Recommended Posts

ako na propeler viska mislis,on se drzi na 3 ili 4 srafa (zavisi od modela) pricvrscen za visko.malo je jebeno za pristup ali uz odgovarajuci alat izvodljivo.samo ti preporucujem da prvo proveris tj utvrdis zasto ti otpadaju peraja pa tek onda menjas... a ja sam recimo zamenio svoj kom su falila dva sa celim,polovnim.medjutim iz nekog razloga,lomio je peraja jedno po jedno,dok nije ostao bes cetiri.tad sam bio primoran da vratim stari (sva sreca nisam ga bacio) i eno on se vrti i dalje i jos uvek mu ne fale vise peraja nego pre prvobitne zamene.nije mi bas najjasnije ali vise ne diram nista tu:)...moguce da je taj ceo,polovan bio izlozen suncu,kisi,ili hladnoci pa je plastika postala krta,jbm li ga...

Link to post
Share on other sites

ako na propeler viska mislis,on se drzi na 3 ili 4 srafa (zavisi od modela) pricvrscen za visko.malo je jebeno za pristup ali uz odgovarajuci alat izvodljivo.samo ti preporucujem da prvo proveris tj utvrdis zasto ti otpadaju peraja pa tek onda menjas... a ja sam recimo zamenio svoj kom su falila dva sa celim,polovnim.medjutim iz nekog razloga,lomio je peraja jedno po jedno,dok nije ostao bes cetiri.tad sam bio primoran da vratim stari (sva sreca nisam ga bacio) i eno on se vrti i dalje i jos uvek mu ne fale vise peraja nego pre prvobitne zamene.nije mi bas najjasnije ali vise ne diram nista tu:)...moguce da je taj ceo,polovan bio izlozen suncu,kisi,ili hladnoci pa je plastika postala krta,jbm li ga...

da, mislim na propeler viska, izvini za los izraz :D ja mislim da je moj na 4 srafa ali nisam siguran. to peraje sto je otpalo je vec bilo puklo na pola i bilo je pitanje vremena kada ce otpasti celo xD

pa reko da zamenim, da ne nanese jos vise stete. proverio sam ostala, sva su citava od podnozja od vrha.

Link to post
Share on other sites

sad tek vidim da je kocka u pitanju,ali verujem da je princip isti.vidi probaj,zameni...samo kazem ti,sa polovnim kako mozes da prodjes,a opet pitanje nov ako kupujes vrv nece biti iz originala,pa je i kvalitet sumnjiv.javice se neko jos,pa da vidimo i ostala misljenja,ja ti pisem iskljucivo iz licnog iskustva.

Link to post
Share on other sites

Vidi da nema visko luft pa zakacinje negde i lomi peraja.. meni to bio problem

moguce je da kaci. cuo sam da ako vent ima lufta znaci da je vodena pumpa otisla?!

Link to post
Share on other sites

Da i ne. Moze on bas da ima lufta, a moze i vodena. Teraj kod majstora, pogledaj sta radi, sta ti nije jasno pitaj ga pa ces znati sledeci put. Vidim da nemas predstavu kako sta radi i na koji nacin. Ako fali peraje imaces blagu vibraciju, i pumpa ce ti ubrzo stradati

Link to post
Share on other sites

pa da,ako ode pumpa ne da ces imati luft nego ce ti izleteti visko:) meni fale dva,skoro jedno do drugog.pumpu vodenu sam promenio cim sam uzeo auto jer mi se desila upravo ta havarija i evo dobra je,jos uvek jbg

Link to post
Share on other sites

Proverio sam ventilator, drzi se na 4 srafa :D a lufta nema uopste o.O

Pokusavao sam da ga cimam da vidim ima li lufta, ni da mrdne, ni milimetar. napred nazad levo desno, nista, ni da mrdne :D

samo onda jos da ga zamenim, da ne bude u disbalansu. Inace imam tragove peraja po unutrasnjoj strani hladnjaka, samo na jednom delu. mozda je ranije kacio negde.

Link to post
Share on other sites