profesionalno slikanje nasih ljubimaca


Recommended Posts

sinula mi je jedna ideja .... da se nadjemo jedne nedelje , izaberemo neku jako lepu lokaciju ( pozadinu koja bi bila iza naseg auta na slikama ) i probamo da napravimo profesionalne fotografije nasih ljubimaca koje bi cuvali i jednog dana pokazivali nasim klincima , stavljali na sajt , u neke casopise poput " tuning styling-a" i sl ....

e sad pitanje: ima li na forumu nekoga ko je prilicno vest sa fotoaparatom i ko naravno poseduje isti kvalitetniji????

naravno , predlozi za lokacije su uvek dobrodosli ... pa da vas cujemo ????

ps: molim vas bez nepotrebnog lupetanja

Link to post
Share on other sites

ja sam vesht jedino kad su torte u pitanju...jedem ih za dvojicu...hehe , nego da nebih ushao previshe u offtoppic...dakle moj predlog bi bila jedna lokacija a to je tamo kod aerodroma, zapravo kod onog avio muzeja mislim da tamo nije loshe mesto za slikanje...al eto to je samo jedna ideja

Link to post
Share on other sites

Evo par predloga.....:

1.) plato ispred Beogradske arene (gde snimaju i SAT plus tv magazin)

2.) na Klemegdanu kod vojnog muzeja(mada ne znam koliko je to stvarno izvodljivo!)

3.) I posto sam ja avio mehanicar i radim u JAT-u mogu da pokusam da iscimam da dodjemo u Jat i da napravimo par prof. fotografija na pisti izmedju aviona tj. ispred hangara ! :vampire: :) P.s Aj pa mozemo o tome detaljnije na Banjici sad u nedelju...

Link to post
Share on other sites
ova ideja sa avionima nije losa

a i vidjao sam na nekim americkim sajtovima kad rade te umetniceke fotografije rade na nekim gradilistima pored neke teske mehanizacije i stvarno ispadne super

Ma da fotke bi bile extra...veruj mi. Kao na primer stavimo m3 pored Boinga( naseg Jatovog)...otvorimo kapotaze(hauba motora) i haubu m 3-ke i slikamo motor aviona pored motora automobila.....ispale bi vrhunske fotke. Pa onda poredjamo sve automobile izmedju dva aviona,pa ispred hangara..... Aj dog. cemo se jos o tome..... :)

Link to post
Share on other sites

khm, khm... ovaaj, nije da ja sad tu neshto ali... kakvi bre boingI i bakrachi? znate i sami da je bmw na fotkama najlepshi saaamo uz, khm, khm...

kako da ih nazovem.... umetnice. mislim na one shto poziraju po haubama :)

e sad... ako se neko lepshe osecha da se to sve odvija sve u grockoj...

:) :vampire: :vampire:

Link to post
Share on other sites
khm, khm... ovaaj, nije da ja sad tu neshto ali... kakvi bre boingI i bakrachi? znate i sami da je bmw na fotkama najlepshi saaamo uz, khm, khm...

kako da ih nazovem.... umetnice. mislim na one shto poziraju po haubama :)

e sad... ako se neko lepshe osecha da se to sve odvija sve u grockoj...

:preved: :D :D

Sto ljudi...sto cudi!!! batice to je bio predlog...posto je pokrenuta prica o PROFESIONALNOM slikanju nasih kolica...sto se mene tice Babicu ti tamo mozes da dovedes celu ekipu SPICE platinum-a ako te to ispunjava... :D (SALA BRATE!!!) B) Nemam pojma barem meni zvuci super da ih bacimo na pistu i opalimo par fotografija..... :preved:

Link to post
Share on other sites
@Salvatore...

nemam ni ja nista protiv zemunaca :preved: ali...razmisljaj o tome da li mozes autom sici do reke i da li ti je cilj da slikas splavove u pozadini :preved:...

Razmisljam ceo dan, ali ne mogu da se setim gde to ima splavova na Zemunnskom keju, pa bi se videli u pozadini?! A da li se moze sici do reke, moze naravno! Ako ne verujes meni, ima ovde jos zemunaca, pa nek potvrde, ili me demantuju!

Link to post
Share on other sites

Ideja o fotografisanju je sjajna, a vidim da ima odlicnih ideja za lokacije. Tu treba, medjutim, biti obazriv, za neke od lokacija je verovatno potrebna dozvola za snimanje. Jedno je kad se slika nekoliko automobila, ali kada bi se puno nas izredjalo, verovatno bi se neko pobunio!

Borko Vrsac ima ortaka fotografa, ali pretpostavljam da i tom coveku treba da se da neka para. Treba dovuci opremu koja kosta 7000-8000 evra, reflektori, stativi, kisobrani, difuzori, akumulatori. Postoje dve opcije kada je u pitanju aparat: Klasican sa 6x6cm slajdom, koji nakon izrade pozitiva zahteva i skeniranje na dram-skenerima (postoji jedan jedini u Beogradu, na Petlovom Brdu) i nije bas jeftino. Druga opcija je digitalac sa jedno 10-ak mega piksela. Ova druga opcija je jeftinija, mada mnogi tvrde, je prva jos uvek bolja za velika povecanja (ako cemo praviti postere).

Moja firma je imala prilike da saradjuje sa fotografima, vezano za fotografisanje proizvoda. Dva dana rada, 52 snimka (klasican aparat - skuplja varijanta), skeniranje i minimalna obrada - 1000 evra!

Da se razumemo, moze da se prodje i mnogo jeftinije, bez reflektora i cuda, i nadati se da ce atmosferski uslovi biti na nasoj strani - znaci, prirodno svetlo. Ako je tmuran dan - slaba vajda (tamne fotografije i plavicasti tonovi), sunca - takodje (kontrastne senke), suncan dan sa vise oblaka ("sunce kroz oblake") - idealno! Automobili treba da budu glanc, pranje obavezno...

Ja mogu da pomognem u smislu obrade fotografija (Photoshop), jer sve fotografije, bez obzira koliko dobre, zahtevaju naknadnu obradu.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice dozvola za dozvola za snimanje...ja radim u Jat-u i vec sam razgovarao sa sefom obezbedjenja u Jat tehnici,posto mi je drugar zalozio bi se za mene da ta ideja prodje.....On bi postavio svoje ljude da dezuraju kad smo mi tu....itd.. :preved:

Link to post
Share on other sites
khm, khm... ovaaj, nije da ja sad tu neshto ali... kakvi bre boingI i bakrachi? znate i sami da je bmw na fotkama najlepshi saaamo uz, khm, khm...

kako da ih nazovem.... umetnice. mislim na one shto poziraju po haubama :D

e sad... ako se neko lepshe osecha da se to sve odvija sve u grockoj...

:preved: :preved: :D

Bravo babiću!

Pazi i mi imamo tu nekih riba na forumu, pa bi one mogle da nam ulepšaju kola! Uštedećemo, a biće da smo spojili lepo i korisno!

Link to post
Share on other sites

@Misic...:preved:

ma da...nas nekoliko opstajemo nekako pored vas.:preved: ...

a imate valjda i neke svoje ribe...pa da vam se klinci posle 20 godina hvale u stilu...al su mi matorci bili likovi haos :D

Link to post
Share on other sites