Recommended Posts

Da li ima neko da podeli instalaciju za Inpu ?

Ili eventualno da mi objasni kako da je instaliram na Win10 ?

Kupio sam kabal,probao da instaliram,sve kao na videu,ali kada dodjem do OBD.dll file u C:\WINDOWS\User,dalje nemam gde,onda ne mogu ni da dovrsim instalaciju do kraja.

Moze neko malo da mi pojasni ?

Link to post
Share on other sites
https://mega.nz/#!9IAzSTyS!OyrRs7NK5jYLeRV4Dbp2AR7uBgjFkb-HdQZ7yqEEoqA

Instaliraj BMW standard tools 2.12 pa ovu inpu sa linka prati upustvo meni radi na win 7
Link to post
Share on other sites

Instalirano,sve radi super na Win 10

Hvala na pomoci :thumbsup: :thumbsup:

Nema na cemu kolega :D

Ako ima neko bolju inpu a da nije na svabski neka podeli :D

Ja sam imao 5.06 jbg nisam mogao da se snadjem

I ja sam muke mucio sa inpom pre neki dan provalio sam da je napravim

Link to post
Share on other sites

Ja imam ono preko Cda,pa instalacija Step 1, Step 2, Step3 i more jos sitnih podesavanja,i onda na kraju neradi.

Ovako nesto sam slicno imao sa Crackom,ali ocigledno da je nesto falilo na tom CDu.

Link to post
Share on other sites

Ja imam ono preko Cda,pa instalacija Step 1, Step 2, Step3 i more jos sitnih podesavanja,i onda na kraju neradi.

Ovako nesto sam slicno imao sa Crackom,ali ocigledno da je nesto falilo na tom CDu.

Bitno je da radi sada :D

Link to post
Share on other sites

Ovo je moj upload (inpa 5.02) isto step 1,2,3 sa instrukcijom:

https://www.dropbox.com/sh/oppc0gmehe9zudu/AAAsoiORneeyyR-XOZfESX-7a?dl=0

Ja sam instalirao na xp i na win10 x64. Inpa dobro radi (ncsexpert samo na xp), ovo je engleski, samo kod greske pise na nemacku 1-2 mesto..

Link to post
Share on other sites

Na linku ima inpa_faq.pdf Tamo pise greske.

Na c\ediabas\bin\ediabas.bin treba da pise:

Interface = STD:OBD

ili

treba da se aktivira FIFO bufferi na com port (ima sliku na pdf) ili koristis serial port.reg file

Treba lemiti na adapteru 7-8 pin

Kad se ukljuciti adapter na kompjuteru onda na device manageru gledas port

Port podesavanje: c\ediabas\bin\obd.ini file

[OBD]
Port=Com3
Hardware=OBD
RETRY=ON.....
Ukljucis adapter na auto, onda na laptop, daj kontakt i startujes inpa..
Link to post
Share on other sites

Na linku ima inpa_faq.pdf Tamo pise greske.

Na c\ediabas\bin\ediabas.bin treba da pise:

Interface = STD:OBD

ili

treba da se aktivira FIFO bufferi na com port (ima sliku na pdf) ili koristis serial port.reg file

Treba lemiti na adapteru 7-8 pin

Kad se ukljuciti adapter na kompjuteru onda na device manageru gledas port

Port podesavanje: c\ediabas\bin\obd.ini file

[OBD]
Port=Com3
Hardware=OBD
RETRY=ON.....
Ukljucis adapter na auto, onda na laptop, daj kontakt i startujes inpa..

Mhm,e sad moze dodatno objasnjenje ?

Na adapter OBD koji ukljucujem na auto,treba lemiti te pinove ? Jel oni nisu zalemljeni,da li postoje,da li oznaceni po nekom rednom broju? Malo detaljnije ako mzoe,posto se ne razumem bas puno.

Sto se tice port podesavanja ( pisem sa posla pa ne mogu da proverim ) u c\ediabas\bin\obd.ini nisam mogao da nadjem obd.ini file,jednostavno nije tamo,tj nemam ga nigde,pa sam probavao sa nekim drugim instalacijama I isto,verovatno nesto nisam uradio kako treba.

Link to post
Share on other sites

Mhm,e sad moze dodatno objasnjenje ?

Na adapter OBD koji ukljucujem na auto,treba lemiti te pinove ? Jel oni nisu zalemljeni,da li postoje,da li oznaceni po nekom rednom broju? Malo detaljnije ako mzoe,posto se ne razumem bas puno.

Sto se tice port podesavanja ( pisem sa posla pa ne mogu da proverim ) u c\ediabas\bin\obd.ini nisam mogao da nadjem obd.ini file,jednostavno nije tamo,tj nemam ga nigde,pa sam probavao sa nekim drugim instalacijama I isto,verovatno nesto nisam uradio kako treba.

Da. Za e46 treba lemiti 7-8 pin ili stavis mali prekidac. Sa 7-i pin (bez cackanje) meni radio je engine modul, ali ostali moduli ne.

http://cartechnology.co.uk/printthread.php?tid=6151

http://www.e90post.com/forums/showpost.php?p=11703525&postcount=5

Ako instaliras inpa sa ovim step 1,2,3 instalacijom, onda negde treba izabrati port. Ako nemas ovaj obd.ini file onda ne radi inpa.

Pre instalacija treba uraditi: Part 1: Environmental Path Changes (pise na instructions.pdf)

Na Part 1: First Install -> 1.2 Destination Path je c:temp (meni nije radio sa bmw tools-om). ostalo je ok.

Video (od 3:54): https://youtu.be/wCP6uoEaAKw?t=3m54s

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Uzeo INPU, i ne mogu da instaliram na Win 10 32bit. Na prvom koraku instaliranja, bmw toolsa, prijavljuje da radi na Win NT ili XP. Sta raditi dalje :) ?

Link to post
Share on other sites

mozes i da instasliras virutal machine pa na u njoj windows xp pa onda sve to. Sto ce reci, u okviru windowsa 10 pokreces xp pa pokreces dijagnostiku...

Link to post
Share on other sites

Instalirao XP na Virtual Box. Sad ne mogu iz njega da skinem win rar, adobe niti bilo sta sa neta, ne pokrece download. Kad ubacim u optical drive sa Win 10, nece da otovori instalaciju za aplikacije(rar, adobe), aplikacije su zza XP

Link to post
Share on other sites

Nasao, ali isto. Evo sta pise : Could not get the storage format of the medium 'C:\Users\Lalic\Desktop\Za XP\7z1514.exe' (VERR_NOT_SUPPORTED).

Result Code:
VBOX_E_IPRT_ERROR (0x80BB0005)
Component:
MediumWrap
Interface:
IMedium {4afe423b-43e0-e9d0-82e8-ceb307940dda}
Callee:
IVirtualBox {0169423f-46b4-cde9-91af-1e9d5b6cd945}
Callee RC:
VBOX_E_OBJECT_NOT_FOUND (0x80BB0001)
Link to post
Share on other sites

:D cackacu par dana ovo, ako ne ide moracu :) Nisam dugo petljao sa programima, instalacijama i ostalim, jos od srednje.. sad mi sve deluje komplikovano :)

Link to post
Share on other sites