E30 savet oko kupovine


Recommended Posts

Pozdrav drugari, polako gledam da pazarim neki E30 u skorije vreme. Najradije bi uzeo sa motorom m20b25 ali ih slabo ima po oglasima, a da nisu leševi. Listajući oglase provalio sam da ima par dobrih 318i varijanti, kupea i limuzina. Isto tako sam i zapazio da 318i uglavnom imaju lošiju opremu od recimo 320 i 325 što je i normalno. Naravno 318i nema ni diskove nazad, retko koji ima i abs. Sad sam u dilemi da li da uzmem neki dobar 318i, pošto imam ponudu za jedan koji je u vrhunskom stanju i da ugradim recimo te podizače, centralnu i diskove ili da čekam i uzmem neki u jačoj opremi? Ako znate koliko bi recimo koštalo da se ugrade podizači na dugme, centralna i zadnji diskovi napišite slobodno :D

I čisto radi reda me zanima koliki je posao da se ubaci m20 umesto tog m40b18. Koliko je sada para neki takav agregat sa svim što bi mi trebalo da se menja, mislim na menjač, kardan, dif ili šta već. Znam da je ovo pitanje bilo često na forumu ali nisam našao ništa od skoro pa me zanima da li je sada nešto drugačije što se tiče keša.

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Po mom mišljenju bolje ti je da uzmeš što bolji primerak, pa neka je i 318i, i da to održavaš, nego da prepakuješ, budžiš... Motor koji želiš da prepakuješ, pitanje je da li ćeš moći da probaš pa da ustanoviš u kakvom je stanju, a da uzmeš nešto bez probe može kasnije skupo da izađe. Što se tiče posla oko prepakivanja motora i pratećih stvari, možda možeš da prođeš povoljno ili besplatno ako imaš iskustva sa takvim stvarima i ako imaš koga da ti pomogne. Prati oglase, nemoj da žuriš, i dobro razmisli koja ti je varijanta najbolja. A razmisli i o e36-ici, kocka je već dosta star auto. Doduše, pitanje je zašto si se odlučio baš za e30 (finansije, ljubav prema :e30: , ili nešto drugo), to je već tvoja lična stvar. Nemoj ovo da shvatiš nikako zlonamerno, samo iznosim svoj stav o svemu tome. Ja vozim 318is motor i sasvim sam zadovoljan njime, iako nema 6 cilindara. Jedino što mu nedostaje u odnosu na šestaka je zvuk - bmw sa 6 cilindara zvuči fenomenalno!!! :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

Po mom mišljenju bolje ti je da uzmeš što bolji primerak, pa neka je i 318i, i da to održavaš, nego da prepakuješ, budžiš... Motor koji želiš da prepakuješ, pitanje je da li ćeš moći da probaš pa da ustanoviš u kakvom je stanju, a da uzmeš nešto bez probe može kasnije skupo da izađe. Što se tiče posla oko prepakivanja motora i pratećih stvari, možda možeš da prođeš povoljno ili besplatno ako imaš iskustva sa takvim stvarima i ako imaš koga da ti pomogne. Prati oglase, nemoj da žuriš, i dobro razmisli koja ti je varijanta najbolja. A razmisli i o e36-ici, kocka je već dosta star auto. Doduše, pitanje je zašto si se odlučio baš za e30 (finansije, ljubav prema :e30: , ili nešto drugo), to je već tvoja lična stvar. Nemoj ovo da shvatiš nikako zlonamerno, samo iznosim svoj stav o svemu tome. Ja vozim 318is motor i sasvim sam zadovoljan njime, iako nema 6 cilindara. Jedino što mu nedostaje u odnosu na šestaka je zvuk - bmw sa 6 cilindara zvuči fenomenalno!!! :thumbsup:

Za kocku sam se odlučio zbog ljubavi prema istoj, neka lepa sećanja su vezana za taj model, a i to je prvi BMW koji sam vozio i nekako mi je uvek ostala želja da ga imam. E36 je sigurno bolji auto u nekim stvarima, ali jednostavno mi je nezanimljiv. I Is mi je primamljiv baš, ali ga jako slabo ima na oglasima i uglavnom su u jadnom stanju... Lagano pratim oglase i do kraja lrta će valjda da izađe nešto dobro. Hvala za odg, i ako si u Bg rado bi pogledao tvog Is-a jer do sada nisam bio u prilici da detaljnije vidim jedan [emoji2] [emoji2] [emoji106] [emoji106]

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

bilo kakvo legalizovanje motora koji je drugaciji od onog ispod haube je procedura koja zahteva vreme i novac i to na kraju kad se izboris sa svom mehanikom i strujom. E30 nema tajni, sve kombinacije motora diferencijala, menjaca itd su ispisane na desetinama foruma. Za neku lepo pricu, kod nas je zakon prepreka pa ti ostaju u opciji samo motori koji su se u kocku ugradjivali.

Po meni, e30 nije vise auto da ga arcis jer su ga sustigle godine vec da nadjes sto bolji primerak, da ga pickas, lickas i sit se navozas, pa makar to bio i 316.

Link to post
Share on other sites

bilo kakvo legalizovanje motora koji je drugaciji od onog ispod haube je procedura koja zahteva vreme i novac i to na kraju kad se izboris sa svom mehanikom i strujom. E30 nema tajni, sve kombinacije motora diferencijala, menjaca itd su ispisane na desetinama foruma. Za neku lepo pricu, kod nas je zakon prepreka pa ti ostaju u opciji samo motori koji su se u kocku ugradjivali.

Po meni, e30 nije vise auto da ga arcis jer su ga sustigle godine vec da nadjes sto bolji primerak, da ga pickas, lickas i sit se navozas, pa makar to bio i 316.

Upravu si za legalizaciju, radim na tehničkom i znam šta sve treba, sramota. Hvala na savetu, ja i onako nisam neko ko jurca, gledaću onda što bolji primerak. A ako znaš u vezi instalacija za podizače i centralnu bilo bi super da napišeš koliko je cimanje. Čuo sam da kocka ima izvučenu svu instalaciju nevezano da li je imala tu opremu ili ne, da mi samo trebaju motori i centralna jedinica pa me zanima da li je to istina ili mora nova cela instalacija da se provlači.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

uglavnom imaju al' moze da se desi i da nemaju. Postoje razlike u podizacima za kocke do 87 godine i posle. a centralnu bravu valjda imaju sve vec ugradjenu, to nisam 100% siguran, mozda neki prvi modeli nemaju, javice ce se valjda neko da to potvrdi.

Link to post
Share on other sites

Pa drugar je na jednoj kocki 2.5 imao centralnu i podizače, 91o god , a druga isto 91 nema, ali je bila 318 valjda... Lagano, javiće se sigurno neko ko je imao dodira sa tim zezalicama. Jako me nervira kada treba da zaključam auto na ključ pa se zato raspitujem [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Danas sam čuo da postoje razlike u šasiji između modela, tj da li je bio 1.6, 1.8, 2.0, ili 2.5 motor... Kao za jače kubikaže imaju neka ojačanja u šasiji.. Znam da ima razlike u viljuškama nazad, a za ostalo ne verujem, pa reko da pitam i vas što znate bolje

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

... i ako si u Bg rado bi pogledao tvog Is-a jer do sada nisam bio u prilici da detaljnije vidim jedan.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Nisam u Bg, ali planiram da dođem 6.maja, pa 8. popodne idem nazad za Knjaževac. Javi se u inbox, da razmenimo telefone, ako možemo da se iskombinujemo vremenski nekako. ;)

Link to post
Share on other sites