Rikverc svetla i maglenke pomoc!


Recommended Posts

Pozdrav 

Otkrio sam da mi zadnje maglenke i rikverc svetla ne rade kako treba.Pomislio sam da je crkla sijalica i kupio sam novu i ubacio ali ista stvar.

Nekad kad vozim u rikverc pali mi se greska da ne radi ta zadnja desna sijalica.

Lijeva strana donja sijalica radi savrseno i kad upalim maglenke zadnje ona se samo pojaca i svetli jace a sijalica pored nje kao da dobija malo struje jedva da se vidi ona zarulja da svetli tako i desna strana obe sijalice tako skilje jedva da se vidi da rade.

Izvadio sam tu jednu sijalicu na lijevoj strani koji ne radi kako treba i kad sam je izvadio prestale su obe na desnoj strani skroz da rade. a isto se desva kad na desnoj strani izvadim jednu i druga se automatski skroz ugasi.

Pipkao sam zice i i konektore ali nije bilo od koristi pa ne znam odakle da krenem ne znam sta bi moglo uopste biti.

 

Upaljen je blic na telefonu ali vidi se kako samo malo skilje sijalice

I ovde se vidi kako lijeva sijalica radi a malo i desna se vidi.

Ovo je ta lijeva strana i jedina sijalica koja radi.

Meni se ovih dana desvalo tako cudnih stvari sto se tice tih lapica i toga.

Zezala su me prvo svjetla u unutrasnjosti auta koja su 2 dana radila kako ne treba tj skoro nisu ni radila a sada rade sva normalno osim samo jedne sijalice koja je isprod vrata inace bio onak logo BMW i crkla je radi samo suvozaceva.

Da li je moguce da su osiguraci?I pitanje jedno da ne otvaram novu temu :) smijem li ja vaditi osigurace redom i pregledati ili moram nesto uraditi tipa skinuti kleme sa akumulatora zbog greski nekih ili slicno...Imam zelju sve osigurace pregledati a ne znam jel smijem. :) Pozdrav 

 

Link to post
Share on other sites

Malo sam bio povadio sijalice bilo je malo oksidiralo prsno wd i obrisao malo... da uzmem neki ispitivac?pokusacu sutra skinuti komplet ono kuciste sa sijalicama i prebaciti na drugu stranu samo da vidim hoce li svjetliti ta jedna sijalica ili ce biti stanje kao i sa ove dvije sto ne rade skoro nikako. U tom slucaju ako i ova sto radi ne bude radila na desnoj strani znaci da masa zeza?

hvala ti puno na pomoci ja cu sutra to malo procackati pa cu napisati rezultate...

 

Link to post
Share on other sites

Evo danas sam opet to otvorio provjerio dzekove koliko se ja razumijem u to i svi izgledaju normalno zavrsetci zica nisu truli i hrdjavi sve fino spojeno na ova dva dzeka koja ulaze u kuciste sijalica. Isto primjetio sam problem sa svetlom u gepeku radi samo kad mrdam onaj buzir kroz koji idu kablovi vjerovatno negdje gubi kontakt i svjetli samo kad mrdam te kablove. Zamjenio sam strane posto je lijeva radila a desna nikako prebacio kuciste desno na lijevu stranu i radi opet ona sijalica. I zakljucio da su kucista ispravna ali negdje zeza kabal neki. Sta sljedece da radim? :)

pozdrav

Link to post
Share on other sites

Imao sam slicnih problema na prethodnim kolima. Izvadis sijalicu, i donje kontakte osmirglas malo finom smirglom. Parcetom smirgle ocistis kontakte unutar kucista sijalice. nikakav wd. samo da je dobar spoj, i da naleze lepo.

Sto se osiguraca tice, pred prodaju sam cackao osigurace sto su mi bili u gepeku,i odjedanput proradise podesavanja unutrasnjeg el. retrovizora kad pomeram sedista po memoriji ...

...tako da, ako imas semu i raspored osiguraca da znas koje iskljucujes, probaj.

Link to post
Share on other sites

Uradicu tako kako si rekao :) sutra je novi dan pa vidjecemo sta ce biti :) i niko mi ne rece mozda zaboravise smijem li vaditi osigurace ovako da bez prethodno iskopcam akumulator i slicno? Kontam da ce izbacivati neke greske tako da nisam cackao... akos mijem sutra cu ja njih prekontrolisati. :)  i nisam bas razumio kod mene su svi osiguraci u kasetu kod suvozaca dal ima jos neki pretinac osiguraca u gepeku? :)

hvala na pomoci kolegane pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Pazi, nisam ja neki strucnjak, znam da koristim unimer i razne alate, a citanje el. instalacija je pozeljno kada ceprkas po kolima.

Po forumima kazu kako e46 ima problem sa uzemljenjem, te sam nasao jednu sliku kako je reseno ...

Lightfix.jpg

takodje, na suvozackoj strani, u kaseti su osiguraci, i spisak sta napajaju ...

BMW_e46_Fuse_Box_diagram.png

tako da znas koje NE SMES da iskljucujes.

Znaci, izvadi i proveri kontakte samo onim koji se ticu svetala. 

Nasao sam da je neko imao slican problem, ispostavilo se da je kabl bio prikljesten izmedju sasije i poklopca gepeka (donja slika)... tako da i to vredi proveriti jer moze da prespaja masu na tom mesti ili da gubi kontakt.

DSC_2119.jpg

 

(tipujem ipak na masu, ili ukljesten kabl kod poklopca gepeka)

Link to post
Share on other sites

Evo ljudi danas sam uzeo oba kucista i osmirglo kontakte sredio i sijalice skino ono sto je oksidiralo sve po propisu.

Ali zanimljivo mi bilo kad sam dosao kuci i tek krenuo da radim svjetle sijalce obe na ljevoj strani i ja dok sam to otvorio jedna prestade znaci negdje nesto u prekidu...

Kad sam sve ocistio i sredio vratim ova kucista i isto opet sve.

I nadjem kabal neki i uradim kao na toj slici gore sto si postavio spojim masu i rade sijalice tanije ova jedna onu drugu nisam mogao testirati nije imao ko pomoci pa da sjede u auto da ubaci u rikverc da vidim dal sve rade...

Sledeci korak da rastavim taj preklop te zice i da pregledam sve...

 

Link to post
Share on other sites