Recommended Posts

Pozdrav svima i srećna Nova godina!

Imam sledeći problem, prvo mi se upalila žuta lampica, zupčanik sa uzvičnikom u sredini, i primetio sam da kada se upalila sa displeja mi je nestalo DPRN od menjača. Istovremeno sam osetio i miris ulja koje sagoreva, ali i da auto dosta slabije reaguje na gas. Pošto mi se to desilo na putu, usred noći, stao sam, ugasio auto i zavukao se ispod i video da ima tragova ulja ispod motora. Pošto mi je najbliži grad bio na 20-ak kilometara, opet sam upalio auto i vozio nekih max 40-50 na sat. Lampica se nije palila i auto se normalno ponašao sve dok nisam prešao tih 20 km i došao do majstora.

E sad, u ponedeljak ćemo da vidimo šta se tu desilo. Pretpostavljam da je curelo ulje iz menjača, koliko-to ne znam. Da li sam napravio grešku što sam vozio tih 20-ak km, da li sam zeznuo mjenjač, mnogo pitanja me muči, a nikako da dođe taj ponedeljak da ga majstor pogleda. Ima li neko predpostavku šta bi tu moglo da bude?

Link to post
Share on other sites

Otkako je auto kod mene nisam ga servisirao. Kao za inat, hteo sam to da uradim pre 10-ak dana, ali majstor bio u guzvi i kaze ajde da to ostavimo za posle praznika. A presao je 222000.

Link to post
Share on other sites

Otkako je auto kod mene nisam ga servisirao. Kao za inat, hteo sam to da uradim pre 10-ak dana, ali majstor bio u guzvi i kaze ajde da to ostavimo za posle praznika. A presao je 222000.

Link to post
Share on other sites

Ako je prava kilometraza i to je mnogo, ako pre toga nije servisiran. Ja zadnjih 8 godina vozim automate, cim kupim auto uradim servis menjaca i miran sam. Nakon toga ako ostane kod mene na sledecih 100.000km opet.

Link to post
Share on other sites

Pa ovaj lik od kog sam kupio auto mi je rekao da je radio na 30-ak hiljada pre nego sto sam ga ja kupio. Ja sam presao oko 75000, znaci taman mu je vreme. Nego, sta my znaci ova zuta lampica? Cim je zuta pretpostavljam da je neko upozorenje, a I tek se upalila...

Link to post
Share on other sites

Zuti zupcanik,je valjda problem sa menjacem.

Nije dobro to sto ti se desilo,mozda su pocele da se pale lamelice u menjacu. Prvo sto trebas je da zamenis ulje filter i karter na menjacu,ako mu to ne pomogne onda jbg. To ti je ulog od 120e

Link to post
Share on other sites

Zuti zupcanik,je valjda problem sa menjacem.

Nije dobro to sto ti se desilo,mozda su pocele da se pale lamelice u menjacu. Prvo sto trebas je da zamenis ulje filter i karter na menjacu,ako mu to ne pomogne onda jbg. To ti je ulog od 120e

Ne menja se karter. A servis je 150€ minimum sa kvalitetnim uljem. Na primer Dextron II.
Link to post
Share on other sites

Ma najveci problem je sto sam trenutno 350 km od Beograda i sto nisam siguran koliko uopste ovaj majstor kod kog mi je auto ima pojma o Bmw-u, a da ne pricam o automatskim menjacima. Ali jbg, nemam drugog trenutno I to mi je sto mi je.

Link to post
Share on other sites

Ja sam porucivao u line-u,mislim da je karter filter i svi safovi oko 5000din i ulje oko 10e/L ,tako da mislim da sam sve platio oko 120e

Link to post
Share on other sites

Problem je bio sa nekim crevom koje je puklo i pustalo ulje. Uradjen i servis menjaca, filter i 7 litara Dextron II, preko drugara koji drzi auto delove izaslo oko 80 evrica.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma super, servis bi svakako radio, samo sto bi me u Bg verovatno dosao 120-150 evrica. Ovako, sreca u nesreci, dosta jeftiniji servis, a i menjac u redu, vec sam poceo kontati sta cu I kako cu ako je riknuo.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites