Recommended Posts

Pozdrav,

u pitanju je e 46 320d,problem je u tome sto je zadnje levo stop svetlo stalno ukljuceno,cak i kada je auto ugasen,izvadjen kljuc...ostala signalizacija radi normalno

Probano je zamenom senzora pedale stop svetla,ali nije do toga.Po nekoj informaciji probali smo da skinemo LCM (modul svetala) i kada se on raskaci svetlo se ugasi,i pretpostavljamo da je do toga.Zanima me da li je neko imao slican kvar,najmanji problem je poruciti modul i zameniti ga.

I jos jedno pitanje,da li pri zameni modula mora da se radi neko kodiranje novog modula?

Auto nema xenone

Hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites

Najverovatnije jeste do modula i mislim da bi trebalo se kodirati. Možeš nešto drugo uraditi, staviti rele kojeg će uključivati ispravna strana stopa a na kontakt releja stavi se za strana koja se mre gasi.

Link to post
Share on other sites

Najverovatnije jeste do modula i mislim da bi trebalo se kodirati. Možeš nešto drugo uraditi, staviti rele kojeg će uključivati ispravna strana stopa a na kontakt releja stavi se za strana koja se mre gasi.

Link to post
Share on other sites

A sto bi to radio, kad toga ima makar da se kupi i nije neke pare velike

Na njemu je da odluči. Ako nije u mogućnosti da brzo nabavi modul to mu je način da ne skida kleme da ne bi praznio akumulator. A možda i još nekom zatreba.

Link to post
Share on other sites

Imam ja modul sa mog auta ispravan sto posto, samo se preko skenera upise tvoja kilometraza da ne stoji ona tackica i to ti je svo kodiranje sto treba.

Trebalo bi danas da mi drugar donese neki modul da isprobamo sa njim kako radi,ukoliko je do njega koja bi cena bila za tvoj modul?

I jos nesto,kada kazes da se upise prekoskenera,mislis na dijagnostiku ili nesto drugo?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites