E90 320d Automatik


Recommended Posts

  • 10 months later...

Da malo osvezim temu, dugo me nije bilo. Sa autom sam preso od kupovine 22 hiljade, jedini problem koji sam imao je blaga  vibracia zadnjeg dela koja je resena zamenom hard gume. Na prvom servisu posto sam ga kupio sam skinuo klapne [nisu imale lufta ali sam ih skinuo i radi motor bez njih bez promena], opran usis i zamenjeni svi grejaci i relej grejaca, prednji diskovi i plocice texstar ali nisam zadovoljan jer ponekad na bas maloj brzini umeju da zacvile inace koci odlicno. Par hiljada kasnije zamenio i zadnje diskove i plocice ovoga puta texstar diskovi trw plocice i ne cvili nista tako da je ovo izgleda bolja kombinacija. I na deugom malom servisu evo pre par hiljada  sam i dalje ostao na motulu x cleen + koji menjam na 15 hiljada km, bio zadovoljan na prvoj zameni sa istim, a potrosnja ulja je bila oko 150 do 200 ml na 15 hiljada. Ono sto nisam josuvek menjao je separator tj.  filter u njemu i filter turba za koji neznam ni koji je interval zamene. 

18 felne su prodate sa namerom da kupim 17 al nikako da naletim na neke koje mi se dopadaju, u medjuvremenu kupljene 16 za zimski set koje su za ovo leto posluzile i kao letnje dok ne pazarim 17.Usput da napomenem da sam za letnje gume kupio lasu phenoma 225 50 16 i da sam bas zadovoljan i da mogu da dam svaku preporuku za nekog ko zeli neki dinar da ustedi na gumama a da minimalno izgubi na performansama, uz20160821_091158.jpggred jos da napomenem da sam na drugovom bmwu vozio lasu impektus revo i da nije ni priblizno dobra kao phenoma. 

Od led markera sam odustao vec sam fabricke 10w sijalice zamenio sa 20w i sada prstenovi sijaju dosta jace. 

Potrosnja se u kobinovanom rezimu ustalila na 7l,a bord obicno laze i pokazuje oko 0,3 do 0,4 l manju potrosnju od realne mereno od cepa do cepa bar 15 puta i uvek isto. 20160821_091119.jpg

Evo koja fot da vidite kako bembara sada izgleda. 

 

Link to post
Share on other sites