Recommended Posts

primetio zadnjih par dana kad mi radi grejanje u autu da se oseca miris dima u kabini bas reko bih miris sagorelog dizela... sinoc izadjem iz auta da otvorim kapiju i vidim na farovima da od negde izbija dim iz automobila, nisam bio lenj posto je pocelo da me stipa za oci, podignem haubu i primetim malo dima koji izlazi iz motornog dela.. posto znam da je izduvna grana na desnoj strani uperim tu lampom i dok je cale turirao bas se vidi da negde iz prostora gde se nalazi prvoi katalizatora izbija dim, sumnjam na pletenicu ??? zakazau u sredu kod auspuh mehanicara...

Link to post
Share on other sites

RESENO

pukla mi je cev na krivini ispod pletenice i to sa gornje strane, majstor tek uocio kad smo na upaljenom automobilu zapusili izduv a ono na tom mestu kao iz expres lonca duva, napominjem na gore, samo zavario sa CO2 i to je to...

Link to post
Share on other sites

Pucace i dalje isto tako na gornjoj strani cevke, pogotovo izmedju katalizatora i drzaca auspuha.Ako i dalje puca, zameni flex crevo, ali stavi kvalitetno crevo

Link to post
Share on other sites

dimi jos negde, malopre primetio :scratch_one-s_head:, interesantno je to da se dim pojavljuje intenzivno na dodavanje gasa, mislim tad pusta najvise, dali to moze da ima nekakve veze sa onom EGR cevi sto dovodi izduvne gasove do ventila??? Moracu sutra da pregledam to detaljnije, cak mi se i pruza prilika za to posto cu da menjam ulje u motor i ugradjujem novi protokomer, javljam sta sam napravio....

Link to post
Share on other sites

znaci ako je cev od pletenice ili od prvog katalizatora jos negde ispucala da trazim drugu, polovnu ili novu ili da teram majstora da je pravi???

ako je negde ono flex crevo sto vodi do hladnjaka EGR-a puklo to cu verovatno morti da trazim polovno da kupim???

pocinjem da budem umoran od ovog auta, krasno sam se vozio 18 meseci maltene bez ikakvog cimanja i sad je doslo vreme da se plati danak u zivcima i novcu... razmisljam polako o benzincu... :scratch_one-s_head:

Link to post
Share on other sites

Napravi se nova cev i posle si miran. Ali da zna ako i dalje puca, crklo ti je flex crevo na auspuhu,nemoj ni polovno da uzimas ni neku jeftiniju varijantu. Ugradnja boljeg flex creva sa garancijom ne može da kota manje od 4500-5000 din

Link to post
Share on other sites

curi na spoju izmedju turbine i katalizatora (velikog), tu se vidi crnilo, ne znam ali tu verovatno ima neki dihtung, svi majstori koje sam pita beze vidim da im se to ne radi jer izgleda da ima majanje a ne mogu mnogo da naplate ... :shok:

Link to post
Share on other sites