Recommended Posts

Da vam predstavim svoj auto,dakle BMW E39 525i automatic M-optic proizveden 2002-ge,kupio ga pre par dana,izuzetno zadovoljan do sada,nasao bas ono sto sam duze vremena trazio,opremu motor.Vozne osobine su fenomenalne i neznam sa kojim bi ga drugim autom u klasi uopste mogao uporediti,lezanje je fenomenalno,upravljac precizan,tvrd servo,ostro koci,a zvuk prica za sebe.Sto se tice menjaca radi bez greske,tecno menja brzine,nema cimanja secanja...Nazad su fabricki sire felne,gume nazad 255/40 r17,napred 235/45 r17.Okacicu par slika koje sam uspeo juce da napravim na brzaka ali ce biti dovoljno za pocetak.

Fotografija0102.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Link to post
Share on other sites

prelep je i izgleda super ocuvan ja bi tu samo bubrege u crno i 19tice neke :lol:

kolko je preso i kolko te je kostao ako nije tajna?

Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim recima,platio ga 9000e plus porucene nove gume 550e,gas za petnaestak dana 750e i prevod 300e =10600e

Sto se tice ovih 19ica,bruka bi legle al skup je to sport na nasim putevima,a bubrezi u crno verovatno ce biti odradjeni.

Auto je presao 185000km,fenomenalno je ocuvn,nista farbano,utegnut,servisna,uvezen je iz Belgije pre 6 meseci.

Zna li neko koji je menjac na ovom bmw-u,GM ili ZF, koliko su problematicni,zasad sve radi bez greske al da se informisem?

Na istrument tabli svetli lampica aerbega i senzor za merenje spoljne temperature neradi-pokazuje -40,sve ostalo bez greske.

Link to post
Share on other sites

Moj je isto automatic i hvala Bogu nema problema,a pogotovo tvoj noviji,što se merenja temperature tiče,to zameniš senzor-ispod prednjeg branika,a airbag lampica-nju probaj da resetuješ u nekom servisu.

Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upucen, valjda posle 2001 ide ZF, meni je GM :/ ZF je veoma kvalitetan, i slabo sam cuo da se ko zali, dok je kod mojeg suprotna prica. Auto ti je bomba!

Link to post
Share on other sites

Bruka, kako izgleda... Sve u superlativu. Auto bez greske.

Vezano za senzor air bag-a, otidji negde na dijagnostiku i naka oni vide sta je. Moguce je da ima gresku koja se moze izbrisati, a ako ne onda ce ti reci u cemu je problem. Senzor temperature nije skup po otpadima za e39 je oko 20 evra.

Link to post
Share on other sites

Petaja za svaku pohvalu, odlican izbor.

Bruka, kako izgleda... Sve u superlativu. Auto bez greske.

Vezano za senzor air bag-a, otidji negde na dijagnostiku i naka oni vide sta je. Moguce je da ima gresku koja se moze izbrisati, a ako ne onda ce ti reci u cemu je problem. Senzor temperature nije skup po otpadima za e39 je oko 20 evra.

Nisam dovoljnno bogat da kupujem po otpadima, taj isti senzor NOV u Delti 1200din...

Link to post
Share on other sites

Vec jos danas planirao da pozovem Deltu za senzor,zna li neko salju li postom delove,PostEkspres....Dali je neko menjao brisace,jeli uncikovito i uspesno izvodljivo da se zamene samo gumice ili da porucujem i komplet brisace?

Link to post
Share on other sites

J menjam samo gumice i isplati se samo nadji kvalitetnije. Kod mene onaj iscukani vozacev brisac pa nigde nema metlica samo za njega. A da narucujem sammo metlicu zabole me kad i ovako radi odlicno.

A ja ne vidim bre slike auta :clapping: :) :blink: :blink: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

Pa nemoj da je skidas, mislim da tesko moze da se napravi da sve bude tip-top, pogotovo sa mrezicom...

Najbezbolnije resenje ti je da ti neko ko radi sa folijama izlepi na toj "pregradi" mat crnu foliju, kako bi dobio dojam kako bi izgledalo kada se ofarba... Cak i samo folija moze tu da zavrsi posao ako ti uradi neko ko se time bavi...

Link to post
Share on other sites

Danas posle posla oprao auto,pa ispred garaze jos malo glancanja i primetim sledece:zadnji desni disk napuko na dva mesta,onako frasnuo,vidi se na njemu linija kao iscrtana olovkom ali se pod ruku nista ne oseca ni noktom preko te crte kad se zagrebe.Inace plocice su zadnje prikraju ali diskovi uopste nisu istroseni bas me cudi da im se ovo desilo,dajte predlog gde da porucim a da znate da salju Post ekspresom i da je kvalitet delova siguran jer ovde kod nas nema ozbiljnije radnje za BMW.

Jos me interesuje mogu li par dana da vozim ovaco dok nestignu diskovi i plocice i nezamenim iste?

Link to post
Share on other sites

Sad vidim sve slike i samo da ti kazem da ti zavidim. A za diskove slobodno, kad je do sada tako terao i jos ce da ide vozi bez brige. Posto kazes da su diskovi jos imaju dosta mesa vozi slobodno ali zameni nemoj da se opustos mnogo!!

Ali auto ti je bruka koliko je lep!!!

Link to post
Share on other sites