Recommended Posts

19 hours ago, StunterSM said:

To je ulje sa O ringova. Pusta ti na deklu, ne na gumicama ventila. Jel znas gde stoje ventili makar?

Može biti.. kod četvrte svećice sam primetio malo ulja sa strane, ove tri svećice su ko nove suve,dobar zazor..to je bilo kada sam stavio nove.. Stunteru da li ti održavaš ove modele Bmw, ili znaš nekog dobrog majstora, ako mi možeš poslati kontakt broj u inbox, hvala puno..

Link to post
Share on other sites

Ako imas ulja u rupi pored bobine i svecice, postoji mogucnost da je popustio dihtung svecica koji se nalazi ispod poklopca ventila. Ima ih 2 komada i kostaju nesto sitno, par stotina dinara. Ak to menjas, onda se preporucuje i menjanje dihtunga poklopca ventila jer je pitanje da li je stari ok. Victor Renz dihtung je oko 40-50e. E, sada, ako si vec otvorio poklopac ventila, onda proveri u kakvom stanju su ti spaner, klizaci i lanac (set je oko 100e) pa i njih zameni. 

 

P.S. Inace, bas ovog Stuntera i 777Bobana sam ti preporucio u privatnim porukama. 

Link to post
Share on other sites
On Thursday, November 10, 2016 at 0:53 AM, Zeljkamp said:

Ako imas ulja u rupi pored bobine i svecice, postoji mogucnost da je popustio dihtung svecica koji se nalazi ispod poklopca ventila. Ima ih 2 komada i kostaju nesto sitno, par stotina dinara. Ak to menjas, onda se preporucuje i menjanje dihtunga poklopca ventila jer je pitanje da li je stari ok. Victor Renz dihtung je oko 40-50e. E, sada, ako si vec otvorio poklopac ventila, onda proveri u kakvom stanju su ti spaner, klizaci i lanac (set je oko 100e) pa i njih zameni. 

 

P.S. Inace, bas ovog Stuntera i 777Bobana sam ti preporucio u privatnim porukama. 

Da.. Čim malo ojačam  ☺ Treba da odem do servisa.. sve isproveravam što si napisao.. I ja mislim da je potrebno zameniti dihtung poklopca ventila tj.garnituru koja sadrži taj dihtung i 4 gumice koje dolaze oko rupe za svećicu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...