Skidanje klapni na usisnoj grani


Recommended Posts

Pitanje se odnosi na cuvene klapne usisa, imam E46 320 D restyling i koliko videh na netu taj model ima klapnice. Mozda su na mom autu skinute, ali verujem da nema nacina da se proveri dok ne skinem usis? Zanima me da li da skinem klapnice, pa opet zasrafim iste samo bez onih "krilaca", vec ogoljenu osovinu, vidjao sam da neki tako rade na netu. Neki skidaju sve i menjaju nekim cepovima, ali ako rade stare ne vidim sto bi se ubacival iti cepovi? Ili da se vrate stare, a otfikari ona metalna osovinica i onda odglume cepovi, posto osovina bez krilaca nema nikakvu ulogu?

Link to post
Share on other sites

Ja sam na bivshem E60 kupio kompletnu novu granu sa tim klapnama koje su redizajnirane (sa debljim osovinama, i valjda iz jednog dijela, nemaju one male sharafe).

Ipak postoji razlog zashto su one tu, jeste to najskuplje rijeshenje, ali ne zhelim da eksperimentishem sa autom.

Link to post
Share on other sites

http://img25.imageshack.us/img25/7726/18102009062.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/5138/18102009064.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/5913/18102009066.jpg

kao sto vidis na slikama povadis klapnice na rupe kroz koje je prolazila osovina uvijes srafove kasnije prmazes glave srafova hermetikom ili nekim brzovezujucim ljepkom silikonom i to je to...

Link to post
Share on other sites

iseces bonskeom leptire i vrati nazad. onda izvuces onu polugu koja ih otvara i zatvara i resio si problem.

nemoj skidati bez potrebe vidis se spolja dal imas leptire ili ne. druga je prica ako ih je vec neko skinuo pre tebe

Link to post
Share on other sites

kad skines klapne izgubis nesto od divnih 330Nm, ono sto je najbolje kod tog motora, visok obrtni momenat na niskom rpm....

ali nesto uvek mora da se zrtvuje :unsure:

Link to post
Share on other sites

kad skines klapne izgubis ono sto je najbolje kod tog motora, visok obrtni momenat na niskom rpm....

ali nesto uvek mora da se zrtvuje :unsure:

a sta kazes onda za iste modele auta koji fabricki nemaju klapne, kao ja recimo ,oces reci da nas je fabrika oskrnavila za to :)

zalicu se mozda mi daju klapne da stavim

Link to post
Share on other sites

a sta kazes onda za iste modele auta koji fabricki nemaju klapne, kao ja recimo ,oces reci da nas je fabrika oskrnavila za to :)

zalicu se mozda mi daju klapne da stavim

nema potrebe crni za sarkazmom, ja bih uvek gledao da zadrzim swirl flapsove ako je to ikako moguce da ih na mom autu ima. da smo drzava kao sto nismo u kojoj se normalno zivi onda bi verovatno na nekom servisu kad je vec predvidjeno od strane proizvodjaca dobio novu usisnu granu (ako ne bese na 70k Km), ovako ce zrtvovati malo torque zarad bezbednosti motora i to je to, bas kao sto sam i napisao...

sad sto ih nema na tvom i mom autu ne mogu da kazem jer nisam tolko strucan, da nista ne znace tom motoru onda flapsovi tu nebi ni bili osim ako neces da kazes da BMW ima obicaj da zakaci tako koje kude gde stigne po neki nebitan i sasvim bespotreban deo samo da bi auto bio skuplji ???

Link to post
Share on other sites

Svrha im je smanjenje zagadjenja dok auto radi na leru, ne bi trebalo da imaju bilo kakve veze sa obrtnim momentom. Kao i DPF filter i ostale gluposti sve je to uvedeno zbog EU normi 23456789......i smanjenja zagadjena potpuno zagadjene sredine. Sad te drzave koje su opljackale i orobile ostatak sveta usput ga unistavajuci i zagadjujuci "brinu" o ekologiji i usput nas ponovo pljackaju tim delovima koja non stop izmisljaju, usput uvodeci norme da bi sto brze prodavali vozila koja bi im zavrsila na odpadu. Kome prodaju, pa nama i istocnoevropskim zemljama, kao i Rusiji. Kad su zagadjivali nisu se sekirali za CO2, to su totalni licemeri. Ceo svet unistise njihovom industrijom, ozon nije nastao zbog Srbijice i stojadina, navikli da pljackaju pa bi i dalje. Zasto se radujemo kad skinemo PDF, pa katalizator, pa cak i te flapsove, blokiramo egr, pogasimo bespotrebne lampice koje nam samo zagorcavaju zivot? Tek kad se sve to odradi BMW postaje muski neusminkan auto kakav je oduvek i bio, sirov i jak, auto koji izaziva svaki respekt i strahopostovanje za vozace koji ga ugledaju u retrovizoru. Moj trenutno ima preko 390NM, pa i ako cak skine koji nece se primetti, veca je steta da mi to njesra uleti u motor i rastoci ga na sastavne delove. Taj ko je to izmislio racunao je na cesto menjanje usisne grane, jer je apsurdno postaviti nesto na auto bilo koje klase, a kamoli premijum, a da to nesto moze uleteti u motor i unistiti ga, to je potpuno suluda ideja? Isto vazi i za ramena, bolje da je auto tezi tri kilograma nego sto nas taj alu .ebe pa rastura i drhtimo pri svakom jacem udaru na lezeceg ili rupu. Toliko tezak auto a donji postpoj od papira, hoce pare da otmu, to im je jedini cilj. Da su to odradili valjano taj auto bih drzao u sobi, jer je masina vrhunska zaista.

Link to post
Share on other sites

bravo. nepokorivo srblje raskrinkava zapadnjacku bandu.

moze li jedan kriticki osvrt na chemtrails i mmr vakcine? Naravno, ako si razmisljao o tome pa da napises par reci.

Link to post
Share on other sites

bilo sta sto predstavlja prepreku vazduhu u usisnim kanalima i glavi motora na odredjenim (visokim) obrtajima remeti "idealno" kretanje vazduha kroz iste, cak i sama klapna u slucaju da je potpuno otvorena. ne kazem da je nesto sto moze tako lako da se oseti, ali koga malo vise zanima dinamika fluida i gasova, samo neka pogleda preseke kanala trkackih motora i videce koliko su kanali do komora perfektno uradjeni bez naglih krivina i nepotrebnih prepreka. naravno, ovo o cemu pricam je domen vise matematike i ponavljam tesko je da ce napraviti vecu razliku kod fabricki balansiranih sklopova.

Link to post
Share on other sites

Onda ce auto jos zesce da ide, ako nema prpreke u vidu tih klapni sto stite EU klimu. A posto je to dizel nece ici suvise u visoke obrtaje, Stunter je u pravu. Bilo kako bilo, ako ih ima letece napolje, sutra je lepo vreme , pa cu pogledati ima li ih, ili je neko bio pametan pa ih vec skinuo.

Link to post
Share on other sites

Ako postoji stalan pritisak u usisnoj nebitno je da li ima prepreke, ako me razumes. Skidanje je resenje jeftinije, a to je cilj u srbiji. Tako da cilj opravdava sredstvo :) Skidaj, neces biti ni prvi ni poslednji. Poenta je da se ne steti mnogo skidanjem koliko je jeftinije.. Opet je sve lepse da je na svom mestu, ali da je tako ne bi vozio auto star 15 godina.. Da sam na tvom mestu skinuo bi ih

Link to post
Share on other sites