Modifikacija zadnjeg lonca (fabrički ------> M5)


Recommended Posts

Nosim se ovom mišlju.

Auto je 525i m54. Fabrički mi je išao ovaj zadnji lonac (pošto imam M-ov zadnji branik)

e56.png

Znači sa ove dve budže...

Imam pitanje jel neko otvarao ovaj deo lonca bez izlaza? Šta je unutra?

Planiram da i na tom delu lonca napravim izlaz kao što ima M5 zadnji lonac.

Znači da od ovog... fabrički

fabricki.jpg

Da napravim ovo fabrički m5

m5.jpg

Vrlo su male razlike izmedju ova dva. Mislim verovatno je ima ali verovatno unutra....

Cilj mi je da se ne dere auto mnogo, tamo od 3000-3500 rpm nek se dere kolko hoće :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

sumnjam da ces dobiti ista prostim otvaranjem rupe na tom drugom loncu i navarivanjem cevi, obzirom da je fabricki konstruisano tako, verovatno su komore unutra napravljene tako da ne bi pravilno cirkulisao vazduh kroz njih.. ili otvori oplatu ovog koji hoces da cackas, pa prepravi komore tako da ima neku svrhu, ili nadji jos jedan takav, pa prebaci ovaj koji je "protocan".. tako bih ja recimo.

Link to post
Share on other sites

U sustini što se samog zvuka tiče ne moram da dobije ništa, bitno mi je da ne postane bučan mnogo...

I bitno mi je da gasovi izlaze na obe cevke...

Kad bi se javio neko ko je eventualno otvarao ovu jednu budžu da mi kaže šta je unutra .

Apsolutno se slažem da je najbolje od dva napraviti jedan....

Link to post
Share on other sites

pre nekog vremena sam rasturao zadnji lonac od e36 m3, i nasao na keca slike raskupusanog na netu, sad sam guglao za ovaj tvoj, i ko za q nema nigde nista.. mora da je i u inozemstvu jos uvek gospodski auto, pa samo trpaju supersprintove i eissenmann-e :D

Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoć gledao sve žive modifikacije i nisam našo ovo što me zanima...

Uglavnom skidaju ovaj bez izlaza, ili oba ili onaj Y rezonator ili sve :-) .... Ali mi se mnogo dernja to...

Baš me sad zanima kako se kreću gasovi kroz ovaj začepljen....

Link to post
Share on other sites

jbg, otvori ga, ako odgovara raspored cevi, samo seci rupu i navari, ako ne odgovara, ubaci perforiranu cev, natrpaj staklenu vunu i zatvori, nema neke nauke, samo drkanje od par sati..

Link to post
Share on other sites

Malo sam se informisao, ovi lonci bez izlaza su helmholtz resonatori ili ti služe da smanjuju buku i bitnije vibracije na odredjenom protoku gasova.

Sve se plašim da mi se ne javi neka vibracija u kabini na odredjenim obrtajima....

Ali dok ne probam nema ništa.... Hvala na infu...

Evo ovaj baja je uradio to što ja hoću ali je sranje video i ovo što čujem mi se ne svidja.. Doduše 540i je u pitanju...

Link to post
Share on other sites

Odustao sam od ove modifikacike...

Probaće majstor da na postojeći izlaz napravi dva izlaza ko na M5, tj. njegovoj jednoj strani.

Mator sam ja za dranje i paljenje alarma :-) ...

Naso sam odgovarajuće prohromske cevi, pa će da skarabudži nesto...

Link to post
Share on other sites

Bas sam navijao da odradis modifikaciju :) Jbg,ukusi su razliciti,ja volim da se trese asfalt,nekako mi je sinonim za bmw odmalena bio zvuk... Kapiram da ti je bitna estetika, i za to navijam da ti ispadne kako valja :)

Link to post
Share on other sites

Pa bitno mi je ustvari da se sto manje budži na mom automobilu :-)...

A i neki kolega inžinjer je mesecima lupao glavu, merio protoke, pritiske, vibracije, decobale itd. i proračunao da je ovaj sistem najbolji za pomenuti auto i ja sad trebam da kaže ko ga *ebe, busi, vari, mrčkaj...

:-)

Link to post
Share on other sites

Onda ti je najbolje da odes kod majstora i samo mu kazes da izvede jos cevke.Ja sam tako na Espaca od fabricki lonac izveo dve cevke i stavio one ukrase.e9bcc926f7100bbf47f1948efc7525cc.jpg

To je ovako izgledalo,samo mislim da ne treba mnogo da bude pricvrscene kako se vibracije ne bi prenosile na motor.

Link to post
Share on other sites