Recommended Posts

E, ovako.

Rikno mi je protokomer na E36 316i compact, Boschov nove generacije sa 5 pinova.

naravno ja u frci, a u Bgd ko za baksuz nigde ne moze da se nadje, u stvari nasao sam na jednom mestu preko nekog tipa iz servisa # Katalinic#, ali decko mi trazio oko 500 evra, a ubedjivao me da je to skinuto sa nekog modela audija ( ne znam kojeg ) i kao da moze da pasuje. Hm, 500evra, pa jos se nista ne zna, naravno ja kod majstora, a on samo raskacio protokomer i kaze terajjjjjjjjjjjjjjjjjj!

I tako evo proslo je godinu dana, a ja i dalje teram bez protokomera. Auto radi ko raspamecena zver, a potrosnja je ista.

ne znam da li je ovo pravo mesto za ovaj topic, ali bi mnogo voleo da cujem vasa misljenja!

POZDRAV

Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumio i preveo na Hrvatski...tebi treba regulator protoka zraka ili po njemcki lufmengemesser za 316 e36 Compact?!Mislim da imam...javi se na p.m. da dogovorimo ako ti treba...B)

Link to post
Share on other sites

Imam jedan mali zajeb, pa je sad na redu da okrivim protokomer...

Ovde se taj pominje, pa rekoh, ajde da ga ovde napishem.

Kada sam kupio makinu, sve ok.... 2500 kubika, 192 konja,

ja na skup u ZR... na skupu driftovanje.... ja sa plinom na teren, i....

pocinjem.... gume vriste, dime, cepaju....

U zadnje vreme vise nije tako...

Motor je pregledan od A do Z (po latinici),

ali kada na semaforu hocu malo "muski" da krenem,

on zakera.... na benzinu takodje.

Kada dam jaci gas (na benzinu) i pustim kvacilo, kao da se zagrcne

i pod haubom cujem kako mi poskoce povratni ventili od plina...

Da li je to u pitanju stelovanje paljenja (specijalista za Bmw mi je to letos uradio),

nedovoljno vazduha ulazi u motor, ili je mozda taj cuveni protokomer?

Da li se taj protokomer menja nakon predjenih km, or what?

P.S. nisam napomenuo da sam stavio nesto sire gume pozadi,

ali neverujem da ga je to toliko "ubilo" u pojam...

Link to post
Share on other sites

znam da je kod klinika kompletan polovan protokomer 60 e za e-34 520 12v .......

Link to post
Share on other sites

Taj mora da je stvarno specijalista jer ja neznam nikog ko zna da usteluje paljenje na tom motoru,posto se na tom motoru paljenje i nesteluje,svasta covek moze nauciti B)

Link to post
Share on other sites

Ja samo znam da dok sam imao nakačen protokometar koji je bio neispravan, auto mi je sve losije radio.

Dok je hladan , nije hteo da se pokrene ( guši se )sve dok ne dostigne radnu temperaturu !

Na kraju je stao u toku vožnje i nije hteo da upali sve dok nisam raskačio protokomer! Inače sve vreme mi je gorela ona glupa žuta lampica da postoji greška u motoru. Onda sam je skinuo, ha, ha, ha! B)

p.s. Inače, da li neko zna kako se šteluje ili dekodira OBC na compactu!

POZDRAV

Link to post
Share on other sites

Dobro narode, to je bilo malo u onom "zaneo sam se u nagadjanjima" zargonu....

Nije meni majstor rekao da je ista stelovao, nego bre ljudi, menjao je karike i lezajeve

a zatim sve komplet pregledao i "ususkao"...

Znaci, nema stelovanja, nego da li se mozete bazirati na neki koristan savet ili sl.?

@ Draganche

Hvala brate

@ BMW KLINIK

B)

@ Roqi

Bash me zajeba... B)

@ dovla15

Sorry sto ti upadam u kadar B)

Link to post
Share on other sites

ok samo opusteno B)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ok samo opusteno :pleasantry:

Jel zna neko kako da sredim ler gas na m30, skidao sam lerlauf ,prao ga u nafti ,podesavao, ali nista . Drzi na leru 1000 1100 obrtaja, ako spustim malo lerlauf on se gasi :D :acute: , za svaki slucaj sam oblepio trakom veliku gumu sto ide na ajnspric da ne vuce fals vazduh. Podesavali mi protokomer itd. Jel moguce da je ispizdeo kompjuter (onaj u kaseti)?

Molim doktora Uda iz Klinike Svarcvald da mi pomogne.

Link to post
Share on other sites

molim te otvori novu temu u kojoj ces postaviti ovo pitanje , da ne bi mesali sve ovde .......

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dobro ljudi,

Zna li iko na forumu kako se steluje OBC na compactu?

OBC ima samo dva dugmeta, jedno je sa simbolom sata, a drugo set/reset

Tnx,

Link to post
Share on other sites