Recommended Posts

Cao, dakle kao sto pise u naslovu imam problem sa radom na benzinu. U pitanju je e34 520i 1989. god. Na plin radi super (obican plin) ali kada ga prebacim na benzin obori mu ler obrtaje i ako stisnem gas ugasi se (samo ako zviznem papucicu do kraja nece se ugasiti) isto vazi i u voznji. Na kolima je izmedju ostalog zamenjena i benzinska pumpa i filter za gorivo, ociscene dizne...majstor je iskljucio opciju da je protokomer u pitanju jer, u fazonu,ako protokomer ima problem, onda ce imati problem i sa radom na plinu. Ne znam koliko ima veze, ali duze vreme nije radio na benzin pa su mi predlagali da natocim benzin i dodam aditiv da mu skroz procisti system jer ne znam sta bi vise moglo da bude. Ima li neko resenje jer mi stvarno ide na kobas? :suicide2: :help:

Link to post
Share on other sites

na obican plin ce raditi dobro i sa neispravnim protokomerom,tj radice i bez njega,tako d aga nemoj iskljucivati,verovatno on nije u redu

koliko bi mogao da kosta protokomer za njega? okvirno...

Link to post
Share on other sites

Blago receno neuk :)

Ako si cistio dizne ne treba ti aditiv. Pogledaj i regulator pritiska, sipaj svez benzin, vidi protokomer.

Ako ti je isti majstor cistio dizne ja bih se zapitao kako su ociscene.

Link to post
Share on other sites

i meni je moj majstor rekao isto u vezi protokomera,sondi i svih tih senzora/davaca,a sekvent je u pitanju :) ..ne desava se ovo,ali kao da u leru,na benzinu nemirnije radi,i cini mi se da ne prima gas cak ni kao na plinu,a ne bolje...planiram dizne prvo da ocistim,kad smo vec kod regulatora,kako bese da proverim njegovu ispravnost?

Link to post
Share on other sites