Recommended Posts

Imam sledeci problem sa kocnicama. Kad par puta zakocim u kratkom intervalu kocnica se stvrdne kao da je auto ugasen i koci dosta slabije. Skinuli smo ono crevo sa vakum pumpe i pumpa nije vukla. 5 polovnih pumpi sam zamenio jer nijedna nije bila dobra tj nijedna nije uvlacila vazduh, a kraju je stavljena od e46 320d koja je identicna kao kod mene i ova pumpa vuce vazduh jer je ispravna, ali se problem nije uklonio. Sta dalje da se gleda zivci su mi vise na izmaku...?

Link to post
Share on other sites

Stavljen danas drugi servo i auto jos losije koci, kako kaze decko od kog sam kupio deo, auto je dovezao za delove i vozio licno i kod njega sve bilo ok. Znaci nije curka nije servo. Ili su gremlini ili su magije onda jer ja ima da ispizdim nacisto

Link to post
Share on other sites

Promenio sam 5 ili 6 vakum pumpi polovnih, kako stavimo drugu corak, nijedna nije vukla vazduh. Na kraju covek slucajno pogleda 320d motor sa e46 i pumpa delovala isto. Skine pumpu ona stvarno ista i brojevi se poklapali i sve. Namontiramo tu od e46 ona je jedina i vukla vazduh, onako usisa prstkad se stavi, sve ostale su bile u fazonu da jedva nesto malo vuku. Ali problem se nije resio osim sto umesto posle prvog kocenja da stvrdne papucicu, papucica ste stvrdne posle 2. ili 3. kocenja. Dijagnoza oslabeo mi servo. OK, narucim drugi (onaj moj je kao novo stanje u odnosu na ovaj sto je stigao) namesti se sve danas i sta cu da vidim, jos gore koci nego sa mojim servom, stvrdne kocnicu posle najvise 2. kocenja. I ja vise nisam pametan osim sto se nabacah para na brze poste i majstorije...

Link to post
Share on other sites

Danas je konacno pronadjeno u cemu je bio problem. Niti je vakum pumpa niti servo nego neko crevo ili sta je vec koje kroz bregastu ulazi u vakum pumpu je zapuseno nekim silikonom ili cime vec. Cim se kod majstora razidje guzva resicemo i problem sa kocnicama (bar se nadam da cemo resiti) i to je to... Kod mene sve neki gremlinski kvarovi...

Link to post
Share on other sites

Zamislite cudo, auto koci normalno :-) Kvar je verovatno jedinstven u istoriji BMW-a. Dakle, sraf koji srafi bregastu i na koji se kaci vakum pumpa treba da ima otvor u sredini kako bi punio pumpu uljem i ona stvarala vakum. Taj kanal hoce eto nekad da se zapusi pa nema vakuma, a kod mene taj kanal na srafu nije ni postojao. Dal je neka fabricka greska nemam pojma, znam da je ovaj slepac od vlasnika tako kocio 8 godina koliko je vlasnik auta... Lud covek... Posto nisam naso sraf izbusili smo 1.5mm rupu kroz njega i gle cuda auto koci. Lepo ja rekoh gremlini i fantomski kvarovi samo kod mene :-)

Link to post
Share on other sites