potreban savet u vezi e 90


Recommended Posts

Zainteresovan sam za kupovinu 318 i e 90 2007 karavan.

Interesuju me iskustva ljudi koji su ih vozili,rec je o motoru od 129 ks.Auto bi kupio za neku normalnu voznju bez nekog divljanja .

Da li i ovi motori imaju vanos ,cene odrzavanja,karakteristicni kvarovi ,potrosnja i mogucnost ugrsdnje plina ,pa ako neko nesto zna nek napise bio bih zahvalan.

Link to post
Share on other sites

Pa ok ako treba da se stavi nov set stavice se ,mislim lanac lancanici i sve sto ide uz to .Ne vidim u cemu je problem,pa ja jos nisam kupio auto a da nisam morao da uradim veliki servis ili slicno ,gume obavezno tako da ovo i nije strasno.Ako je set 100-ak eura sto kaze Zelkamp onda to bas nije neko ulaganje,jedino me interesuje jel to n42 motor ili neki drugi .O n42 sam valjda iscitao sve sto je na ovom forumu ispisano posto me je pre neko vreme interesovala kupovina e 46 benzinca .Sad sam u mogucnosti kupovine malo novijeg auta pa gledam ove e 90.

Interesantna prica je da svi savetuju kupovinu dizela ,kao da benzinci ne postoje i da su toliko losi .Mozda i gresim ali mislim da benzinci ako su dobili sve na vreme mogu dobro i pouzdano da sluze uz verovatno jeftinije odrzavanje e sad....toj prici nema kraja benzin ili dizel vecita rasprava.A najgluplja prica mi je u fazonu sto kupujes bmw ako hoces da ugradis plin .Pa ako je tehnicki izvodljivo i ne steti motoru matematika prosta ko pasulj ,sto bi sipao 140din/lit kad mozes recimo 80 din/lit i vozas se pravo,ne vidim ko je pisao ta glupa SRPSKA pravila ne ide Bmw,Audi ....odnosno premijum proizvodjaci i plin, znaci glupost neopevana.

Samo ako moze nesto od konkretnih cinjenica u vezi tog Bmw-a odnosno tih motora .Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja sam sa mojim n42 presao oko 50.000km i nisam imao nikakvih velikih problema i neresivih kvarova. Zamenjena benzinska pumpa, jedna bobina je otisla pa sam kupio sve 4 nove i platio oko 100e. Vakum pumpa je otkazala jer sam je preventivno otvorio i predihtovao a nisam trebao jer je bila apsolutno ispravna (fiks od 50-100e polovna i oko 200e nova). Zamenjen je spaner lanca (30e) odmah nakon kupovine auta i zamenjeni su svi dihtunzi, koji su mana svakog auta starijeg od 7-8 godina, cak i toliko hvaljenog dizela.

Potrosnja na otvorenom od 6 do 8 a po Beogradu je od 8 do 13 litara i ne planiram ugradnju gasa. E90 bi trebao zanijansu manje da trosi. Ugladjenost benzinca ne moze da se poredi sa traktorskim radom dizela. Svaki put kada sednem u nekog BMW-a sa dizel agregatom ja se blago razocaram zbog traktorskog zvuka i vibracija na leru. Da se razumemo, ne tvrdim da dizela nikada necu posedovati ali cu sigurno zaliti za benzincem ako do toga dodje.

Posto nisam preprodavac auta i delova, kao neki, prilikom kupovine auta najvise gledam na opste stanje datog primerka a ne agregat koji je u njemu. Nepisano pravilo je da su primerci sa benzinskim motorima manje presli i bolje odrzavani. Ima dobrih i sa dizel agregatom ali ih je daleko teze naci.

Moj savet ti je da kupis auto koji je u najbljem stanju za novce koje si planirao da izdovjis.

Srecno.

Link to post
Share on other sites

imao sam prvo e46 od 150ks i crko...kazu bolji onaj od 136 ... a njemu se tek obradovao drifter

sada imam 3.0xd , u 260000km zamenjene kocnice , prednje polu osovine i zglobovi , ulje u menjacu ,prednje viljuske, drzac zadnjeg dif , mali termostat i glavna remenica .... sve ostalo je pod konac...potrosnja uvek 10ka , 180 ko iz P, i sto je najvaznije , sto sam veca maceha on sve zahvalniji !

Link to post
Share on other sites