Recommended Posts

Vrhunski, nema šta! Neka je sa srećom, da te dobro služi, pa i sledeći da bude ovako očuvan! Bode mi oči samo komentar "...520d fen...". Vidim da se taj termin često koristi ovde na forumu. Slažem se da je 530d mećava u odnosu na 520d (kako i ne bi kad ima 50+ viška konja od 520d) i svako bi radije vozio njega, ali treba imati u vidu da je registracija (regularna) bar 3x skuplja u odnosu na 520d, što je kod nas, na žalost, jedan od presudnih faktora prilikom izbora auta. Drugo, ne lude baš svi za velikom snagom, neko je sasvim zadovoljan sa 136ks i sigurno da taj 520d sasvim pristojno odrađuje posao. I definitivno je kvalitetniji od drugih automobila u tom cenovnom rangu. A i sreću čine male stvari tako da i sa "fenom" neko može biti srećan! ;)

P.S.Bez uvrede, samo iznosim svoje mišljenje.

Link to post
Share on other sites

Vrhunski, nema šta! Neka je sa srećom, da te dobro služi, pa i sledeći da bude ovako očuvan! Bode mi oči samo komentar "...520d fen...". Vidim da se taj termin često koristi ovde na forumu. Slažem se da je 530d mećava u odnosu na 520d (kako i ne bi kad ima 50+ viška konja od 520d) i svako bi radije vozio njega, ali treba imati u vidu da je registracija (regularna) bar 3x skuplja u odnosu na 520d, što je kod nas, na žalost, jedan od presudnih faktora prilikom izbora auta. Drugo, ne lude baš svi za velikom snagom, neko je sasvim zadovoljan sa 136ks i sigurno da taj 520d sasvim pristojno odrađuje posao. I definitivno je kvalitetniji od drugih automobila u tom cenovnom rangu. A i sreću čine male stvari tako da i sa "fenom" neko može biti srećan! ;)

P.S.Bez uvrede, samo iznosim svoje mišljenje.

Pokusacu slikovito da objasnim kako fen odradjuje posao ili ti kako ljudi misle da bi trebalo da radi posao...

Fen ako ima 40w ti mozes da ga setas po kuci i da probas svaku uticnicu I da tripujes da nesto nije u redu sa fenom, a ocekujes da radi dobro a on nema bas snage ali jbg susi kosu (vuce dobro,zavrsava posao),odes kod elektricara nekog pa cipujes fen ali jbg opet nije to to,i onda odes i kupis Kirby i posle duvas,i duvas i duvas.....

Pitanje: Ko je Kirby,a ko sloboda -cacak?

Link to post
Share on other sites

Pokusacu slikovito da objasnim kako fen odradjuje posao ili ti kako ljudi misle da bi trebalo da radi posao...

Fen ako ima 40w ti mozes da ga setas po kuci i da probas svaku uticnicu I da tripujes da nesto nije u redu sa fenom, a ocekujes da radi dobro a on nema bas snage ali jbg susi kosu (vuce dobro,zavrsava posao),odes kod elektricara nekog pa cipujes fen ali jbg opet nije to to,i onda odes i kupis Kirby i posle duvas,i duvas i duvas.....

Pitanje: Ko je Kirby,a ko sloboda -cacak?

Nisam znao da to tako funkcioniše. Veliko hvala na iscrpnom objašnjenju!

Link to post
Share on other sites

Pokusacu slikovito da objasnim kako fen odradjuje posao ili ti kako ljudi misle da bi trebalo da radi posao...

Fen ako ima 40w ti mozes da ga setas po kuci i da probas svaku uticnicu I da tripujes da nesto nije u redu sa fenom, a ocekujes da radi dobro a on nema bas snage ali jbg susi kosu (vuce dobro,zavrsava posao),odes kod elektricara nekog pa cipujes fen ali jbg opet nije to to,i onda odes i kupis Kirby i posle duvas,i duvas i duvas.....

Pitanje: Ko je Kirby,a ko sloboda -cacak?

Vidiš... nisam znao da to tako funkcioniše... Zanimljivo, majku mu. Veliko hvala na slikovitom objašnjejnu!

Link to post
Share on other sites

Pepsy stvarno nisam hteo da te uvredim, nemoj da se osetis prozvanim,ali ja stvarno tako mislim da nema poredjenja izmedju 2.0 i 3.0d,mozda sam malo bio ironican i dao poredjenje koje nije na mestu ali i evo izvinjavam ti se, ali da ne kvarimo Ninu temu ne bih da idem u off.Cinjenica je da ako neki vremenski period vozis 3,0 i posle sednes u 2.0 osecas se stvarno kao u fenu,tako da je ta Ninova konstatacija meni na mestu.

U zdravlje prezimenjace.

Link to post
Share on other sites

Ni najmanje se nisam uvredio, samo se nismo najbolje razumeli. Svakako da je veliko razočarenje kad "pređeš sa konja na magarca" (sa 530d na 520d). Ja sam u prvom komentaru samo hteo da kažem da ne žude baš svi za velikom snagom, brzinom... tako da su sasvim zadovoljni i sa 520d. Osim toga, registracija je velika stavka, a razlika između 30-ak hiljada (koliko je za 2.0) i 90-ak hiljada (koliko je za 3.0) mislim da nije zanemarljiva. Naravno da merak nema cenu, ali je za mnoge u Srbiji tako nešto još uvek nedostižni merak (na žalost).Uz sve to, ko nema rešena neka druga značajna pitanja u životu (recimo krov nad glavom), ludost je da uvali guzicu u 3.0 i glumi Baju, a svakog meseca plaća kiriju ili tome slično. Na takve ljude sam mislio kad sam rekao da i 520d sasvim pristojno odrađuje posao. Po meni je i 520d bolje rešenje u odnosu na neki fiat punto, dacia logan... (nije mi cilj da vređam vozače fiata, dacie..., samo iznosim lično mišljenje). A porediti 520d i 530d, bez posmatranja ostalih životnih okolnosti, totalno je besmisleno.

Elem, izvinjenje Ninu za off, i još jednom: AUTO JE VRHUNSKI! Puno pređenih km želim, bez popravki i bilo kakvih problema! Obojici veliki piozdrav iz Knjaževca! :)

Link to post
Share on other sites