Bmw 520d f10 2012. god


Recommended Posts

Po tablici kraj novembra ili pocetak decembra 2012. godine :)

Jel to onaj iz oglasa sto je pazaren u Srbiji, sa nekom malom kilometrazom, ali i prilicno skromnom opremom?

Dosta dugo je bio u oglasima.

Link to post
Share on other sites

Pa ja sam ga video na oglasima cini mi se oko nove godine..hteo sam da uzmem 3-ku..medjutim, odem u Nemacku i posle par sati saznam da vise ne daju Eur1 papir (imao sam losu informaciju[emoji16]) i vratim se bez kola! Onda krenem ovde da jurim i nije bilo nijedne 3-ke koja je presla manje od 100.000km..onda sam otisao da vidim ovaj i auto je stvarno kao nov! Do decembra u garanciji i sa besplatnim servisima i presao 34.000km..covek ga vozio do nemacke nekoliko puta i po gradu skoro uopste (znam da to svi kazu ali ovaj je takav[emoji6])..nije bas da nema opremu..[emoji6]

Jedino sto meni fali to su vece felne..i sad razmisljam da nabodem neke pa da menjam ali ne bih bas da dajem 3.000e za nove original sa gumama a ne znam kakvog su kvaliteta npr. Bomrad i ostali koji rade replike[emoji16]

Ove mi se bas svidjaju samo ne znam za kvalitet jbg

image.png

post image online

Link to post
Share on other sites

@sone888

Pfff... Pa lose si pratio oglase na moju srecu :), posto je u februaru bila jedna prilicno zanimljiva plava "trojka" u oglasima sa predjenih 35k km.

A inace je ponuda kod nas blago receno ocajna - sve les do lesa... :(

Sto se tice felni, vidi za pocetak sta se nudi od polovnih OEM. Nadju se fini primerci.

A pored felni najvise fale sedista. Osnovna su prilicno losa.

Link to post
Share on other sites

Ako mislis na 328xdrive u m paketu, video sam ali je benzin jbg..ne mogu da mu tocim 13litara [emoji23] ova sedista jesu ravna (nisu sportska) ali su kozna tako da su poprilicno udobna! [emoji6] U sustini sam hteo m paket i 3-ku i 5-cu ali jbg..presudila je mala kilometraza! [emoji6] i boja mu je dobra, neka cashmere silver..tako da je elegancija! [emoji23]

Link to post
Share on other sites

Nekako mi na cenu auta od 30k, 245ks i paket opreme potrosnja pada u drugi plan, ali u gradu stvarno ispod 13l nema trika :)

Boja je odlicna, a i sam auto, naravno :thumbsup:

Uzivaj, dok ne pozelis neki drugi :drinks:

Link to post
Share on other sites

Znam..slazem se sa tobom..samo sam nesto u poslednje vreme u fazonu sto da bacam lovu bzvz..realno za ovu 5-cu je pravi motor 3.0d ali nevidjena glupost kod nas je sto treba za to da odvajam godisnje 130.000 dinara za reg..e zabole me bas, i ovaj ide ozbiljno dobro tako da sam zadovoljan! Hvala u svakom slucaju! [emoji6]

Link to post
Share on other sites

Poznanik je malo pre nove godine kupio 3ku 2013 god sa manje od 50kkm.Full oprema,m optic,19ice felne,320d,auto stvarno kao da je juce izaso iz fabrike,a oprema boli glava,placena oko 32 000e,u Beogradu od nekog Bmw servisa,ne pamtim ime,tako da mozda nisi lepo pratio oglase.Mada po meni 5 je 5,limuzina je to prava,3ka je ipak manje auto i po meni vise ima neki sportski karakter,tako da nisi nimalo pogresio,jbg sve ima svoje.

A sto se tice te Bomrad felne moj drug ima one replike rotexa (to su one audi felne sive,idu na a6 +2010)kaze da su odlicne i verujem mu,plus on godisnje prelazi sigurno 60 70 000 km tako da mislim da su pouzdane a pritom nisu skupe.

Послато са SM-N915FY уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ako je crni, taj je prodavao Bavaria Auto, a oni su poznati "sklapaci". Neka 'fala :)

A to "full oprema" kad procitam mi je stvarno smesno. Sta to znaci?

Kod BMW / Audi / Mercedes trojke moze lagano da se napakuje vise opreme od cene klotare :)

Samo glupa professional navigacija je oko 2.8k evra, M Sport paket je oko 4.5k evra, sportski automatski menjac oko 2.5k...

Link to post
Share on other sites

@R.M-14 e34

Pa pre nove godine nisam bas bio 100% da cu menjati auto..tako da sam posle ng bas svaki dan pratio automobile! [emoji6] ali i ja sad mislim da nisam pogresio..5-ca je ozbiljan auto [emoji106] a za felne cu videti..hvala za info! [emoji6]

Link to post
Share on other sites

Jeste, ali da bi napravio "autinu" od tolikog auta potrebna je ozbiljnija motorizacija i ozbiljnija lova za opremu. Sve ima svoje :)

3-jku ocas posla napakujes na preko 50k evra, a 5-icu na preko 70-80k evra.

Ako se ne varam, ovaj je nov bio nesto oko 50k evra, a klotara je 45k evra.

Link to post
Share on other sites

Pa kako klotara kad sad u delti nov 520d sa m paketom i ok opremom kosta 39.000 na akciji [emoji15].. I da..ovaj moj je kostao 49.000evra samo ne znam odakle ti te informacije? I za reg i ostalo? Tajni agent? [emoji23][emoji23]

Link to post
Share on other sites

:D

To u Delti je "akcija" - prazne polako lager jer za godinu dana izlazi nova 5-ica i vrlo slabo moze da se konfigurise - jacih motora recimo nema u ponudi. Za 530d bi se cekalo skoro 3 meseca i nije na akciji.

40k (39.990 :) ) je 518d sa M paketom, ali moze da se pazari i 520d za 3.5k vise. Nesto manje od 10k evra je popust, tako da je to pored M paketa i dalje vrlo mrsava oprema, ali jeste lep popust - BMW to retko daje, cak i za izlazece modele. Za Audi A6 je recimo popust oko 15k evra vec duze vreme.

Regularna cena za klot 520d je tacno 44.990 evra - tacno 10k vise nego za 320d.

Na mobile.de je cena 5-ica tek za nesto malo veca nego cena 3-jki i ima gomila 525d, ali to si vec sigurno i sam video - zeznuli su nas sad dobrano sa tim EUR1.

Link to post
Share on other sites

Na taj auto ja nikada ne bih stavio replike, a ti kako hoces. Inace auto je tip top, sta drugo reci. F10 i nema dalje. Sto vise predjenih kilometara ti zelim.

Link to post
Share on other sites

Cia, Bia [emoji23]

Znam da je akcija ali nisam znao da je toliko jaka cena za klot 5-cu..ovaj moj ima kozu, 8-stepeni automatik, prednji i zadnji senzori, bixenoni, prosirena komandna tabla, sve je digitalno sem kazaljki, nije bas kao na restyle-u, navigaciju ali manji display, ima neku prosirenu automatsku dvozonsku klimu, sve senzore kisa svetla, tempomat sa kocionom funkcijom, elektro sklopivi retrovizori sa zatamnjenjem i unutrasnjeg i spoljasnjih retr, usb interface i td..ne mogu da verujem da je sve to 5.000e..j***m li ga [emoji16]

Edit: Sad sam pogledao u papirima i pise da je osnovna verzija bila 42.000e tako da ima opreme oko 7.000e

Link to post
Share on other sites

Edit: Sad sam pogledao u papirima i pise da je osnovna verzija bila 42.000e tako da ima opreme oko 7.000e

LCI je dobio pojacanu osnovnu opremu, izmedju ostalog su i xenon farovi postali standard, tako da je i cena otisla gore, a jos je i Delta negde krajem godine ponovo korigovala cenu za sve modele za nekih 1k evra. i 3-jka LCI je sada skuplja skoro 3k evra u odnosu na 2012. godinu. Dripci.

@leon63

Jeste, ali u premium segmentu razlika izmedju dva razlicito opremljena auta moze da bude bas drasticna - dva totalno razlicita auta.

A cena i automobila, a i opreme je ciljana za daleko zdravija trzista od naseg, a i za njih su cene prilicno jake.

Link to post
Share on other sites

Delija pod utiskom :D

Super je petica, uvek ima bolje i skuplje. Pa i da je klotara kakve to veze ima, bitno je da je uzeo auto sa malo kilometara, ovo je za mene pun pogodak

Pa, nazalost, na forumu je situacija sa iole novijim automobilima jako losa, tako da mi je zanimljivo kad na forum uleti neki noviji auto :)

Naravno da je bolje da se pazari i malo slabije opremljen auto koji je malo presao i 100% je proveren, nego neko razvaljeno kljuse iz uvoza nakrcano opremom. Tu nema price.

A kao sto leon63 kaze - oprema je bezobrazno skupa. Na srecu onih koji pazare polovno, a nesrecu onih koji prodaju - kod polovnih primeraka osetno manje utice na cenu nego kod novih.

p.s. Isteklo je vreme za edit.

Link to post
Share on other sites

Super je auto, ja isto kao ti nisam hteo uzimati jacu kubikazu iz prostog razloga da ne bi bacao pare na nerealnu registraciju od koje nemas bas nista, inace bi uzeo 335i.

Sto se tice felni slazem se sa leonom, to su felne od m6 style 433 i ne postoje koliko znam manje od 20" u originalu. Tako da iako odlucis da ih uzmes nemoj ispod 19 izgledace smesno. ;)

Link to post
Share on other sites

Pa i mislio sam da uzmem 19' ali sam sve vise ka tome da ne uzmem repliku nego neke dobre polovne ali original..jedino sto od originala nije neki izbor za 5-cu..a ova mi se bas svidja kako mu cuci! [emoji16]

Link to post
Share on other sites

@Lexani

Ma ovaj glupi zakon mora da se menja kad-tad i bilo bi mi jako drago da se to desi sto pre, bez obzira sto ce to vrlo verovatno debelo da me kosta.

Ove M5 / M6 (343M) felne su mi brutalne. 20", naravno. Cenu bolje nemoj da gledas :)

9637343177_867cb5133d_b.jpg

Link to post
Share on other sites