode..Pa mi recite vase iskustvo sa ovim. Poz

Link to post
Share on other sites

Da se izvinim..Post sam pisao sa mobilnog telefona, pa ima nekoliko pravopisng gresaka.

E sad na vase pitanje..

Ne, auto ide kao i uvijek..Samo u kabini se osjeca miris sagorjelog dizela i kada otvorim haubu, vidno se vidi da dim kulja i prolazi kraj zraka filera, koji je u mom slucaju sav crn od dima.

Link to post
Share on other sites

Jel si siguran da se oseca dizel a ne ulje ? Pitam jer zna da se oseca ulje iz vakum pumpe kada dihtunzi popuste. Set za zamenu dihtunga vakum pumpe je oko 10e u BMW Line-u.

Link to post
Share on other sites

Moras da imas flex.crevo inace ce auspuh imati velike vibracije,pa ce pucati redom(pukotine,jedva vidljive,ali cim pukne ima da ti lupa/trese auspuh na leru)

Ako stavis kvalitetnije flex.crevo neces morati da ga menjas svake godine.

Cena je od 4.5000din do 5.500din sve preko toga je preterivanje.

Uglavnom odlazi zato sto prakticno na flex.crevu visi ceo auspuh,tako da jbg,nakon nekog vremena mora da pukne.

Link to post
Share on other sites

Moras da imas flex.crevo inace ce auspuh imati velike vibracije,pa ce pucati redom(pukotine,jedva vidljive,ali cim pukne ima da ti lupa/trese auspuh na leru)

Ako stavis kvalitetnije flex.crevo neces morati da ga menjas svake godine.

Cena je od 4.5000din do 5.500din sve preko toga je preterivanje.

Uglavnom odlazi zato sto prakticno na flex.crevu visi ceo auspuh,tako da jbg,nakon nekog vremena mora da pukne.

Pa to sam i ja mislio..al opet kazem to sam procito na stranom bmw forumu. Ali ok hvala svima na odgovorima..Mijenjam to sto prije.

Poz

Link to post
Share on other sites