Recommended Posts

imam jedan problem...

imam auto sa 192 ks, sa Vanosom, a ne ide nikako, znaci motor se ugusi i provalio sam da nije od njega protokomer, trenutno je sa 4 pina, a koliko znam za taj motor ide sa 6 pinova, e sad, zanima me kako da znam koji da mu stavim? Inace motor je m50b25 u kupeu 325i, '93. :unsure:

Link to post
Share on other sites

Ne moze, na 2.5 je veci precnik protokomrra filtera, gume, i mislim leptira gasa, u stvari moze da se stavi u kompletu sa gumom i filterom od 2.0ali slabije ide

I klapna je veca,nemoze da se stavi.

Link to post
Share on other sites

Pise koji je broj, ali me zanima da kako da znam da li ide Bosch, ili Simens, i jel mora samo od 2.5 ili moze i od 2.0.?

Procitaj sta ti pise na racunaru ako vec nemozes po senzorima da prepoznas.A i sam protokomer je drugaciji kod bosha je kocka metalna na tubi protokomera a kod siemensa je samo tuba sa dzekom.

Link to post
Share on other sites

Ne moze, na 2.5 je veci precnik protokomrra filtera, gume, i mislim leptira gasa, u stvari moze da se stavi u kompletu sa gumom i filterom od 2.0ali slabije ide

ok, hvala u svakom slucaju, on i sad slabo ide, a vozio sam 5-icu, ubivaa kako ide, ali je ubacen menjac i dif. od 2.5 12v, tako da ako ne dobijem nista sa protokomerom, moracu i ja da menjam transm.

Link to post
Share on other sites

Procitaj sta ti pise na racunaru ako vec nemozes po senzorima da prepoznas.A i sam protokomer je drugaciji kod bosha je kocka metalna na tubi protokomera a kod siemensa je samo tuba sa dzekom.

pa racunar mi je Bosch...

a da ne znas da nema neko protokomer za 2.5, zvao sam par njih, ali vecina ima Simens.

inace, Hvala na pomoci.

:)

Link to post
Share on other sites

ok, hvala u svakom slucaju, on i sad slabo ide, a vozio sam 5-icu, ubivaa kako ide, ali je ubacen menjac i dif. od 2.5 12v, tako da ako ne dobijem nista sa protokomerom, moracu i ja da menjam transm.

Samo me zanima kako su uspeli da stave menjac od m20 na blok od m50.

A to sto lose ide moze da bude da je umro motor,prvo ti njemu premeri kompresiju.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...