Recommended Posts

i ako se netko već odluči za blokiranje viska, dobro je pripaziti da ta "blokada" bude simetrična. da se ne izbaci iz balansa

Eh, ja sam menjao polovnim sa nekog otpada i dva komada nisu bila dobra tako da sam blokirao moj, a ta dva vracam coveku. Problem je sto sam u medjuvremenu dok sam to probavao igleda napravio sranje... auto mi ide kao tralja, odnosno nema snag nikako. Do pola gasa nekako i ubrzava, a preko ne reaguje uopste kako god ga ja gazio po gasu. Temperatura je prelazila preko pola dok sam testirao te druge vent. ali nije nikad isla toliko do crvenog. jbg... nesmem ni da pomislim sta sve moze biti... sutra idem kod majstora da prvo izmerim kompresiju, pa onda da vidim gde sam...

Link to post
Share on other sites

Da, inace zvao sam da pitam koliko kosta nov visko. U BMW centru u Sarajevskoj su mi rekli da je "neki" (verovatno kineski) 3900din, a da je BEHR-ov 12000 din. Ovde u "Turbo servisu" u Uzicu su mi rekli da je BEHR-ov oko 120EUR. Alone nisam ni zvao...

Link to post
Share on other sites

U Sarajevskoj nema kineskih delova, mozes slobodno da stavis taj od 3900 posto su uglavnom svi iz kluba koji su imali taj problem stavili taj i niko nema problema sa njim...

Link to post
Share on other sites

Znaci prodavnica je ok. juce sam skunuo hladnjak i isprao ga. Sada vise ne nabija pritisak u creva i ne dize temp. Mada mi je jos uvek blokiran visko. Uzeo sam od drugara drugi polovan da probam hoce li sad da pali. Mislim da zbog zapusenog hladnjaka nije mogao dovoljno ni da se ugreje pa se nije ni palio... A problem koji se pojavio dok sam testirao razne ventilatore, sto nije hteo da ide... srecom nije glava i nije pregrejan. Sraf koji blokira razvodnik paljenja je oblaznuo i od vibracija motora popustio i zakrenuo se razvodnik pa je paljenje otislo u ku..c ;) Eto. Banalne stvari, ali kad se tako sastavi odjednom... bilo mi doslo da placem u jednom momentu :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

AutoKreso, nije problem al mi bilo hitno a sumnjam da bi mi slali busom ili cak mozda i postom iz trgovine.

ne kužim kakva je matematika naručivati visko u drugoj državi?

i gdje si to gledao visko od 110 eura u Osijeku za taj motor?

Link to post
Share on other sites