Recommended Posts

Ljudi, pomagajte. Kupio sam nedavno bmw3, e21, 1.6 sa 90ks. Na njemu je bio karburator od z-101, auto uopste nije isao i trosio je ne pitaj. Skoro sam nabavio njegov original solex 32-32 didta, i montirao ga i sve, samo me jedna stvar muci. Na tom karburatoru ima nesto sto lici na elektronsku diznu (barem ja tako mislim). E problem je u tome sto ona ima prikljucak za neku zicu, koju ja na mom autu ne vidim. Da li neko zna o cemu se radi?

Hvala

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

koliko znam trebalo bi da stavis Zenith 2b4 dvogrli model karburatora,

gora_skos.jpg

na moj model 315 ide pierburg 1b1 jednogrli.

Ono za sta ti pitas je elektricna dizna, probaj ovde da protumacis sta ona tacno radi. Znam da je nova poprilicno skupa ali na otpadu mozes da je dobijes uz ceo karburator za malo para.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Boki 86.

Dali ti imaš verziju 316{1600ccm} za koju je prilagodjen Solex DIDTA 32/32 ill ,

316{1.8} sa zapreminom motora od {1700+ccm} kome je pilagodjen karburator koji je naveo Sale012 {Zenith 2b4}

Tu dosta ljudi ne vodi računa prilikom ove kombinacije.

Link to post
Share on other sites
joj imam isto e21 1.6 90ks, zeza me karburator pa me rastura, jer ima negde se kupi da se nadje bilo sta. Meni malo malo pa izgubi ler gas...pomagajte plzzzz

Pa to su osnovni simptomi neredovnog održavanja odnosno čišćenja karburatora od ovog našeg goriva jer dolazi do začepljenja električnih dizni.Dakle ništa naročito :prankster2: .

Dijagnoza je odneti karburator u servis na ultrazvučno pranje :preved: .

Molim admine da ovu temu prebace u "pitajte majstore" {jer ocigledno tu joj nije mesto}

Link to post
Share on other sites

Na svim starijim tipovima automobila, ta dizna se spaja na + od bombine. Posto tada nijebilo neke komplikovane elektronike, tako je funkcionisalo. Probaj pa javi rezultate, neces pogresiti.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Neshto sam gledao po sajtu, trazeci bash ovakvu temu, jer imam slican problem sa slicnim karburatorom...

Dakle, na BMWu e30 1766ccm 1984god. je karburator na kome pishe Pierburg Neuss Zenith 2b, ali ne lici na onaj sa gornje slike... ovaj karburator je dvogrli, pneumatsko otvaranje drugog grla, sa automatskim saugom, koji radi kako mu je volja i ima dosta nekih podsistema koji mi nisu bash najjasniji...

Imam problem sa tim karburatrom vec duze vreme. kada sam ishao u nekoliko karburator servisa niko nije hteo da ga radi jer navodno je losh konstrukcijski, tako da sam reshio sam da ga ocistim. Dosta sam se razmishljao i o zameni, tako da ako mi ne uspe moja majstorija oko njega...moracu da traim drugi...

Pitanja : Da li je ovaj karburator onaj koji odgovara ovom motoru?

Da li neko moze da mi poshalje servisno uputstvo za ovaj karburator?

Da li postoji alternativa ya ovaj karburator, pri zameni i ako ima koji su to modeli karburatora, po mogucstvu da su jednostavniji konstrukcijski...?

Servisno uputsvo bi mi znacilo shto pre, jer cu ga verovatno raditi u narednih par dana... :D

Pozdrav ! Bane.

Link to post
Share on other sites