E30 318i slabo vuce - POMOZITE


Recommended Posts

Pozdrav,

Imam problem koji bi jako volio rijesiti pa molim za pomoc. Imam BMW e30 318i, 1984, m10 motor. Automobil nema plin. Automobil mi na vecim obrtajima bas slabo vuce, bukvalno se osjeti kako ga nesto gusi. Auto sam nedavno kupio od covjeka koji ima 85 godina i prvi je vlasnik, zadnji put je registrovan prije 4 godine i sve je u fabrickom stanju. Na autu sam zamijenio svjecice, jedan kabel do svjecica (koji je bio ostecen i zalijepljen izolir trakom), kompletan set kvacila (lamela je bila istrosena pa sam mislio da se ovo desava i zbog proklizavanja). Stavio sam nov zadnji lonac koji je nakon 15 dana pun garezi u cijevi. Motor radi savrseno, bez trokiranja, ujutro se osjete malo vibracije u kabini dok se ne ugrije ali nakon toga su skoro neprimjetne. Na nizim obrtajima se auto ponasa odlicno. Da li je sve ovo uzrok neispravnog protokomjera? I da, kada sam mijenjao zadnji lonac bila je mala rupa na izduvnoj grani, blizu dihtunga koja je zacepljenja, da li moze imati veze sa ovim?

Link to post
Share on other sites

Kako auto stoji sa potrosnjom goriva?Postoji mogucnost usled duzeg stajanja motora(par godina) da su zapekle karike na klipovima-auto lepo radi na malim obrtajima,ali na velikim pocinju problemi.

Drugi problem bi mogao biti da preliva karburator,a posto si napisao da je motor m10 1.8 on nema protokomer!!!

A curenje benzina resavaj sto pre,inace cas posla nastade pozar.....

Link to post
Share on other sites

Kako auto stoji sa potrosnjom goriva?Postoji mogucnost usled duzeg stajanja motora(par godina) da su zapekle karike na klipovima-auto lepo radi na malim obrtajima,ali na velikim pocinju problemi.

Drugi problem bi mogao biti da preliva karburator,a posto si napisao da je motor m10 1.8 on nema protokomer!!!

A curenje benzina resavaj sto pre,inace cas posla nastade pozar.....

Od kada 1.8 m10 nema protokomer, lepo je covek napisao da je u pitanju 318i.

Pogledaj da li je crni poklopac otvaran na protokomeru, ako jeste onda je najverovatnije stelovan.

Link to post
Share on other sites

Kako auto stoji sa potrosnjom goriva?Postoji mogucnost usled duzeg stajanja motora(par godina) da su zapekle karike na klipovima-auto lepo radi na malim obrtajima,ali na velikim pocinju problemi.

Drugi problem bi mogao biti da preliva karburator,a posto si napisao da je motor m10 1.8 on nema protokomer!!!

A curenje benzina resavaj sto pre,inace cas posla nastade pozar.....

Auto sa potrosnjom stoji dobro, trosi normalno... Nema plavog dima... Motor je 1.8i m10, nema karburator. Za benzin mislim da ne curi iz auspuha samo se miris benzina osjeti vise nego sto je normalno (barem tako mislim jer sam imao 325e prije 3 godine i nije se ovoliko osjetio benzin)... Nadam se da sam sada dao preciznije informacije

Link to post
Share on other sites

Od kada 1.8 m10 nema protokomer, lepo je covek napisao da je u pitanju 318i.

Pogledaj da li je crni poklopac otvaran na protokomeru, ako jeste onda je najverovatnije stelovan.

Auto odrzavam kod covjeka koji popravlja samo BMW vec vise od 20 god a brat i ja vozimo samo ova auta od kako znamo za sebe i majstor je rekao da nikad nije otvoren poklopac na protokomjeru. Auto ima samo 108 000, sve je fabricko od rucice mjenjaca, radio BMW iz 84-e do bukvalno svake sintnice tako da sigurno nije forsiran motor niti radjena ikakva modifikacija...

Kako mogu provjeriti ispravnost protokomjera i da li moze biti neki problem sa izduvom?

Link to post
Share on other sites

Auto odrzavam kod covjeka koji popravlja samo BMW vec vise od 20 god a brat i ja vozimo samo ova auta od kako znamo za sebe i majstor je rekao da nikad nije otvoren poklopac na protokomjeru. Auto ima samo 108 000, sve je fabricko od rucice mjenjaca, radio BMW iz 84-e do bukvalno svake sintnice tako da sigurno nije forsiran motor niti radjena ikakva modifikacija...

Kako mogu provjeriti ispravnost protokomjera i da li moze biti neki problem sa izduvom?

Od kada 1.8 m10 nema protokomer, lepo je covek napisao da je u pitanju 318i.

Pogledaj da li je crni poklopac otvaran na protokomeru, ako jeste onda je najverovatnije stelovan.

Sorry,nisam video da je napisao 318I

Link to post
Share on other sites

Auto odrzavam kod covjeka koji popravlja samo BMW vec vise od 20 god a brat i ja vozimo samo ova auta od kako znamo za sebe i majstor je rekao da nikad nije otvoren poklopac na protokomjeru. Auto ima samo 108 000, sve je fabricko od rucice mjenjaca, radio BMW iz 84-e do bukvalno svake sintnice tako da sigurno nije forsiran motor niti radjena ikakva modifikacija...

Kako mogu provjeriti ispravnost protokomjera i da li moze biti neki problem sa izduvom?

Najverovatnije da je stradao senzor temperature usisnog vazduha u samom protokomeru

Link to post
Share on other sites