Recommended Posts

Znaci po drugi put mi se desava na mojoj E46-ici da mi ispadne klin sa oprugom koji drzi gurtnu rucne kocnice u zadnjem tocku , predhodni put kad se to desilo zaglavio bio izmedju gurtne i dobosa pa mi blokirao zadnji tocak, malopre sednem u auto da krenem i cujem skripanje nema sta drugo da bude... :shok:

34%2041%200%20304%20724.jpg

Znam ja da on treba samo da se zabode i zaokrene za 90 stepeni ali iz nekog razloga se dal zaokrene tokom upotrebe ili sta vec, uglavnom ispadne....

Jel resavao neko ovaj problem i kako???

EDIT:

zao mi je, pogresio sam sekciju, posto se nisam snasao da obrisem temu molim admina da je prebaci u drugu sekciju koja je namenjena za kocnice...

Link to post
Share on other sites

Eto da mi nije bilo caleta nebih izvalio...

Dugacki mi brezoni i ladno su zakacivali kad je povucena rucna u mehanizam sto potiskuje gurtne, ostrugao ih na tocilo za oko 2mm i za sada sve radi kako treba, klin nijeni bio ispao vec se samo nakrivio... Bas sam se nasao u cudu, sta li moze da iskrivi klin i cale pogleda brezone a na njima se vide tragovi da su udarali... Kad se prolepsa vreme moracu tacno da izmerim kolika je potrebna duzina brezona i da ih pokratim da budu na meru...

Link to post
Share on other sites