E90 325 vs 325xi


Recommended Posts

Pozdrav ljudi

Gledam nesto da kupim neku masinu, pa sam naleteo na sledeca 2 primerka u oglasima:

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5757138/bmw-325-exclusive-tng

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6011218/bmw-325-xi

Prvi je znatno skuplji od drugog, a drugi je xi model ... nije mi jasna tolika razlika u ceni, a isto su godiste, kilometraza im je takodje priblizna, cak im je i kubikaza veca za nase standarde. :)

Ja jesam pobornik onoga "koliko para, toliko i muzike", ali u ovde to ne mora da bude slucaj ... meni je preko 10.000 za auto star 9 godina velika cifra.

Zanima me kako su se pokazali ti redni sestaci u ovim modelima? Koliko sam uspeo da iskopam, e90 ne moze bas jako da se pohvali cetvorocilindricnim motorima.

Hvala

Link to post
Share on other sites

prvi ima plin, drugi nema, prvi ima tonu opreme, za drugog ne pise bas puno informacija. prvi ima "nove 17 letnje i 17 zimske". plin ti je oko 700e jeftiniji, ako su stvarno nove i letnje i zimske racunaj jos 800e u njima. nisam u toku sa ovim modelima da bih znao adekvatno da procenim vrednost, ali prosto uporedis sta koji ima a sta ti treba, i sta si voljan da platis..

Link to post
Share on other sites

prvi ima plin, drugi nema, prvi ima tonu opreme, za drugog ne pise bas puno informacija. prvi ima "nove 17 letnje i 17 zimske". plin ti je oko 700e jeftiniji, ako su stvarno nove i letnje i zimske racunaj jos 800e u njima. nisam u toku sa ovim modelima da bih znao adekvatno da procenim vrednost, ali prosto uporedis sta koji ima a sta ti treba, i sta si voljan da platis..

Hvala na odgovoru :)

Stoji da prvi ima dosta navedene opreme, kao i 2 seta guma ... nas covek kad' napise "nove gume", obicno su vozene jednu ili dve sezone. :) Malo mi smeta plin (ima nas i takvih) :D zauzima mi prostor u gepeku, a potrosnju tolerisem do 15l po gradu, tako da mi to cudo ne treba. Ali nekako smatram da za 10.000e mogu da kupim noviji auto ... ovaj bi za te pare trebao da bude i vise nego besprekoran, a vidim na slikama da mu je 1 far zamagljen (dobro, to ne mora nista da znaci, ali treba proveriti). Inace, mnogo dobro izgledaju i jedan i drugi.

Ne znam samo koliko su pouzdane masine? Da nemaju nekih "urodjenih" mana?

I da li je cena onog jeftinijeg realna? ... nije mi zao da dam vise para, ako je nesto stvarno dobro, ali nisam ni ovca pa da preplatim nesto.

Link to post
Share on other sites

A jesi li video cenu e90 325 sa tom kilometrazom i to godiste u Nemackoj i Svjcarskoj?

Link to post
Share on other sites

A jesi li video cenu e90 325 sa tom kilometrazom i to godiste u Nemackoj i Svjcarskoj?

Pogledao, krecu se oko 8.000e, plus minus 500e. Sto u prevodu znaci da je 10.000e realnija cena.

E sad' ... kod nas se jako tesko prodaju automobili preko 2.000 kubika, jos ako su benzinci bez plina, skoro da je nemoguce to prodati, pa ljudi nemaju drugog izbora nego da spuste cenu.

Link to post
Share on other sites

Za pocetak pozovi, pa se informisi. Ja sam zvao nekoliko puta ovog sivog covek se ne javlja na telefon, to mi je prvi parametar sumnjivosti

Sumnjivi su i jedan i drugi :D

Meni se i onaj zrenjaninac jedva javio ... pa kad' se javio kaze da je auto bas sad' na nekom sredjivanju i da moze da se pogleda za 2 - 3 dana, kao dubinsko pranje i jos neke munje. Bas me zanima zasto ga peru 3 dana, ko ga toliko uprljao. :) Odustajem od kupovine icega u srbiji ... sam cu da odem do austrije ili nemacke i nesto da doteram, izaci ce skuplje, ali se nadam da ce biti bolje. :)

Link to post
Share on other sites

Doteeivali su mi u perionicu par auta sa obliznjeg auto placa kad stignu od preko pre nego ih uslikaju itd, druze moj to je da te jeza uhvati! Ono ne zelim ni najgorem neprijatelju

Link to post
Share on other sites

Sumnjivi su i jedan i drugi :D

Meni se i onaj zrenjaninac jedva javio ... pa kad' se javio kaze da je auto bas sad' na nekom sredjivanju i da moze da se pogleda za 2 - 3 dana, kao dubinsko pranje i jos neke munje. Bas me zanima zasto ga peru 3 dana, ko ga toliko uprljao. :) Odustajem od kupovine icega u srbiji ... sam cu da odem do austrije ili nemacke i nesto da doteram, izaci ce skuplje, ali se nadam da ce biti bolje. :)

Najpametnije.

Link to post
Share on other sites