gde da nadjem dobru sedmicu e32 730


Recommended Posts

bas sam se nameracio da kupim 730 e 32 al' da bude u bas dobrom stanju i sa klimom! Moze li neko da mi pomogne nekom informacijom, znate li da se neka dobra prodaje? Unapred zahvalni i ponizni drug clan.

Link to post
Share on other sites

Hvala ti, naravno da me interesuje, samo je kod tih V8 bitno da nisu mnogo presli jer se pojavljuje razlika u kompresiji po cilindrima, varira, i onda neravnomerno radi na leru. ako ti nije problem posalji mi broj i neke utiske ako si ga dobro pogledao i poslusao!

Link to post
Share on other sites

Vrlo tesko! Ja sam je kupio pre mesec dana, a drugar pre dva. On je bisao pola Srbije i to, bar ono sto se nudi, je maksimalno neodrzavano, menjano, trulo, etc. Na kraju je kupio 735i u dosta losem stanju, a onda i 750, pa je skidao krila, sedista,... sa nje i jos kojesta. Sve u svemu pogledao je sigurno 10-20 primeraka i na kraju za ovu svoju kaze da se presao. Inace se nagledao svacega, od nestrucnog ugradjenih plinskih uredjaja, do raznoraznih intervencija na motorima i menjacima...

Sa druge strane ja sam je kupio od firme. Maksimalno odrzavana, ali sam i ja u prvi mah morao pored ostalog odmah da menjam dizne, nije bilo zadnjeg lonca,baterije mrtve, gume uzas (verovatno je sofer skinuo pred prodaju za nekog), naravno neregistrovana. Sve u svemu ulozio do sada preko 6000 eura, ali sam dobio stvarno dobar auto(racunam od kupovine, preko registracije pa nadalje), ali kad imas fix ideju da je to jedini auto koji zelis, treba i da platis.

Zelim ti da ga nadjes

Link to post
Share on other sites

e kad bi znao koliko sam ja sedmica gledao, koliko me je ljudi zavrnulo pricama da je auto u extra stanju, koliko sam goriva potrosio i zivaca naravno kad dodjem i vidim krs! Par puta sam stvarno poludeo... zato i trazim pomoc, voleo bih da mi neko ko je vec video dobru sedmicu na prodaju kaze jer ljudima sa foruma verujem na rec, ipak su uglavnom ovde ljudi koji znaju dosta o BMW-ima!

Link to post
Share on other sites

Ok, fala! Imao sam ja 730 '93 V8 i posle njega 725 tds '98 ali mi je ovaj prvi priras'o za srce, ni sad mi nije jasno zasto sam ga prodao?! Sad ko zainat ne mogu da nadjem dobru sedmicu.

PS. ima boga!

Link to post
Share on other sites

Znam auto koji ti M Look predlaže, kao i gazdu, ja da tražim 730, V8, prvo bi taj pogledao. Druga stvar, mislim da je cena više nego korektna. Taj momak ima 3.8 E34, pa bi to trebalo dosta da ti kaže i o tom 730...

Link to post
Share on other sites

Neću ja ništa da ti pričam, možda meni i tebi nije isti kantar, ali evo ti broj, 064/9020021, lik se zove Ljuba i reci da su te uputili Igor i Mišić.

Link to post
Share on other sites

do '92 su ugradjivani redni motori a sredinom '92 krecu sa V8 mada ti motori imaju dosta problema kad predju 200.000 km, pocinju da tresu i tu vise nema leka.

Zvao sam ovog momka, Ljubu, decko je stvarno korektan i iskren, verovatno cu da pogledam auto krajem ove nedelje ali potraga za dobrim 730 ostaje na snazi!

Link to post
Share on other sites

7 je izuzetno dobar auto ali je kod nas vrlo brzo postao ne cenjen zbog velike kubikaze/citaj velike ljudi ne shvataju da se auto ne registruje svaki dan/Vrlo su retki dobri primerci,obicno su to lesine u koje se samo sipao plin i po gasu.Mi smo dosad kupili 5-6 sedmica,razvalili ih bez ijednog šrafa ,ofarbali,i izmenili sve neispravne ili sumjive delove i pakovali ih po zelji narucioca/upravo završavamo jednu,bice slike u projektima sutra,inace je prodata/takodje pakujemo i motore po narudzbini kao i dodatnu opremu.Savet:ako nadjes dobru nemoj da se cenkaš u par stotina eura,jer ces posle daleko više dato dok ga središ i ako mozeš bolje kupuj 735i šestaka a bezi od tih v8 motora :preved:

Link to post
Share on other sites

ja bih ipak 730, razlika nije mala kad je registracija u pitanju, mozda bih i nekog 735 ali da je reg. na 3000cm3.

Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem i naravno nigde ne zurim, ja taj auto trazim vec godinu dana tako da mi par meseci vise manje ne znace nista. Stvarno je tesko naci auto cija je osnovna funkcija bila da prelazi stotine km u odlicnom stanju... ali ne odustajem

Link to post
Share on other sites
ja bih ipak 730, razlika nije mala kad je registracija u pitanju, mozda bih i nekog 735 ali da je reg. na 3000cm3.

Pozdrav,

Imam bas takvu sedmicu kao sto trazis. 3000 cm3 apsolutno je u besprijekornom i savrsenom stanju inace taj motor ima oko 80 000 km, novu automatsku getribu, novi interijer, uredenu kozu, servisiranu automatsku klimu s novim relejima, uredeni svi detalji poput lampica, bordkompjutera,tepiha, polakiran preko 70 %, alu felge,tempomat,siber,radio s CD changerom orig. BMW, ASC,ABS,krom lajsne nove na blatobranima itd. Auto je kod mene 6 mjeseci i apsolutno sam u to vrijeme napravio sve sto je potrebno da bude u vrhunskom stanju.

Eventualno ako ima interesa cijena je 3 500 eura. Pozdrav Dalibor.

1291955nr2.jpg

1281902bw0.jpg

1291956yb5.jpg

1281907vn2.jpg

Link to post
Share on other sites

Lep auto nema sta, meni se ne svidjaju ovi niklovani delovi oko rubova ali stvar ukusa! Rado bi ga kupio da je na srpskim tablama, ovako, nemoguce je registrovati ga ovde! Hvala u svakom slucaju!

Link to post
Share on other sites

Danas sam bio da vidim 730 u "extra" stanju! Odem da ga vidim a lik mu skinuo menjac, ne moze ni da upali a o ostalom i da ne pricam, poludeo sam, kakvi su to bre ljudi?

Link to post
Share on other sites