Recommended Posts

pozdrav imam na bmw e36 17 felne 8jet20,gume su napred 205/40 r17 a nazad 215/40 r17,kad smotam pun mi cese i kad neko sedne nazad na uvali puta mi kaci pozadi desnu gumu..spusten je maksimalno i nemogu sad druge gume da stavim...pa me zanima kad ga dignem da li cu moci koristiti ove felne sa nekim visljim gumama ako ne onda koje bi mi bile felne najbolje i gume?..ako neko zna odgov da mi da bio bi veoma zahvalan.

Link to post
Share on other sites

Nisam imao pojma moracu to da vidim,zato sto mi samo desni tocak zadnji tocak kaci...ali ipak mi kaci napred malo kad smotam pun pa cu morati zamenuti..a koji et da trazim i koje gume su mi najudobnije?

Link to post
Share on other sites

Pazi,mozes i rubove da 'secnes'... =)

Mozda je nesto cvrknut sa te strane,pa je nesto menjano...

Et trazis od 30 pa na gore...

A gume,hoces balonjare neke? Nije mi jasno... Ja bih stavljao ili 205/40 215/40 225/45...nesto od toga

Link to post
Share on other sites

Moguce je i to..pa ne sad da budu balonjarke ali da bude udoban auto,sad imam 205/40,jako je niska guma tvrd je jako a jos je i spusten...moram da ga dizem pod hitno ima sportske opruge one crvene,nemogu nigde da krenem sa njim...da bi ga digao moram da promenim samo opruge ili mi jos nesto treba?

Link to post
Share on other sites

znam ali moram da ga dignem jer ove gume su jako niske a vislje da stavim nebi stao tocak unutra sa ovim felnama sad kad je spusten..a kad ga dignem videcu da li ce da kaci isto ili nece..hvala ti u svakom slucaju...a ne bi hteo ove felne da menjam,moracu neko resenje da nadjem a da ih ne menjam..

Link to post
Share on other sites

Ne znam ni ja,moracu da ih prodam i da stavim neke druge onda sa vecim etom i da ga dignem,mislim da je to najbolje resenje,bas mi je zao ove felne da dam za neke druge ali sta sad da se radi,sta je tu je...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

znaci mora biti et 35?nista onda cu morati takve da gledam,ove 16 tice su mi se svidele puno ali eto kad nemoze,u svakom slucaju hvala od sad cu da trazim sa tim etom,a ako nema od kojeg eta do kojeg da gledam,od 35 do?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ne vidi se slika vise sa linka od kupujem prodajem, pa ne znam koliko ti je spusten auto...

Uglavnom, meni je napred na KW oprugama, nazad na H&R...(duga prica zasto je tako)

Felne su M-ove 17 et41,

Napred su 7.5 jota sa gumama 225/45

Nazad su 8.5 jota, gume 245/40.

Nazad ne kaci ni kad su puna kola, napred ne kaci na smotan pun levi ili pun desni.

Naravno, auto je spusten (malo vise), sa punim kolima bezim od lezecih.

Na ivicnjake se ne penjem ni kad sam sam...

Uglavnom, proveri koje su ti opruge na njemu, posto ljudi stavljaju opruge cim cuju da su sportske.

Ni ne gledaju koje su pa na kraju ispadne da su stavili opruge za motor sa 4 cilindra, a ti imas tezi motor u kolima, pa ti kaci.

Isto tako, vidi gde ti tacno kaci (sto je rekao neko prethodno, moze da bude da je nesto radjen pa da guma nema dovoljno mesta).

Takodje, proveri amortizere. Ako vozis nizak auto, pocni da se navikavas trap radis cesce. :)

Link to post
Share on other sites