E21 - S38 B36


Guest Pallermo

Recommended Posts

Guest Pallermo

Pozdrav svima. Cunjajuci po mobile.de sajtu naletim na model E21 Alpina sa S38 B36 motorom u sebi. Interesuje me kolko je zeznuto da se ovo izvede i sta bi bilo sve potrebno za ovakav poduhvat? Kolko vidim i koliko sam procitao da je hladnja usecen u prednju masku i akumulator preseljen u gepek. Link automobila je:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

Ni manje ni vise auto kosta 30K e :rolleyes:

Bilo bi ga lepo posedovati :preved:

Da li ima neko predlog koj motor bi bilo najbolje ugraditi u E21 a da bude ono "Muscle car" :D

p.S Uff sad me nervira sto ne mogu u oglasima da napisem K: posto nemam 15 postova...smor...a treba mi samo jedan prekidac :)

Link to post
Share on other sites

e sad video sam negde da su ubacili 3.5 motor u e21...e ne znam sta bi tu swe moralo da se prepravlja. Ja posedujem e21 i voleo bi da ubacim tako nesto. Ako oces imam par klipova sa e21, javi se. pozz

Link to post
Share on other sites
Guest Pallermo

Ufff zamisli samo u e21 3.5l sunce ti :preved: steta sto nema jos nikoga da se javi, al valjda ce biti neko :rolleyes: daj linkove da vidim to cudo :D

Link to post
Share on other sites

Po meni plafon za e21 je motor m20 2.7e sa glavom 2.5i.Motor m30 3.5 je veliki sestak,sporohodniji je i tezi,uglavnom ga ugradjuju na Zapadu bogati ljudi koji imaju vise automobila a sa parama ne znaju sta da rade i jos nesto:to nije auto za svaki dan..Stave ga na prikolicu voze na skup,obidju krug na stazi i to je to!!!Veliki sestak m30 3.5 zahteva velika ulaganja u smislu ukrucenja karoserije i trapova....

Link to post
Share on other sites
Guest Pallermo
Po meni plafon za e21 je motor m20 2.7e sa glavom 2.5i.Motor m30 3.5 je veliki sestak,sporohodniji je i tezi,uglavnom ga ugradjuju na Zapadu bogati ljudi koji imaju vise automobila a sa parama ne znaju sta da rade i jos nesto:to nije auto za svaki dan..Stave ga na prikolicu voze na skup,obidju krug na stazi i to je to!!!Veliki sestak m30 3.5 zahteva velika ulaganja u smislu ukrucenja karoserije i trapova....

Ma upravu si u potpunosti. Tu bi morao motor da se zameni, pumpa za gorivo, kompletan zadnji trap, kardan, difrencijal, hladnjak mora da se useca u prednju masku skroz posto nema mesta, akumulator treba u gepek, kocioni sisitem mora da dodje od petice minimum :), da ne pricam vesanje i jos hiljadu prepravki koje dodatno trebaju da se odrade (elektrika komplet, itd...) Nisam cak siguran ali mislim da ovaj s38 motor nema sajlu za gas nego gas se regulise preko potenciometra koji se nalazi ispod papucice. Itd itd itd...kraja nikada i para nikad dosta :)

Ma ja sam se smorio samo kad sam sve to realno ovako pogledao kolko para moram da ulozim ....i na kraju :vampire: od cifre :vampire: ne preostaje mi nista drugo nego 2.0 moj stari da ubacim...

Ma mislim..sta znam...poludeo sam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ma druze i 2.0 je sasvim solidno, cim dodjem do kinte, stavicu mu jaci motor, to je pod obavezno. Jer me drug nalozio, on je u Alfa Romea 75, stavio 3.0, 24 ventila, znaci auto je zlo...

Link to post
Share on other sites