Recommended Posts

Konačno sam reio problem senzora pritiska ulja, kada mi auto stoji duze od 4 sata treba 5 sekundi da ugasi crvenu lampu za ulje, tačno se čuje kada se napune hidro podizaci uljem tad i gasi istu, kada stoji manje gasi lampu odmah pri startu. Znaci ulje izlazi z posude filtera kada duze stoji. Da li ste imali slična iskustva, da li bi filter drugog proizvodjaca reio prob?

Link to post
Share on other sites

Ne znam koji mi je bio prvi filter ali sam iz istog razloga stavio BOSCH i isto se desava samo sto je 5 sekundi mnogo , kod mene ugasi sijalicu kad odstoji preko cele noci za ~2 sekude...

Link to post
Share on other sites

Nisam siguran ali ako, kazem ako fabricki ne postoji neki nepovratni ventil da zaustavi ulje da se ne slije iz posude filtera onda ulje mora da stece u karter to je neminovnost...

Link to post
Share on other sites

Ja sam to primetio da se desava u zavisnosti od vrste ulja. Kad sam sipao 15 40 trebalo je vise vremena da ugasi lampicu, a sa 10 40 treba manje... E sad da li je do viskoziteta ili do samog ulja, ne znam...

Link to post
Share on other sites

Spaner i lanac su ti pri kraju druze

Kod mene je taj problem rešen zamenom španera. A zamenio si kasnije i gumice od kućišta filtera i pregledao nepovratni ventil koji je bio u redu.

Link to post
Share on other sites

Ja sam se o ovome dugo informisao po stranim forumima I nigde nisam cuo ovo za lanac I spaner. Ovo sto pita Milan meni zvuci logicno pa jedva cekam odgovore.

Stranci kazu da je do kucista filtera tj. do nepovratnog ventilation u njemu ali takodje kazu da je bezopasno jer se tih par sekundi ne podmazuje samo glava dok su radilica I cilidri OK.

Primetio sam da kada je uzbrdo parkiran treba mu znatno vise da ugasi lampu (samo kod hladnog starta) dok na ravnom ili nizbrdo odmah gasi. Kako to da shvatimo?

Link to post
Share on other sites