Pitanje za strucnjake, vidovnjake i ostale...


Recommended Posts

....a ja sam mislio da si ti neki majstor, inzinjer BMW motorsporta a kad ono...ne znas ni kako se odzracuje motor....i onda pokusavas mene da ucis kako to ide....

Procitaj ovaj topic od pocetka do kraja pa da vidimo ko je u pravu:

http://www.bmwclubmontenegro.com/forum/ind...t=0&start=0

Ja znam kako se to radi, ali mi nije jasno da su kod svakoga tvrda creva a samo kod tebe nisu pa sam te lepo zamolio da objasnis a ti prozivas bez ikakvog razloga,

Link to post
Share on other sites

Ajmo ovako, sta ti podrazumevas kao tvrdo i mekano crevo. Da li je isto mekano i kada je hladan motor i kada je vruc? Kod mene jesu tvrda crevakada je motor na radnoj temperaturi ali nisu kao kamen mogu da se stisnu ali nisu ni mekana kao kada je motor hladan?

Link to post
Share on other sites

Tvrda crijeva imas samo kad unutra ima pritiska, a to znaci da ima vazduha. A odakle vazduh? Ili je ostao unutra kad si sipao vodu/antifriz ili ima previse vode u sistem i ona pari zato sto nema dovoljno antifriza. I to nije dobro. Nije dobro da ima vazduha u sistem. Vidim da imas M52 i to je najosjetliviji motor na svijetu kad je rashladni sistem u pitanju. Isti imam i ja, zato sam dosta radio oko toga i sad je OK, ponavljam, posle burn outa crijeva su meka kao ujutro kad je motor hladan.

Link to post
Share on other sites

Istina, kod mene ima dosta vise vode u sistemu nego antifriza, mozda je to razlog zbog cega stvara pritisak u crevima? Ujutru, kad je hladan, creva su naravno meka!

Link to post
Share on other sites
To nije 100%, vec 110%.

Tu je moj recept pa probaj....

Mislim da nisi u pravu, ali necu da tvrdim. Kod mene kada sam menjao pumpu i cistio hladnjak i nakon toga sipao najobicniju vodu sa cesme (bila subota i nedelja, nisu radile prodavnice) i tako vozio 2 dana, crevo je bilo iste tvrdoce, ali bas iste, kao sada kada sam sipao pola-pola, dest i g12. Znaci sve ispravno, hladnjak, pumpa, creva nova, posuda ociscena, ozracen. Nisu mi creva neznam koliko tvrda, ali nisu ni meka.

Link to post
Share on other sites