Recommended Posts

Pozdrav za sve clanove foruma, vlasnike i ljubitelje BMW-a. Zovem se Dejan iz okoline Sapca sam, trenutno vozim Citroen C5 x7 2009 godiste.

Zelja mi je BMW 520d E60, gledam jedan primerak 2010 godiste 250000km sa svojim majstorom sam se konsultovao i njegovo misljenje je da se odmah uradi zamena lanca i tih delova uz njega, veliki servis i zamena ulja i filtera auto menjaca i da sam onda mirannsto se tice motora zbog poznatog problema sa lancem. Na taj trosak sam spreman.

Citam po internetu razne price, kao i za svaki auto neko protiv neko za. Mene interesuje konkretno, koliko je trap izdrzljiv? Sta stradava najcesce na njemu i koliko kosta to? Da li je tacno da remont trapa kosta 500€ i sta to podrazumeva?

koliko kosta zamena amortizera recimo?

negde procitah da je taj aluminijumski blok osetljiv na gubitak tecnosti u rashladnom sistemu i da treba dobro voditi racuna o svim delovima, cak i crevima da ne bi i malo curenje dovelo do pregrevanja.

Ova pitanja postavljam na osnovu licnog iskustva sa automobilima, to su stvari koje u prvoj godini znaku da dodju na red za zamenu. Pa zelim da ukalkulisem koliko ce me kostati auto u prvoj godini.

Ne zamerite ako su pitanja blesava, ali sa BMW-om sam na Vi, ne znam nista u vezi njega osim da je vauuu :)

Link to post
Share on other sites

Ufff...odakle poceti. Kolicinu para koju bi dao za motor bi jednostavno preusmerio za razliku u registraciju i gledao motore preko 2 litre.Sto se trapa tice, opet zavisi sta i koliko bi menjao.Amortizeri su od 70 do preko 200 eur po komadu u zavisnosti od tipa i marke amorta.Iskreno gledaj redizajn, najbolje 2007 i 525 d ker je to zadnja godina kada se proizvodio 6 -tak od 2498 ccm

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu, meni je 2.0 sasvim dovoljan a ne bih stariji auto.

Moje pitanje bi bilo preciznije ovako. Ako sredim to sa lancem da li sam miran sto se tice neprijatnih iznenadjenja?

Sto se tice ostalog odrzavanja vise me interesuje da li je u klasi citroena jer ni on nije jeftin recimo. Ljudi kazu skupo odrzavanje, ne znam sta ko pod tim podrazumeva. To je luksuzna limuzina ipak.

Recimo uopsten podatak da sredjivanje trapa kosta 500€. Da li to podrazumeva zamenu svega sa obe strane na trapu? Ne znam ko jos menja sve odjednom na trapu, kad saberem sve delove na trapu za svaki veci auto bi toliko kostalo.

 

Link to post
Share on other sites

Tako i mislim, razumljivo. 

Ovaj auto za koji sam se zagrejao idem tek u cetvrtak da gledam. Vlasnik kaze da jedinu gresku koju ima to je za DPF. Ne rece mi ima li problem sa snagom, i slicno sto prati zapusen filter. Ili je mozda upozorenje da je potrebna asistencija za otpocinjanje regeneracije. 

Ako uzmem auto ne zelim da izbacujem DPF, nadam se da nije nista ozbiljno, mozda je neki senzor i sl.

U svakom slucaju, na autu cu odmah da zamenim lanac i sve sto ide uz njega, ulje i filter u auto menjacu. Prerpostavljam da ce mi taj trosak obezbediti mirnih 100-ak hiljada km. Covek kaze da se lanac ne cuje i da je sve ok, a moj majstor kaze da se i ne cuje lanac vec kad dodje do problema zbog istrosenosti samo pukne i belaj.

Po VIN broju sam nasao da je jezik I drive sistema francuski (auto iz francuske uvezen) pa me interesuje da li u meniju fabricki postoji izbor jezika? Nemacki, engleski, francuski. Ili je auto posto je pravljen za Fra jednostavno bez izbora jezika? To mi se ne bi svidelo.

Da, interesuje me jel turbina kod N47 sa plasticnim lopaticama i jel problematicna?

Hvala unapred na odgovorima, nadam se da me necete iskulirati. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...