Recommended Posts

O lepo karavance:) da te sluzi jos dugo, dugo. Nego daj kad budes imao vremena slikaj jos koju sliku, enterijera, a moze i jos neka spolja izbliza. Koliko je presao?

Link to post
Share on other sites

20150604_082150.jpg

Iako je restajling model motor mu je starog kova. Radi se o M47D20 motoru. Nije komon rejl, isporučuje 265nm momenta između 1750 i 2500 rpm i nema famozne klapne u usisnoj grani (sa klapnama M47TUD20 isporučuje 280nm u istom opsegu). Ovaj motor je sličniji onom 20d od 136ks nego 20d od 150ks. Ovaj od 136ks ima veći turbo u odnosu na 18d pa kasnije isporučuje max momenta (280nm na 2000rpm) ali zato postiže više konja.

Dobra strana je rasterećeni agregat i vitalne kompnente tipa turbo, plivajući zamajac, dizne.. Loša strana su perfomanse koje su, uz dobru volju, dovoljne. Zapravo odlične su kada pomisliš da tih 116ks guraju između 1550kg i 2000kg težak auto.

Potrošnja mu je po Beogradu 8.5 do 9l a na otvorenom između 4 i 6.5l. Može da bude jako štedljiv ako se potrudim.

Link to post
Share on other sites

Vozim isti motor u sedanu i mogu da ti kazem nakon tri godine da sam prezadovoljan. Naravno vise snage nije naodmet i zazalim ponekad sto nije 320d, ali je veoma zahvalan za odrzavanje i neku normalnu voznju. Lep auto, cestitam :)

Link to post
Share on other sites

Hvala.

Ima dosta opreme i dobro je očuvan. Vidim u servisnoj istoriji da je sem redovnog servisa zamenjeno par stvari. U septembru prošle godine su zamenjene zadnje opruge i prednje viljuške. 2013 su zamenjena prednja desna kočiona klešta.

Ja sam ručnu sredio u januaru, zamenjene su obloge i obrađeni doboši.

Na autu jedino ne rade maglenke. Upali se indikator na tabli ali one ne rade, mislim da relej treba da se zameni. Takođe fali mi veći deo antene (neko je odvalio) ali radio radi normalno.

Link to post
Share on other sites

E da, treba da kupim dve nove prednje gume jer sam primetio da mi nešto puno pali abs, u nekim po meni blagim kočenjima. Kada sam pogledao dot ono 2007! Iako ima dobru šaru jebeš gumu 8 godina staru!

Trebao bih i da izregliram trap tom prilikom pa vas pitam gde vi radite reglaže? Ne bih kod nekih dunđera da upadnem na slepo tako da dajte neku preporuku kod koga proverenog da odem?

Link to post
Share on other sites

E da, treba da kupim dve nove prednje gume jer sam primetio da mi nešto puno pali abs, u nekim po meni blagim kočenjima. Kada sam pogledao dot ono 2007! Iako ima dobru šaru jebeš gumu 8 godina staru!

Trebao bih i da izregliram trap tom prilikom pa vas pitam gde vi radite reglaže? Ne bih kod nekih dunđera da upadnem na slepo tako da dajte neku preporuku kod koga proverenog da odem?

Trap mozes da regliras kod Macure (t.bunar) ili kod Mihajlovica (j.gagarina) .

U oba servisa sam radio reglazu i to na bas dosta automobila i svaki put su dobro odradili. :yes3:

Link to post
Share on other sites

Odlican je, sedista mi se posebno svidjaju jer imaju ove bokove od koze a u sredili je platno... Nema znojenja. :)

Link to post
Share on other sites

Hvala na tipu Ivane.

Jovane jedva sam našao auto sa svim što mi treba od opreme a da ima svu servisnu dokumentaciju koja može da se proveri i da je bio garažiran. Sportska sedišta sa grejčima su mi bila visoko na listi želja. Sada mi je žao što motora nije bilo nigde na listi :) Nije mi bilo bitno čak ni da li je dizel ili benzinac samo da kubikaža nije preko 2000.

Link to post
Share on other sites

Zakazao sam kod Pirketa, javljam iskustva sledeće nedelje.

Vidim da većina ovde na forumu menja, da ne kažem budži, auta. Nekima to baš lepo ispadne ali ja želim da mi auto bude potpuni stock, kao kada je iz fabrike izašao. Svaki auto do sada sam tako tretirao, jebemliga zašto mi je to trip..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Prošlo je super kod Pirketa. Nije bio Pirke već mlađi dečko kome ne mogu da se setim ime (izvini druže ako čitaš ovo). Bilo je krajnje profesionalno ali i prijateljski. Auto se dramatično utišao, nema više vibracija čak ni kada ga gasim a čini mi se i da bolje vuče sada (mada ovo može da bude subjektivno). Jako sam zadovoljan i dajem svaku preporuku za ovaj servis (bio sam u onom iznad Bulevara). 2 godine garancije sam dobio na pletenicu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Drugari danas sam bio da mi dezinfikuju klimu i otvorio haubu da špricaju onaj dezinfekt i kaže dečko upali motor ja upalim i ostanem u neverici!

Sem normalnog zvuka motora čuje se jak zvuk koji najbliže mogu da opišem kao "fućkanje" - asocira me na kompresiju koja izlazi iz cilindra (verovatno na šajbi uloška dizne ako to uopšte postoji na mom motoru). Ništa se ne čuje u kabini niti oko auta kada je hauba zatvorena. Ništa u vožnji mi ne alarmira da nešto nije u redu, sve je normalno!

Jel imao neko sličnih problema? Da li sam u pravu sa dijagnozom?

Mogu sutra da snimim zvuk pa da čujete i vi a u petak idem na redovan servis ali bih voleo da znam na čemu sam pre toga!

Link to post
Share on other sites