Recommended Posts

Sad trenutno imam castrol magnatec 10w40 al izgleda da sam nabo neku falsaricu.

Do 5000 km potrosio oko 200ml a od 5000 do 8000 zviznuo mi pola litre pa sam izgleda nabo ovaj nas domaci castrol :)

Da se ne bih zezao resio sam da kupujem motul ulje direktno od ovlascenog uvoznika.

Sad me samo jos zanima vase iskustvo sa ovim uljem posto vidim da ima i motul 10w40 sa cenom od oko 680 din a ovo je isto 10w40 ali je 980 din pa kapiram da je kvalitetnije.

Link to post
Share on other sites

Motul je extra ulje, samo ako i njega nisu poceli da prepakuju.

Moja preporuka da probas sa Liqui Moly uljem, mozda je i jeftinije od Motula, a jos nije toliko zastupljeno na nasem trzistu, pa je manja verovatnoca da ga neko prepakuje.

Koje god da uzmes neces pogresiti. Naravno da je original. Posto je i Castrol vrhunsko ulje, al kod nas tesko ubosti original.(sto ti kazes sve domaci castrol) :D

http://www.liquimoly.co.rs/proizvod/150/1091-MOS2-LEICHTLAUF-10W40-1L/

Link to post
Share on other sites

Ja uzeo Liqui Moly TOPTECK 4100 5w 40 ovih dana treba da ga mjenjam.Sad mi je Castrol Edge 5w 40 i do 10000km nije potrosio nista od 10000km do 13900 smakao litar... Moja preporuka isto za Liqui Moly samo dobra iskustva sam cuo za njega a nadam se da ce i kod mene gaziti 13000km bez dolivanja...

Link to post
Share on other sites

Ja cepam motulče i od zamene do zamene ne primetim da mi troši sada. Kada sam ga prvi put sipao, do sledeće zamene sam dolio jedno pola litre pa sam se smorio bio kao lav. To mi je posle rekao lik iz MC da je ok za prvi put ako ga sipaš, da "spere" ostatke prošlih ulja ... i stvarno, sada ne svlači više. Još malo pa druga zamena na pomolu otkako ne troši.

Iskreno ne znam da li je motul 4800 ili neki drugi, moram da bacim pogled na kanticu u gepeku ...

Menjam ga na oko 10k neki km pre ili posle ...

Link to post
Share on other sites

Ja sam sa Castrola presao na Mobil peak life 5w50 i progledao .To bi ti i savetovao obzirom da vozimo isti motor.Castrol mi je trosio ,doduse iz bog dihtunga poklopca oko 300ml na 1000km, ali evo sada sa Mobilom presao 2000km i ni grama:)

Link to post
Share on other sites